Stránka 1 z 1

První pokus o korálkovou výšivku

PříspěvekNapsal: pát 28. říj 2011 13:55:10
od Trdluša
Chodila jsem na ostudu s obyčejnou sponou, tak jsem si ji vyzdobila. Jen jsem to šila na kůži a nevím, jestli příště raději nezkusit ten filc ;)

Obrázek

Re: První pokus o korálkovou výšivku

PříspěvekNapsal: pát 28. říj 2011 16:38:20
od Ťupka
To musela být strašná práce, šít to na kůži. Rozhodně zkus filc a kůži to pak zakryj a přišij jen na okraji. Udělá ti to také pěkné rovnoměrné orámování. Barvy máš moc hezky sladěné.

Re: První pokus o korálkovou výšivku

PříspěvekNapsal: pát 28. říj 2011 18:04:39
od evitschka
Uf, šít to rovnou na kůži - ty jsi blázen :-) Ťupka má recht, kůži dej až na zamaskování stehů.

Je na tom vidět, že jsi s touhle technikou v začátcích - na druhou stranu je taky vidět, že umíš pracovat s barvami a máš nějaký základ, na kterém můžeš dál stavět. Takže určitě to zkus ještě, tentokrát už na filcu ;)

Re: První pokus o korálkovou výšivku

PříspěvekNapsal: pát 28. říj 2011 18:13:42
od Trdluša
Díky za rady *wave* Já jsem svou blbost ještě dovršila tím, že jsem jako první udělala jakože rámeček a pak jsem došívala. Ale aspoň vím, že takhle to nepůjde a je třeba zakoupit filc *jump*

Re: První pokus o korálkovou výšivku

PříspěvekNapsal: pon 31. říj 2011 7:00:02
od setapouch
Trdluša píše:Díky za rady *wave* Já jsem svou blbost ještě dovršila tím, že jsem jako první udělala jakože rámeček a pak jsem došívala. Ale aspoň vím, že takhle to nepůjde a je třeba zakoupit filc *jump*

Ó jé, to muselo být děsný dílo, na kůži jsem zkusila jen jednou a letělo to do kouta...ale chybama se člověk učí a nejlepší je osobní zkušenost. Pokud ti můžu poradit, nekupuj filc, většinou je hrozně měkký a řídký, zkus nějaký starý klobouk (třeba i ze sekáče a doma vyprat), kloboukový je tužší a neprotrhává se při šití.
Jinak je to na první pokus parádní *thup* ...jo, a na tu obšívací řadu na kraji se koukni u návodů na obšití kabošonů. Držím palce!

Re: První pokus o korálkovou výšivku

PříspěvekNapsal: stř 09. lis 2011 19:32:13
od Trdluša
Díky moc za radu *wave* Sponka stále kupodivu i za každodenního nošení drží, tak jsem tak ráda. A až bude chvíli čas a nálada - teď je opravdu nálada na bodu mrazu, tak vyrážím do sekáčů *jump* Nebo, což je lepší nápad, pověřím nákupem tchyni :-) Ještě jednou díky *wave*