Těhulky, maminky a miminka

Volný pokec na libovolné téma

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » pon 18. bře 2013 22:13:57

Hanina24 píše:Svrchní kalhotky máme taky Bambino Mio - koupili jsme rovnou celou sadu od narození po nočník... ukázala mi to známá a vše vysvětlila tak jsme se moc nerozmýšleli (kupovali jsme to asi měsíc a půl před narozením malého, takže jsme neměli ani dost času na rozmyšlenou :D ) ale nelituju... na kalhotky si nestěžuju... samozřejmě že nám někdy protečou - zvlášť když malej dělá vylomeniny a posune se mu to zrovna v momentě když čůrá :D na noc dáváme papírovky :cry: bohužel, Davídek spí šíleným způsobem, hází sebou, otáčí se kolem dokola, takže jsme měli pořád všechno mokrý - pyžamka, povlečení... ale ty dáváme až asi poslední 4 měsíce - co se začal hodně vrtět ;) jinak dokud pěkně jenom leží tak je to v poho...
Musím se přiznat, že už si ani nepamatuju jak to bylo s plenama když se malej narodil - to se tak rychle zapomene :D pamatuju si, že jsem přebalovala před kojením, protože malej se vždycky při kojení hezky uklidnil a pak hned usínal, ale taky se nám párkrát stalo, že jsem přebalila, nakojila a vzápětí jsem musela přebalit znova :D každé mimi to má jinak, to už se pak sehrajete jak to bude vyhovovat vám...
akorát těch kalhotek by mohlo v těch začátcích být víc - S i M, ono se to vždycky trochu umaže a i když to vypereš v ruce a usušíš tak to chvilku trvá... to je jediná nevýhoda...

Děkuji za poznatky. Já se papírovkám taky nebráním, třeba na noc. Netrvám na látce jako některé zapřísáhlé látkovací maminy. Co jsem koukala v té diskuzi o plínách, tak to dost žerou :D Už mi něco i odpověděly, takže bych to mohla zvládnout způsobem, jak jsem myslela. Uvidíme, co to udělá.
S tím přebalováním před kojením...Taky jsem to viděla jako dobrou variantu kvůli tomu usínání (zklidnění) při kojení. Ale zas na druhou stranu - není to boj, když je mimi hladové?
Jj, taky jsem četla, že některé mamky ani mimčo pořádně nebalí, protože nadělí při kojení. A tak mají pod ním jen provizorní plínu a pak to vezmou pořádně a zabalí úplně.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Calinka » úte 19. bře 2013 20:05:33

TRZ04 píše:S tím přebalováním před kojením...Taky jsem to viděla jako dobrou variantu kvůli tomu usínání (zklidnění) při kojení. Ale zas na druhou stranu - není to boj, když je mimi hladové?
Jj, taky jsem četla, že některé mamky ani mimčo pořádně nebalí, protože nadělí při kojení. A tak mají pod ním jen provizorní plínu a pak to vezmou pořádně a zabalí úplně.


Ja vždy prebalujem pred kojením, lebo keby to robíš naopak, tak keď budeš manipulovať s dieťaťom pri prebalovaní, tak ti všetko vygrcká. Ak sa po kojení pokaká, tak ho prebalím až za nejakú pol hodinku.
Calinka
 
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 04. říj 2012 12:58:30
Bydliště: Oslany, Slovensko
Úroveň: pokročilý

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Kriss » stř 20. bře 2013 8:11:11

Kriss píše:No pod divadlem už to není to samé, ale sekáč se vším možným pro děti tam je, ale na oblečení se mi to tam moc nelíbí, když už sekáč tak ten jak si psalal u cukrárny. Ted ho má myslím taky jiná paní a má tam krásné věci něco i nové. Ručně šité tepláčky od paní z polničky, u nás v práci je prodává jedna její známá, mám toho docela dost a je to velice kvalitní nesráží se, nedělají se na tom žmolky i po letech roláčky pořád pruží jak nové.
A ještě jsem si vzpoměla, těhotenské kalhoty sem kupovala na Smetance, v těch zdravotnických potřebách, ale už je to asi pět let, tak nevím jestli ještě mají oblečení. To bys musela omrknout.


Včera jsem se byla kouknout do toho sekáčku u cukrárny a nějaké těhotenské kalhoty tam mají, ale není to nové zboží, ale ta paní co tam šije ty tepláčky tam ted dodává i dívčí legínky, zástěrky do školky a mají tam i spoustu nového nenošeného oblečení. Fakt se mi to tam líbí čím dál víc.
Kriss
 
Příspěvky: 395
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:31:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Úroveň: začátečník - internetový samouk

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » stř 20. bře 2013 19:47:53

Kriss, díky. *wave* Tak to se tam po kalhotách podívám. Nový mít nemusím. Musí být jen velký a radši bych rifle.
Mě je ten obchůdek sympatický.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » úte 02. dub 2013 18:50:10

Tak hlásím do pléna, že jsme byli na dalším větším UZ a máme vše, co máme mít. A dokonce už i víme, co čekáme :D Bude to kluk! A zřejmě pěkný divoch. Zase se na UZ předváděl *rofl1*
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Calinka » úte 02. dub 2013 19:52:52

TRZ04 píše:Tak hlásím do pléna, že jsme byli na dalším větším UZ a máme vše, co máme mít. A dokonce už i víme, co čekáme :D Bude to kluk! A zřejmě pěkný divoch. Zase se na UZ předváděl *rofl1*


Gratulujem! *thup* *applause* Máte už aj meno?
Calinka
 
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 04. říj 2012 12:58:30
Bydliště: Oslany, Slovensko
Úroveň: pokročilý

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » stř 03. dub 2013 14:28:54

Calinka píše:
TRZ04 píše:Tak hlásím do pléna, že jsme byli na dalším větším UZ a máme vše, co máme mít. A dokonce už i víme, co čekáme :D Bude to kluk! A zřejmě pěkný divoch. Zase se na UZ předváděl *rofl1*


Gratulujem! *thup* *applause* Máte už aj meno?

Děkujeme. :D Já mám jmen na kluka 5, ale nějak zatím neprošly...A manželovi trvá, než se rozhodne, takže od něj zatím žádné návrhy nepřišly. Včera vtipkoval o Theofilovi ;)
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Gabina » pát 05. dub 2013 8:32:27

TRZ04 píše:Tak hlásím do pléna, že jsme byli na dalším větším UZ a máme vše, co máme mít. A dokonce už i víme, co čekáme :D Bude to kluk! A zřejmě pěkný divoch. Zase se na UZ předváděl *rofl1*


Gratulujem :D Aj ten nas sa vzdy ukazuje, co vsetko vie :D ale naposlednom sone, ked ho doktor chcel premerat tak stavkoval, poloha nemozna este aj zasalutoval :mrgreen: 3x som chodila po schodoch a ani sa nepohol ,šprček. Doktor magal a prehmataval brucho nech sa Palko aspon trocha otoci a nic. Ale ako nahle sme sadli do auta, ze ideme domov zacal vystrajat kopkat a robit premety.
Obrázek
Uživatelský avatar
Gabina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 821
Registrován: stř 02. úno 2011 13:35:36
Bydliště: Piešťany - Slovensko
Úroveň: pokročilá , stále skúšam niečo nové

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Calinka » stř 10. črc 2013 11:04:31

ahojte mamičky a budúce mamičky :-) Založila som na FB stránku venovanú látkovým plienkam, lebo sa dosť často stretávam s tým, že mamičky nevedia, ako na to. Tak ak máte nejaké rady, skúsenosti a pod., prosím prispejte k "osvete" :D Ja tam ešte tiež chcem čo-to doplniť, ale zatial som viac nestihla :-).
adresa stránky: https://www.facebook.com/latkoveplienkySK
Calinka
 
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 04. říj 2012 12:58:30
Bydliště: Oslany, Slovensko
Úroveň: pokročilý

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » čtv 08. srp 2013 12:07:03

Tak se musím pochlubit, že 1.8. v 8:06 přišel na svět náš Filípek... :D Měl 3000 gr a 49 cm a vylodil se o 11 dní dříve. Ale to mi vůbec nevadilo :D
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Kriss » čtv 08. srp 2013 19:00:34

Tak to moc gratuluju, hlavně ať jste zdraví a Filípek vám dělá jen radost *applause* *applause* *applause*
Kriss
 
Příspěvky: 395
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:31:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Úroveň: začátečník - internetový samouk

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Tangled » čtv 08. srp 2013 19:02:24

Gratulace! ;)
Uživatelský avatar
Tangled
 
Příspěvky: 470
Registrován: čtv 21. čer 2012 14:00:47
Bydliště: Kořenov

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Calinka » čtv 08. srp 2013 20:31:50

Tak to moc gratulujem a prajem hlavne veľa zdravíčka :-) *applause*
Calinka
 
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 04. říj 2012 12:58:30
Bydliště: Oslany, Slovensko
Úroveň: pokročilý

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Hanina24 » sob 10. srp 2013 20:20:31

To je skvělé! Tak hlavně hodně zdravíčka a ať vám dělá jen samou radost *applause*
p.s. náš Davídek se narodil o 9 dní dřív a taky jsem se vůbec nezlobila... :D lepší než 14 dní přenášet ;)
Hezky si to užívejte, ono to hrozně utíká *wave*
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Předchozí

Zpět na Pokec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron