Největší pohroma pro korálkářku?

Volný pokec na libovolné téma

Největší pohroma pro korálkářku?

Příspěvekod hefilka » pon 28. dub 2014 9:11:10

Co by pro vás byla největší překážka v práci?
Pro mě je to jednoznačně toto:
280420141875.jpg

Jsem pravák, uřízla jsem si poslední článek na prostředníčku a prsteníček jsem si jenom pořezala. Snad to sroste brzo resp. snad to vůbec sroste. Jsem pěkně naštvaná, protože můžu dělat skoro všechno, ale jehlu neudžím. Za blbost se platí :cry:
hefilka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10. pro 2013 22:38:43
Úroveň: začátečník

Re: Největší pohroma pro korálkářku?

Příspěvekod Tangled » pon 28. dub 2014 9:24:36

Ježiši, co si vyváděla? :(
Každopádně moc držím palce, ať se Ti to dá pěkně (a brzo) dokupy!
Uživatelský avatar
Tangled
 
Příspěvky: 470
Registrován: čtv 21. čer 2012 14:00:47
Bydliště: Kořenov

Re: Největší pohroma pro korálkářku?

Příspěvekod kikina » pon 28. dub 2014 9:50:56

To je hrozné :o - ať Ti to sroste co nejdřív a co nejlíp. Držím palce.
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Největší pohroma pro korálkářku?

Příspěvekod hribejana » pon 28. dub 2014 10:15:30

Ty jo :-( Tak to je mazec ... a prisili ti ho zpatky? AAAAA me to boli uplne za Tebe:-(
hribejana
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02. led 2013 21:43:15
Úroveň: zkousim co se da:-) vetsinou uspesne, "siti" se venuju cca od listopadu 2012

Re: Největší pohroma pro korálkářku?

Příspěvekod Sigel » pon 28. dub 2014 13:42:38

Taky se chci zeptat, jestli Ti to přišili. Jinak nezoufej - viděla jsem v dokumentu babu, co měla ruce uříznutý v zápěstí (důsledek laktační psychózy její matky) ale těma zápěstíma sama šila (knoflíky, záplaty...)! Takže srosteš a zas budeš korálkovat. Nejhorší pohroma pro korálkářku je nemít korálky ani jejich zdroj :-). Držím palce, aneb jak praví klasik: "Táhni a srůstej." *wave*
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: Největší pohroma pro korálkářku?

Příspěvekod hefilka » pon 28. dub 2014 17:00:34

Díky holky za podporu. Udělala jsem tu největší blbost jakou může člověk udělat - strčila jsem ruku do sekačky když byla zapnutá - a pokud se ptáte proč, tak důvod je jednoduchý, protože jsem blbá.

Přišili mi to zpátky, ale doktor říkal, že nemůže zajistit že se obnoví výživa tkáně a že to taky může odumřít. Tzn. že by mi na prostředníčku zustala jenom kost na posledním článku, bez nehtu a bez bříška. Na prsteníčku to mám jenom řízlé tam, to ani nešili. Je mi jedno jak to bude vypadat, hlavně aby to fungovalo.
Když se mi to stalo tak to nebolelo, ale než jsme dojeli do nemocnice tak jsem dvakrát omdlela, jsem hrozný cíta na bolest. Ted se vesele láduju práškama na bolest, protože jakmile to přijde k sobě, tak mě polévá studený pot a bolí jak čert. Nejradši bych si nafackovala za svojí blbost.

A poučení na závěr - nestrkat prsty do sekačky (za žádnou cenu) :mrgreen:
hefilka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10. pro 2013 22:38:43
Úroveň: začátečník

Re: Největší pohroma pro korálkářku?

Příspěvekod machichi » pon 28. dub 2014 17:35:54

děsivé :o :? ....držím palce, ať se rány brzy zhojí a prsty zůstanou funkční *angel*

Odpověď na otázku mám v hlavě bohužel srovnanou už dávno....díky nemoci mě už nějakou dobu ruce zlobí a je to k vzteku. Někdy mám problém udržet jehlu atd... Uklidňuju se alespoň tím, že když nebudu moct šít, vrhnu se na fimo. To není tak titěrná činnost a miluju ho stejně. ;)
Uživatelský avatar
machichi
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 761
Registrován: úte 09. čer 2009 18:01:00
Bydliště: Jihlava

Re: Největší pohroma pro korálkářku?

Příspěvekod Likra » pon 28. dub 2014 19:34:46

Děvče, na cos myslela? Zkus si vzpomenout, bylo to důležité, jinak bys takhle nedopadla ... Jak se říká, nic není bezdůvodné, i ten Tvůj úraz má hlubší příčinu. Před čím uhýbáš, že si raději ublížíš, než bys ublížila jinde, či do čeho chceš jít bez rozmýšlení?

Držím palce, ať se vše dá do pořádku.
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: Největší pohroma pro korálkářku?

Příspěvekod setapouch » úte 29. dub 2014 6:49:36

Přeju ti, ať se ti to vyhojí rychle a bez následků, úplně mi zabylo zle, když jsem tu fotku viděla...a zrovna nedávno jsme s holkama řešily, co bychom dělaly, kdybychom nedejbože přišly o ruce nebo o zrak. Nedovedu si to vůbec představit! Držím ti všechny palce *thup*
Furt se něco děje...
http://www.vrbabinka.cz
setapouch
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 08. črc 2009 22:21:14
Bydliště: Vrchy
Úroveň: pokročilý student, dobře míněné rady a kritiky se přijímají

Re: Největší pohroma pro korálkářku?

Příspěvekod Ťupka » úte 29. dub 2014 21:29:06

Vydrž a neztrácej hlavu! Manžela "kousla" cirkulárka do levé ruky, prst byl skoro jen na kůži. Přišili mu to, dostavil se zánět, nakonec má neohebný kloub a prst trochu kratší. Prima na strašení malých dětí. Ale dnes už zase hraje v kapele na housle i s tím zparchantělým prstem. Takže držím palce, věř, že to dobře dopadne!
Uživatelský avatar
Ťupka
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 311
Registrován: úte 02. úno 2010 13:03:37

Re: Největší pohroma pro korálkářku?

Příspěvekod hefilka » čtv 01. kvě 2014 16:23:09

Tak verdikt sestřičku u doktora, po převazu zní "asi se to chytlo". Doktor se na to ani nekouknul, jenom se pořád divil jak mohla být ta sekačka zapnutá. Jinak méně zraněný prsteníček je už celkem v pohodě a můžu ho skoro ohýbat. Zítra bude další převaz jinde, tak uvidím třeba už se na to někdo koukne.
Díky za podporu a útěchu, už to bolí jenom jako "telátko" :mrgreen:
hefilka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10. pro 2013 22:38:43
Úroveň: začátečník

Re: Největší pohroma pro korálkářku?

Příspěvekod Ťupka » čtv 01. kvě 2014 18:10:05

Tak vidíš, bude dobře! A až se ti ty rány zacelí, tak si je maž vepřovým sádlem, na jizvy to dělá dobře.
Uživatelský avatar
Ťupka
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 311
Registrován: úte 02. úno 2010 13:03:37

Re: Největší pohroma pro korálkářku?

Příspěvekod Sigel » pát 02. kvě 2014 9:15:23

Ještě mě napadla jedna věc - máme v rodině Alzheimera, takže s maminkou zkoumáme všechny možné metody prevence. Nejlepší prevence je trénovat a namáhat mozek, nejlépe něčím, na co není zvyklý. Nejlíp ze všeho funguje používání té "opačné" ruky, takže abych chránila mozek, tak vždycky kus práce korálkuju levačkou. Ze začátku to šlo ztuha, teď už jen poloztuha a postupně se to zlepšuje. Takže, pokud dojde na ten nejhorší scénář, tak prostě začneš pracovat levou rukou, čím víc, tím rychleji si zvykne. A ještě k tomu uděláš něco dobrého pro mozek ;) . Takže vlastně i když to dopadne blbě, tak to dopadne dobře. Na to mysli a buď v klidu, vystresovaný organismus se blbě hojí, zato snadno ochoří nebo se zanítí. Když se hodíš do pohody a rozhodneš se, že tahle příhoda Tě nepřipraví o nic, co je pro Tebe opravdu důležité, tak se určitě bez problémů zahojíš. A kdyby náhodou ne, stejně si poradíš nějak jinak *wave*
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: Největší pohroma pro korálkářku?

Příspěvekod Sigel » pát 09. kvě 2014 16:28:53

Tak jak srůstáš?
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: Největší pohroma pro korálkářku?

Příspěvekod hefilka » stř 14. kvě 2014 9:06:08

Je mi trapný to sem psát, ale prst už je skoro v pohodě, už můžu i šít. Sice ho nepoužívám, ale už nebolí a dokonce dorůstá nehet. Plašila jsem kvůli ptákovině a přitom je tady sposta z vás "opravdu" nemocných a má problémy. A já si stěžovala kvůli blbosti. :oops:
hefilka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10. pro 2013 22:38:43
Úroveň: začátečník

Re: Největší pohroma pro korálkářku?

Příspěvekod gianelle » stř 14. kvě 2014 9:38:40

Proč trapný, vždyť to je úplně super, že se to tak pěkně hojí! *jump* Určitě to pro Tebe muselo být strašně děsivé a deprimující (aspoň pro mně by bylo ;)) a musela ses z toho někde "vykecat", ne? ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Největší pohroma pro korálkářku?

Příspěvekod Sigel » stř 14. kvě 2014 9:50:18

No to jsem ráda, že seš už zase celá a funkční! A jakápak blbost. Všichni jsme lidi, všichni máme trable a všem nám pomůže se o ně podělit a vypovídat / vypsat se. Tak pěkně srůstej a dorůstej i nadále a tvorbě zdar!
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: Největší pohroma pro korálkářku?

Příspěvekod machichi » sob 17. kvě 2014 19:13:08

hefilka píše:Je mi trapný to sem psát, ale prst už je skoro v pohodě, už můžu i šít. Sice ho nepoužívám, ale už nebolí a dokonce dorůstá nehet. Plašila jsem kvůli ptákovině a přitom je tady sposta z vás "opravdu" nemocných a má problémy. A já si stěžovala kvůli blbosti. :oops:


Ale huš ;) ....muselo to být hrozné a nevěděla jsi, jak to dopadne. Hlavně už žádné další úrazy a užívej si vyrábění *wave*
Uživatelský avatar
machichi
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 761
Registrován: úte 09. čer 2009 18:01:00
Bydliště: Jihlava

Re: Největší pohroma pro korálkářku?

Příspěvekod kikina » ned 18. kvě 2014 17:22:13

hefilka píše:Je mi trapný to sem psát, ale prst už je skoro v pohodě, už můžu i šít. Sice ho nepoužívám, ale už nebolí a dokonce dorůstá nehet. Plašila jsem kvůli ptákovině a přitom je tady sposta z vás "opravdu" nemocných a má problémy. A já si stěžovala kvůli blbosti. :oops:


To vůbec neříkej. Jednak Ti to všichni přejem, že to tak dobře dopadlo a pak - všichni také máme rádi dobré konce, takže jsi nás vlastně potěšila *jump*
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Největší pohroma pro korálkářku?

Příspěvekod Morag » sob 07. čer 2014 13:13:56

Doufám, že už jsi naprosto v pořádku :-) A nedělej si z toho hlavu, věř, že si lidi ani nevšimnou, že něco takového máš.
Moje svérázná sestřenka z druhého kolene byla tak šikovná, že si na pravé ruce ufikla celý malíček a prostředníček a z palce a ukazováčku první článek. Ale skoro nikdo si toho ani nevšimne.
Komická chvilka byla, když po měsíci šla na sundávání všech obvazů a doktor ji povídá: "Tak už můžeme začít s rehabilitací a psychologickou poradnou, abyste se s tím vyrovnala,..."
Ona na něj hledí, o čem to mluví a pak: "Mám tak čas na vaše rehabilitace a psychology. Doma 43 krav. Kdo myslíte, že se mi o ně stará?! Vidle v tom udržím, točky s hnojem vyvezu, podojím,....a o víkendu jsem malovala dětský pokoj."
Doktor: "Vy s tím již pracujete?!"
Ona: "Vždyť vám to pravím. Chlop je v robotě a já mám statek a tři děcka. Není času na hlupoty a rehabilitace."

Už je to pět let a říká, že ruka je v pořádku a nebolí a může s ní dělat vše, včetně jemné práce. Například nádherně zdobí dorty - modelování z potahové hmoty a malování na ni.
Věřím, že jsi holka stejně odvážná a šikovná a Tvé korálkování bude stejně dobré a lepší než dřív :-) Štístko *thup*
Morag
 
Příspěvky: 414
Registrován: sob 13. dub 2013 18:33:40


Zpět na Pokec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron