Kouzelné mušle

Dodržujte prosím Pravidla fóra a následující pokyny:
Sem patří výhradně obrázky vašich vlastních prací daného typu či vytvořených danou technikou. Nepatří sem obecná diskuze o technikách!

Kouzelné mušle

Příspěvekod vendy71 » ned 15. črc 2012 15:15:31

Obrázek
vendy71
 
Příspěvky: 116
Registrován: pon 25. říj 2010 14:20:28
Bydliště: Přeloučsko
Úroveň: "začátečník, prosím o kritiku"

Re: Kouzelné mušle

Příspěvekod Courtney Flint » pon 16. črc 2012 19:38:24

Obsese "obsij co muzes" neni pro kazde ruce a kazdy material, jak vidno. Skoda ty prace...
Courtney Flint
 
Příspěvky: 75
Registrován: pát 04. bře 2011 14:59:27

Re: Kouzelné mušle

Příspěvekod AndreaM » pon 16. črc 2012 19:40:38

Cortney, můžeš mi říct, jaký důvod má Tvé rýpání? Holka má radost, že šije, může to být citová záležitost a taky každý nějak začíná...myslím, že rýpání je fakt zbytečné
http://www.fler.cz/cathala
facebook - Korálkový svět
Uživatelský avatar
AndreaM
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 706
Registrován: pát 15. dub 2011 20:18:02
Bydliště: Brno
Úroveň: Korálkové embryo |

Re: Kouzelné mušle

Příspěvekod Courtney Flint » pon 16. črc 2012 19:59:35

AndreaM píše:Cortney, můžeš mi říct, jaký důvod má Tvé rýpání? Holka má radost, že šije, může to být citová záležitost a taky každý nějak začíná...myslím, že rýpání je fakt zbytečné

Kde rypam prosimte?
Co ziskam bezhlavym tleskanim? Dalsi neladici krivou musli? To je cilem fora?
Courtney Flint
 
Příspěvky: 75
Registrován: pát 04. bře 2011 14:59:27

Re: Kouzelné mušle

Příspěvekod AndreaM » pon 16. črc 2012 20:02:04

Pochlubit se tím co udělá radost a určitě mušle radost udělala a případně si poslechnout KONSTRUKTIVNI kritiku...sorry, ale Tvoje prispevky nejsou konstruktivni, uzitecne ani povzbuzujici....
http://www.fler.cz/cathala
facebook - Korálkový svět
Uživatelský avatar
AndreaM
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 706
Registrován: pát 15. dub 2011 20:18:02
Bydliště: Brno
Úroveň: Korálkové embryo |

Re: Kouzelné mušle

Příspěvekod Courtney Flint » pon 16. črc 2012 20:29:39

Nevidim na tom totiz krom te prace nic, co by me melo zaujmout, co by barevne / tvarove / jakkoli davalo smysl. A porad nedokazu pochopit, komu nosi poteseni to, ze sice vytvoril, ale vytvoril trznicovou cetku - A zrovna to by me docela zajimalo.
Courtney Flint
 
Příspěvky: 75
Registrován: pát 04. bře 2011 14:59:27

Re: Kouzelné mušle

Příspěvekod haany » pon 16. črc 2012 21:29:53

Ale nemusis ani vsetko komentovat. A styl tvojho komentovania je, priznajme si to, obcas trochu pomimo. Ok, napis, ze ty by si to urobila inak... a potom uz aj ukaz, ako by si to ty urobila. Nikto nie je dokonaly. Napisat niekomu, ze je skoda tej prace, nie je ani povzbudive, ani pekne, ani konstruktivne alebo napomocne. Len to cloveka znechuti a odradi. To uz sa nemoze ani cvicit?
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

Re: Kouzelné mušle

Příspěvekod gianelle » pon 16. črc 2012 21:31:59

Courtney, bezhlavé juchání není cílem tohoto fóra, ale tvoje drsné až urážlivé komentáře typu "škoda práce" také ne. Můžeš zde prezentovat svůj názor na věc, ale nepřísluší ti soudit co je a není škoda práce, kdo může či nemůže tvořit a jaký materiál smí či nesmí zpracovávat. Kdybys raději slušně poradila co a proč ti na tom "nedává smysl", kde tam vidíš chybu a co by se dalo příště udělat líp ...

Tvé názory jsou zde vítány pouze za předpokladu, že budou prezentovány slušně, přátelsky a s respektem k ostatním.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Kouzelné mušle

Příspěvekod Stepule » pon 16. črc 2012 22:33:31

Mušličky jsou milá drobnůstka v příjemných barvách. V počátcích šití z korálků jsem také obšívala co mi přišlo pod ruku (a mnohdy to nebyla tak šťastná volba jako mušličky, přiznávám se i k plasťákům). Když jsem pak vystavila fotku na fóru, čekala jsem, co bude. Nečekala jsem potlesk, spíš radu, ale kdyby se do mne někdo navezl, jako to umí Courtny, kdoví, jestli bych ještě byla v řadách korálkářek.

Courtny, přečetla jsem si tvoje příspěvky tady na fóru. Našla jsem tři šperky, dvě pískované vázy, kresbu a dost neomalených kritik. Prosím tě, předveď nám teda, jak má vypadat ten tvarově a barevně smysluplný kousek. Ten, co ladí formou i obsahem a je precizně řemeslně zvládnutý. Může to být i s výkladem, pro pomalejší jedince.
Zatím nevidím nic, na co bys měla být tak hrdá. Tak vydechni a zvolni, jsou prázdniny!!!
Uživatelský avatar
Stepule
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 639
Registrován: sob 18. črc 2009 6:32:56

Re: Kouzelné mušle

Příspěvekod Courtney Flint » úte 17. črc 2012 0:01:12

Muslicky ano, plastaky ano, proc by taky ne, plast neni jenom koralek z ciny, na kterem je krasne videt forma. Plast je plnohodnotny material, a treba prorezane plexisklo / piskovane plexisklo vypada super - Coz nejsou techniky na doma, ale dovedu si to predstavit jako kaboson zakomponovany nekam.
"Nevim jestli bych byla v rade koralkarek". No, od nekoho, kdo se chce venovat remeslu, co ma cosi spolecneho s estetikou bych cekala, ze bude mit pro estetiku cit. Nekde pokulhavaji detaily, nekde remeslne manualni zpracovani, to se da dohnat / doucit / naucit, ale jakmile pokulhava cit pro kombinaci barev / materialu, je to problem.
A necekam veledila abychom se vyrovnaly tem zpropadenym Ruskam. Mne staci sprosta komerce, kdyz bude dobra. Mala, hezka broz potesi oko vice nez nezvladnuty tisicibarevny obojek.

Nechci zvolnit, nemam duvod, neni to prace, je to vasen.
Courtney Flint
 
Příspěvky: 75
Registrován: pát 04. bře 2011 14:59:27

Re: Kouzelné mušle

Příspěvekod jilinka » úte 17. črc 2012 4:43:20

nechápu, kde má zas CF problém, mušle jsou moc pěkné. Možná ty korálky v návleku by mohly být menší, vzhledem k mušličkám mi připadají hamatné, ovšem taky nevím, jak to vypadá na krku, třeba to vůbec ve skutečnosti hamatně nevypadá.
Taky oceňuji pěknou světlou a ostrou fotku, mnohem lepší než Tvoje předešlé.

Jinak: Od člověka, který se tu bude ohánět estetikou, bych očekávala více společenské "e(ste)tiky" a ne to, že vyblije první větu, která ho napadne. Ale už chápu, pokud urážet díla ostatních je vášeň, to se pak nedá svítit...

Gianelle: doporučuji (a prosím o zvážení, zda) udělat pro CertiFikované umělce a ty, kteří umění studují, zvláštní kategorii - např. Galerie - Upper Art - a umožnit jim přístup pouze do těchto míst fóra, abychom jim my, obyčejní smrtelníci, nekazili estetické cítění. Děkuji
jilinka
 

Re: Kouzelné mušle

Příspěvekod kajmii » úte 17. črc 2012 7:41:32

Ježkovi voči, už je to tu zase! :roll: :roll: :roll:
Vendy: nic si z toho nedělej, CF si to tu zjevně plete se světovou galerií a je přesvědčená, že má patent na estetiku. My ostatní jsme pro ni zjevně břídilové, co tvořením ztrácí čas a energii.
CF: Každej holt není Picasso a neznamená to, že si nemůže malovat nebo svoje výtvory někomu ukazovat. Korálkaření je HOBBY, ne profese.
K tématu: naušničky jsou podle mě takovej průměr. Bohužel jsou obšitý velkým rokajlem a mušlička trochu zaniká, menší rokajl by jim slušel víc. Ale rozhodně nejsou nehezký, jen by chtěly malinko doladit. Přívěsek shledávám super *thup* . Trochu mě ruší zavěšení. Zkusila bych zavěsit na lanko s těmi menšími modrými korálky a možná tam i občas přidat nějaký ten světlý, jak by to vypadalo
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Kouzelné mušle

Příspěvekod gianelle » úte 17. črc 2012 8:12:27

Většina z přispěvatelů tady na fóru jsou samouci, začátečníci a odchovanci hobby kurzů, a myslím že proto, aby se někdo mohl korálkováním bavit, tvořit pro radost, zkoušet a experimentovat snad nemusí být umělec, designér či profesionální řemeslník s dokonalým vkusem. Ne všechny výrobky jsou dokonalé a ne všechny výrobky odpovídají tvé představě o dokonalosti, ale pokud si jejich autoři něco zaslouží, tak jedině přátelskou radu a nikoliv smršť urážek.

A Courtney - pokud tě pohoršujou zde vystavené výrobky, nechoď sem. A zvolnit bys určitě měla, protože jinak ti s tím budu muset pomoct. A je-li tvou vášní urážet, tak tě požádám, aby sis tu vášeň projevovala na jiném místě a jiným způsobem, ale nikoliv tady.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Kouzelné mušle

Příspěvekod Vladstraschna » úte 17. črc 2012 8:31:05

Courtney Flint píše:Muslicky ano, plastaky ano, proc by taky ne, plast neni jenom koralek z ciny, na kterem je krasne videt forma. Plast je plnohodnotny material, a treba prorezane plexisklo / piskovane plexisklo vypada super - Coz nejsou techniky na doma, ale dovedu si to predstavit jako kaboson zakomponovany nekam.
"Nevim jestli bych byla v rade koralkarek". No, od nekoho, kdo se chce venovat remeslu, co ma cosi spolecneho s estetikou bych cekala, ze bude mit pro estetiku cit. Nekde pokulhavaji detaily, nekde remeslne manualni zpracovani, to se da dohnat / doucit / naucit, ale jakmile pokulhava cit pro kombinaci barev / materialu, je to problem.
A necekam veledila abychom se vyrovnaly tem zpropadenym Ruskam. Mne staci sprosta komerce, kdyz bude dobra. Mala, hezka broz potesi oko vice nez nezvladnuty tisicibarevny obojek.

Nechci zvolnit, nemam duvod, neni to prace, je to vasen.


Podle čeho soudíš, že každý, kdo tvoří a vkládá zde své výrobky, se chce věnovat řemeslu jako takovému? Nechápeš, že se někdo občas udělá něco jen tak pro radost a pro činnost samotnou?
Mimochodem - jakáže je to prestižní škola, na které se učí cit pro barvy tím, že učí fotit červený výrobek na červeném pozadí?
Moudrý slon nezkouší napodobovat motýla (Čínské přísloví)
http://www.vladstraschna.webgarden.cz/
Uživatelský avatar
Vladstraschna
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 412
Registrován: pát 07. říj 2011 11:56:35
Bydliště: Ostrava-Polanka
Úroveň: Šití - pokročilá s rezervou, drátování - totéž,cín - začátečník. Kritice a poučení se meze nekladou.

Re: Kouzelné mušle

Příspěvekod Likra » úte 17. črc 2012 9:16:54

Vladi, nejprestižnější škola, která učí cit pro barvy, je škola života (však to znáš). Jak je vidět, ani CF její prestižní škola nepomohla - to není urážka, ale pouze můj názor na její nechutné výlevy zde a její fotky. Děvče je asi nešťastné a neuznávané, jinak by tak nereagovalo. Je přece všeobecně známo, že ten, kdo opravdu umí, povzbudí a poradí, pohladí po duši - říká se tomu pokora. A CF bohužel evidentně chybí.
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: Kouzelné mušle

Příspěvekod Courtney Flint » úte 17. črc 2012 14:15:01

Netleskas, tak jsi nestastna, neuznavana a vyvrhel, to se mi libi :) A idealne ukaz neco svyho.
Opet nevim, kde je problem se skolou zamerenou na bizuterii. Jo, delam ji, nemam ale potrebu ji vytahovat v kazdym druhym prispevku.
Nevim jestli se chce venovat remeslu jako takovymu, ale predpokladam, ze doma do supliku to nedela.

Jinak jestli nekoho pohorsuje cervena figurina, tak sorry, kdo pozde chodi, cernou nema - Bylo to pro live vystavu, kde cervena na cervene videt byla, na fotce neni, to vim. Bohuzel cerna uz byla zabrana, nenadelam nic. Ty veci se tam braly do ruk, kdyby ten nahrdelnik lezel, pri neustalem pokladani a zvedani se zamota.
Courtney Flint
 
Příspěvky: 75
Registrován: pát 04. bře 2011 14:59:27

Re: Kouzelné mušle

Příspěvekod AndreaM » úte 17. črc 2012 14:30:29

Courtney, promiň, ale Tvoje názory jsou pro mě absolutně bezcenné, nikam mě neposouvají a jen mě urážejí. Máš školu, ale jsi absolutně mimo, co se vkusu, techniky i dalších věcí týče. Já uznávám lidi, za kterými je práce vidět, kteří mi poradí když něco dělám špatně a lidi, kteří mohou říct, "já to dělám takhle podívej....".to ty nejsi!. Jeden kousek, který není šperkařsky náročný k tomu špatně nafocený, úroveň prezentace taky nijaká, tak mi řekni, jak by nás Tvoje příspěvky měly posouvat ve tvoření, když Ty na to máš tu školu, kterou se pořád oháníš? Kdy nám ukážeš, jak mají vypadat ty kvalitní a plnohodnotné šperky? Zatím máš jen urážky, řeči, ale tady jsou lidé co chtějí skutky, činy a práci......
http://www.fler.cz/cathala
facebook - Korálkový svět
Uživatelský avatar
AndreaM
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 706
Registrován: pát 15. dub 2011 20:18:02
Bydliště: Brno
Úroveň: Korálkové embryo |

Re: Kouzelné mušle

Příspěvekod gianelle » úte 17. črc 2012 14:39:51

Už toho mám dost. Courtney - dokud tvé názory nebudou prezentovány slušně a s respektem, vůbec sem nepřispívej. A jestli to nestačí takhle, tak to vyřešíme banem.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!


Zpět na Soupravy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků