Jak tvoří nevidomá paní Růženka

Charitativní akce a projekty, kterých se můžete zůčastnit

Jak tvoří nevidomá paní Růženka

Příspěvekod PotvoraFintiva » stř 22. úno 2012 8:44:53

Projekt KORÁLKIÁDA, který organizuje http://www.potvor.cz, se snaží získat co nejvíce korálků pro zdravotně postižené z chráněných dílen. Jednou z těchto dílen je i Život bez bariér v Nové pace a právě tam jsem potkala nevidomou paní Růženku. O tom, jak je šikovná a jak tvoří jsem se zmínila na facebooku a spousta lidí se pak na ni ptala a chtěla ji nechat pozdravovat, že ji fandí.. tak jsem se s paní Růženkou domluvila, že mi o sobě prozradí trochu více….

ruzenka.jpg

Tvoříte i z korálků? Vytvoříte nám něco z korálků, které vaše chráněná dílna z KORÁLKIÁDY získá?
Nevidím 9 let, ale dříve jsem z korálků vyráběla ráda, našívala jsem je, navlékala, ale i teď si na ně „troufnu“. Nemám problém korálky navlékat a taky jsem to u nás v chráněné dílně už dělala. A co bych mohla z korálků vyrobit? No kromě jednoduchého navlékání bych s nimi určitě mohla zdobit své košíky z pedigu.

U tvoření z korálků jsou důležité barvy, jak to zvládnete, musel by Vám někdo pomáhat?
Neee, já to zvládnu sama, mám takový šikovný přístroj: Colortest, kde předmět přiložím, ten rozpozná barvu a hlasový výstup mi ji sdělí, rozpozná například deset odstínu modré. Přístroj má i další funkce a vypadá jako ovladač k televizi.

Jaké máte hobby?
V podstatě veškeré tvoření, hlavně pletení z pedigu a tkaní na tkalcovském stavu. Taky zpívám v jednom sboru nevidících, scházíme se měsíčně v Praze a teď jsem začala docházet i do „normálního“ sboru v Nové Pace, kde mě moc hezky přijali. Občas si dojdu na aquaerobik nebo na břišní tance.


S paní Růženkou se dá opravdu mluvit o čemkoliv. Na začátku rozhovoru jsem se snažila volit slova, vynechávat „divná“ témata, ale pak jsem pochopila, že pro paní Růženku nejsou „divná“ témata a mluvit se dá o všem..., dokonce ukojila i mou zvědavost ohledně toho, co vlastně vidí, když nevidí. Černotu? Nene, vidí tmavě modrou tmu… :-)


Máte doma nepotřebné korálky, darujte je prosím na projekt KORÁLKIÁDA - dostanou se do těch správných rukou...:-) Více o KORÁLKIÁDĚ na http://www.potvor.cz
PotvoraFintiva
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 02. úno 2012 15:57:32

Zpět na Když korálky pomáhají ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron