Cínování

Výroba cínovaných šperků a vše okolo

Cínování

Příspěvekod BlueJane » pon 29. říj 2012 23:19:12

Protože už dlouho pošilhávám po této technice, tak by mě zajímalo, jestli mi někdo můžete doporučit nějaký dobrý kurz cínování... nejlépe někde na Moravě... a ideálně takový, který jste absolvovali a byli jste spokojeni, něco vám dal a naučili jste se i nějaké ty vychytávky, nejen jak se drží páječka a co je cín a kalafuna ;) A taky třeba i to, jak dlouho kurz trval a kolik to asi stálo... děkuji moc za odpovědi...

Obávám se jedné věci, že všechny dobré kurzy budou jako obvykle na druhém konci republiky :(
Uživatelský avatar
BlueJane
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned 06. kvě 2012 14:51:20
Bydliště: Olomouc
Úroveň: Nadšenec nadšený neutuchající... :-)

Re: Cínování

Příspěvekod Vladstraschna » úte 30. říj 2012 7:45:30

Já jsem absolvovala kurz v Ostravě v galerii Natata, ale ta je momentálně uzavřena. Navíc jsem musela holku, co mi kurz udělala, dlouho přemlouvat :-) Chtěla jsem vlastně jen základy. Vychytávky stejně nikdo neprozradí, to si každý zřejmě musí najít sám, nebo pak chodit na různé diskuze a sem tam něco pochytit. Ale s kurzem jsem byla spokojená, protože to byla přísná lektorka. Jelikož to byl kurz krátký a letmý, stálo mě to 500 - asi 3 hodiny.
POkud chceš kurz náročnější a opravdu dobrý, doporučovala bych tohle: http://www.fler.cz/zbozi/cinovany-sperk-od-ado-z-olomouc-sobota-10-11-2295766 Iveta je docela příjemná osoba, pouznala jsem ji osobně (ale ne na kurzu). Máš to v místě bydliště a už brzy. Pokud má teda ještě volné místo.
Ale upozorňuji - každá cínařka má jiný rukopis, jiný styl, takže stejně si pak cestičku budeš hledat sama.
Já osobně se za cínařku nepovažuju, stále mi jde více šití :-) Kurzy mám sice v plánu, ale pro ty, kterým opravdu stačí jen začátky a chtějí si cestičku najít samy (tak jsem to měla i já).
Moudrý slon nezkouší napodobovat motýla (Čínské přísloví)
http://www.vladstraschna.webgarden.cz/
Uživatelský avatar
Vladstraschna
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 412
Registrován: pát 07. říj 2011 11:56:35
Bydliště: Ostrava-Polanka
Úroveň: Šití - pokročilá s rezervou, drátování - totéž,cín - začátečník. Kritice a poučení se meze nekladou.

Re: Cínování

Příspěvekod Ťupka » úte 30. říj 2012 12:40:53

Já ten kurz absolvovala a doporučuji.
Uživatelský avatar
Ťupka
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 311
Registrován: úte 02. úno 2010 13:03:37

Re: Cínování

Příspěvekod Střípek štěstí » úte 22. led 2013 12:47:34

Ahoj holky, poradíte nebo doporučíte, co je nutné si pořídit do začátku k cínování?
Mám v plánu absolvování kurzu, ale chci být připravená :D
To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, kdy přestanou mít strach.
Uživatelský avatar
Střípek štěstí
Moderátor
 
Příspěvky: 469
Registrován: ned 28. čer 2009 13:48:50
Bydliště: Zlín
Úroveň: stálý student, pořád je co zlepšovat a učit se

Re: Cínování

Příspěvekod Anavi » čtv 24. led 2013 13:53:28

no tak v každým případě alespoň pájecí pero, ale lepší je pájecí stanice s regulací, cín, letovací vodu, drátky - buď měděné surové nebo už pocínované různých rozměrů já nejvíc používám 0,6 a 0,8 nebo 1 mm, měděnou lepící pásku (kterou se oblepují kabošony), antioxidant, brusnou vatu - nevím, jak se to přesně jmenuje, pilníček, kleště štípací, s kulatými hroty a s polochými špičatými hroty... já jsem hodně nakoupila na vensy.cz/ a páječku mám z conrad.cz
Uživatelský avatar
Anavi
 
Příspěvky: 229
Registrován: pon 27. čer 2011 13:11:34
Bydliště: Oslavany
Úroveň: začátečník, přijímám konstruktivní kritiku i pochválení


Zpět na Cínování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků