Korálková škola Darí Fejtkové

Pozvánky na "korálkové" či jiné tvořivé, výtvarné, řemeslné či prodejní akce (kurzy, srazy, trhy ... )

Korálková škola Darí Fejtkové

Příspěvekod Vekimo » stř 27. bře 2013 18:56:52

Ahoj *wave*

Chci se zeptat zda jste někdo tuto školu absolvovali, absolvujete, případně zda byste mi ji doporučili... Jsem začátečníkem a upa žasnu nad uměním většiny z vás... Tak chci vědět zda by mi tato školička mohla pomoci...

Děkuju všem za odpovědi... a cenné rady...
Vekimo
 
Příspěvky: 258
Registrován: ned 17. bře 2013 22:59:42
Úroveň: korálkové novorozeně...

Re: Korálková škola Darí Fejtkové

Příspěvekod Elissa » stř 27. bře 2013 18:59:27

ahoj.nevím jak ostatní holky, ale přijdou mi to vyhozené peníze. Řekla bych, že všechno co potřebuješ najdeš tady na fóru a když nenajdes, tak určitě někdo poradí. :)
Uživatelský avatar
Elissa
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1154
Registrován: pon 12. črc 2010 19:47:22
Bydliště: Nehvizdy
Úroveň: řekla bych že pokročilý, stále se učím a mám co dohánět

Re: Korálková škola Darí Fejtkové

Příspěvekod jilinka » stř 27. bře 2013 21:07:46

podle mého názoru je dobré absolvovat nějaký kurz, sice se dá naučit i z netu, jak to dokazuje mnoho zdejších šikovných holek, ale kurzy mi připadají skutečně rychlejší na naučení. Ovšem mluvím o kurzech naživo, online věci bych doporučila spíš už pokročilým, když si nevědí rady, jak se dělá něco konkrétního.
Když už bych si ale vybírala kurz, šla bych k někomu, kdo to fakt umí, a jehož výrobky se mi líbí, což bohužel od D.F. říci nemohu.
Nechci úplně radit vhodného "lektora", každému sedí něco jiného, ani nevím, kde bydlíš, ale koho bych mohla bez jakéhokoli uzardění doporučit a věřím, že by se kurz líbil, je tady třeba gianelle (co já vím, tak má kurzy v Brně, Šumperku, někdy i v Praze a příležitostně kdovíkde), Leela (Praha), Terík (Praha, České Budějovice a další jižní kraje..). Nevím, jak jsou na tom holky ze severní Moravy nebo západních Čech s kurzama, ale jistě by se taky daly přemluvit.
Na kurzy pro začátečníky (např. ketlování) bych klidně zvolila nejbližší kamenný korálkový obchod, kde jistě nějaké kurzy budou mít, v takovém případě považuji také zmiňovanou korálkovou školu za vyhozené peníze.
jilinka
 

Re: Korálková škola Darí Fejtkové

Příspěvekod Sigel » stř 27. bře 2013 21:53:28

Já se toho většinu naučila z internetu, kurzy jsem absolvovala na cínování a na freeform (ff u gianelle - vřele doporučuji!), páč jsem nechtěla objevovat Ameriku, co se týče různých vychytávek. Škola madam Fejtkové se mi moc nezamlouvá, tváří se to jako noblesní studium, ale myslím, že měsíc na jednu techniku je drobet zbytečné - vyplácneš tisícovku, aby ses za celý rok(!) naučila jen 12 technik... To si raději kup knížku - za míň peněz, s více technikami, čas si rozložíš sama, výukové materiály od Darí by Ti stejně chodily psanou formou. Nebo si najdi kurz "naživo". Napiš kde bydlíš, třeba se Ti ozve nějaká místní lektorka.
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: Korálková škola Darí Fejtkové

Příspěvekod Vekimo » stř 27. bře 2013 22:13:49

*jump* děkuji dámy... nevěděla jsem zda do toho jít nebo ne, takže rozhodnuto, nic platit nebudu...

Jsem momentálně z Prahy...

V ketlování si myslím, že jsem již relativně zdatná :-D takže ketlování opravdu nepotřebuju zkoumat... ;)

spíše mě teď zajímají šité šperky, obšívané kuličky, něco málo jsem již našila, nýbrž jde to velice pomalu... :evil:
Vekimo
 
Příspěvky: 258
Registrován: ned 17. bře 2013 22:59:42
Úroveň: korálkové novorozeně...

Re: Korálková škola Darí Fejtkové

Příspěvekod Likra » stř 27. bře 2013 22:30:49

Patřím mezi ty, které žádný kurz neabsolvovaly. Někdy si říkám, že by nějaký kursík (třeba u Gi - freečko mi porád nejde) nezaškodil, ale zase mám tu zkušenost, že když si na nějaké ty vychytávky přijdu sama, tak už je opravdu nezapomenu, a o to víc mne potěší, když něco zvládnu jen při pohledu na foto, či si něco vymyslím... Podobné zkušenosti mají určitě i další "nekurzistky".
Teď je na netu tolik instruktáží, nejen návody, ale i videa, určitě Ti v Tvém učení pomůžou, ale osobní kontakt je opravdu to nejlepší.
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: Korálková škola Darí Fejtkové

Příspěvekod janapo » stř 27. bře 2013 22:34:51

tak jsem kukla na stranky DF a spadla mi brada,v 1.ročníku za 1000kč dostanete základní návody myslím,že 12,ale to všechno je tady na foru zdarma,dají se tu najít odkazy na youTube,kde je vše krásně vidět,já bych doporučila zkusit to prolézt tady a kdyžtak pak nějaký kurzík(za1000Kč budou určitě2 :lol: )
Uživatelský avatar
janapo
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 503
Registrován: sob 11. úno 2012 1:15:12
Bydliště: Brno
Úroveň: zacatecnik

Re: Korálková škola Darí Fejtkové

Příspěvekod Vladstraschna » stř 27. bře 2013 23:30:07

Jsem člověk, který korálkuje taky jako naprostý samouk. Koupila jsem si jedinou knížku, která mi dala velice mnoho.
A co se týká kurzů mediálně profláklé paní DF, k tomu bych zopakovala názor výše uvedený - nešla bych do kurzu k někomu, kdo sám neumí. Je dobré, pokud si vybíráš lektora, kouknout na jeho výrobky. Neřídit se jen propagací lektora. Mnohdy ti skromnější jsou daleko větším přínosem. V Praze Na Spirále jsou přece vynikající lektorky, poohlédla bych se tam.
Moudrý slon nezkouší napodobovat motýla (Čínské přísloví)
http://www.vladstraschna.webgarden.cz/
Uživatelský avatar
Vladstraschna
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 412
Registrován: pát 07. říj 2011 11:56:35
Bydliště: Ostrava-Polanka
Úroveň: Šití - pokročilá s rezervou, drátování - totéž,cín - začátečník. Kritice a poučení se meze nekladou.

Re: Korálková škola Darí Fejtkové

Příspěvekod setapouch » čtv 28. bře 2013 7:43:59

Taky jsem byla ve svých začátcích na kurzu ketlování, tam jsem se dozvěděla o bývalém původním fóru a zbytek mám z "korálkové bible" a tady od holek, z internetu a háčkování taky doklepnuté kurzem (háčkuju od děcka, ale s korálkama mi to nešlo a nešlo...díky Maiwě už jde). A když se dívám, co všechno "umí " Darí, některýma lidma považovaná málem za boha všeho tvoření, tak jenom kroutím hlavou. Podle mě je to většinou odfláknuté, to bych se styděla ukázat byť i jen členům vlastní rodiny.
Furt se něco děje...
http://www.vrbabinka.cz
setapouch
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 08. črc 2009 22:21:14
Bydliště: Vrchy
Úroveň: pokročilý student, dobře míněné rady a kritiky se přijímají

Re: Korálková škola Darí Fejtkové

Příspěvekod Sigel » čtv 28. bře 2013 8:43:42

Jo, co Darí vyhlašuje za autorský šperk, sem vkládají s komentářem typu "jen taková obyčejná věc" děvčata, co mají v úrovni napsáno nesmělý začátečník, nebo tak něco...
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: Korálková škola Darí Fejtkové

Příspěvekod Vladstraschna » čtv 28. bře 2013 8:51:54

Sigel píše:Jo, co Darí vyhlašuje za autorský šperk, sem vkládají s komentářem typu "jen taková obyčejná věc" děvčata, co mají v úrovni napsáno nesmělý začátečník, nebo tak něco...


Skvěle řečeno!!! *applause* *applause* *applause*
Moudrý slon nezkouší napodobovat motýla (Čínské přísloví)
http://www.vladstraschna.webgarden.cz/
Uživatelský avatar
Vladstraschna
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 412
Registrován: pát 07. říj 2011 11:56:35
Bydliště: Ostrava-Polanka
Úroveň: Šití - pokročilá s rezervou, drátování - totéž,cín - začátečník. Kritice a poučení se meze nekladou.

Re: Korálková škola Darí Fejtkové

Příspěvekod kikina » čtv 28. bře 2013 12:06:44

Já jsem tedy úplný začátečník (už dlouho :D ), ale když jsem se na korálkovou školu mrkla, říkala jsem si, že to je pro začátečníka, jehož věk je tak přibližně 5-6 let. Ostatním to nedá nic - krom vzteku za vyhozené peníze.
Jediné, co bych na tom celém projektu skutečně ocenila, je marketingová (i mediální) obratnost paní Fejtkové. A to myslím bez ironie, něco takového se také musí umět.
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Korálková škola Darí Fejtkové

Příspěvekod kajmii » čtv 28. bře 2013 12:31:16

Teda to je peněz za úplně základní techniky :shock: . Docela bych to chtěla vidět, protože jestli tam budou jenom schémata a žádný vychytávky nebo rady jak poznat chybu, tak to bude úplnýmu začátečníkovi asi stejně k ničemu (schémata jsou volně na netu nebo v časopisem a knížkách za mnohem příznivější cenu) a pokročilý bude naštvanej. A výraz herriboune slyším prvně, přestože Google ho najde v pár odkazech....
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Korálková škola Darí Fejtkové

Příspěvekod jilinka » čtv 28. bře 2013 14:59:30

kikina píše:Jediné, co bych na tom celém projektu skutečně ocenila, je marketingová (i mediální) obratnost paní Fejtkové. A to myslím bez ironie, něco takového se také musí umět.

vychytávky tam asi moc nebudou, soudě podle autorčiny knihy o prýmkování nebo obšívání rivolí, půjde zřejmě opravdu o úplný základ
jilinka
 

Re: Korálková škola Darí Fejtkové

Příspěvekod janapo » pát 29. bře 2013 10:10:16

jilinka píše:
kikina píše:Jediné, co bych na tom celém projektu skutečně ocenila, je marketingová (i mediální) obratnost paní Fejtkové. A to myslím bez ironie, něco takového se také musí umět.

vychytávky tam asi moc nebudou, soudě podle autorčiny knihy o prýmkování nebo obšívání rivolí, půjde zřejmě opravdu o úplný základ

Ona napsala knihu o prýmkování :shock: :?: To co jsem viděla,ale naštěstí jsem toho neviděla moc,bylo horší než první výrobky všech tady,kdo se o prýmkování pokusili.Nenapsala náhodou knihu nastávající borkyně měsíce? Ta by mě zajímala.
Uživatelský avatar
janapo
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 503
Registrován: sob 11. úno 2012 1:15:12
Bydliště: Brno
Úroveň: zacatecnik

Re: Korálková škola Darí Fejtkové

Příspěvekod kikina » pát 29. bře 2013 10:39:33

No, to jo - tedy o prýmkování nevím, ale to obšívání, s tím souhlasím. Chtěla jsem jen říct, že svým způsobem obdivuji ten marketingový úspěch. Ono přeci nestačí knihu jen napsat, musíte někoho přinutit, aby ji vydal a to úplně nejdůležitější - aby za ni zaplatil. Totéž platí pro korálkovou školu, i když to není kniha.
Hodně z vás, co se tomu věnujete takříkajíc profesionálně, to určitě dobře zná, že to není jen tak. Připadá mi to jako parodie na rčení "za málo peněz hodně muziky", tedy "za hodně peněz málo muziky" ;)
A to je to, nad čím žasnu - jak lze přinutit lidi kupovat takovou (omlouvám se za ten výraz) kravinu.
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Korálková škola Darí Fejtkové

Příspěvekod martinadk » úte 02. dub 2013 10:11:06

já jsem na pár kurzech byla ( ne u darí ;-( ) a přestože jsem měla doma knížku tak jsem byla ráda když mi na začátku gi poradila ...třeba při plastických trojúhelníkách nebo při přechodu do další řady - měla jsem vždycky pocit že mi to nevychází a něco dělám blbě ...a on to byl můstek :lol: takže kurzy doporučuju - třeba na spirále... ukážou ti to pěkně naživo, když něco uděláš blbě najdou chybu a hlavně ti vysvětlí kde jsi ji udělala....je fakt že za jeden kurz dáš tak 350-400 ( tak nejde chodit na vše), ale získáš tam základy a pak podle návodů tady na beadforu zvládneš co budeš chtít *wave* *applause* ps: do háčkování bych se díky máje a jejímu kurzu nikdy ani nepustila. díky ti za přesvědčení *wave* jinak tu holky dělají skvělé víkendové akce ( na některých jsem byla *thup* ) kde učí začátečníky i pokročilé
"neexistuje ideální manžel. ideální manžel je svobodný"
http://martinakotlasova.webnode.cz/
http://www.fler.cz/martinadk
Uživatelský avatar
martinadk
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 616
Registrován: ned 01. kvě 2011 14:40:22
Bydliště: havl.brod
Úroveň: pokročilý? něco umím spoustu ne ;-)

Re: Korálková škola Darí Fejtkové

Příspěvekod martinadk » stř 09. říj 2013 17:45:07

martinadk píše: ps: do háčkování bych se díky máje a jejímu kurzu nikdy ani nepustila. díky ti za přesvědčení *wave* jinak tu holky dělají skvělé víkendové akce ( na některých jsem byla *thup* ) kde učí začátečníky i pokročilé

byla jsem upozorněna, že tohle nevyznělo moc dobře, ale myslela jsem to jako velkou pochvalu, mája mě naučila háčkovat ikdyž jsem původně nechtěla ;) a jsem jí za to vděčná *wave*
"neexistuje ideální manžel. ideální manžel je svobodný"
http://martinakotlasova.webnode.cz/
http://www.fler.cz/martinadk
Uživatelský avatar
martinadk
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 616
Registrován: ned 01. kvě 2011 14:40:22
Bydliště: havl.brod
Úroveň: pokročilý? něco umím spoustu ne ;-)


Zpět na Pozvánky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků