Prodej výrobků v kameném obchodě

Vaše zkušenosti týkající se prodeje hotových výrobků, ŽL atd ...
Dodržujte prosím Pravidla fóra a následující pokyny:
Tato sekce je určena k diskuzi a sdílení zkušeností s prodejem ručně vyráběných šperků a bižuterie či materiálu pro korálkování. Tato sekce NENÍ určena ke vkládání reklamy. Pro více informací o reklamě čtěte zde:http://beadforum.cz/viewtopic.php?f=8&t=7468

Prodej výrobků v kameném obchodě

Příspěvekod hefilka » pát 03. led 2014 11:05:58

Ahoj holky,
úplně jsem propadla šití z korálků. A jak už to tak bývá tak mě to stojí moc peněz a proto mě napadlo, že bych zkusila nějaké věci prodat, aby se mi vrátila alespon nějaká částka. Mám možnost vystavit svoje věci v jedné prodejně kam chodí prakticky jenom ženský. A můj dotaz zní co se nejvíce prodává? Je mi jasný, že složité freeformy a náhrdelníky nebo sady, které by musely stát dost peněz aby se zaplatily, se nekupují často. Tak co tedy? Naušnice, náramky, jednodušší náhrdelníky? Zkoušela jsem hledat na netu, ale nikde nemůžu najít sekci neprodávanější :-)
Díky za rady
Ps: kdyby vás napadlo ještě něco co bych měla vědět než se do toho pustí tak mi prosím poraďte. Nemám ambice, živit se tím, ale spíš vydělat si na materiál, abych nemusela ruinovat rodinný rozpočet. Chci to prostě zkusit.
hefilka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10. pro 2013 22:38:43
Úroveň: začátečník

Re: Prodej výrobků v kameném obchodě

Příspěvekod gianelle » pát 03. led 2014 11:50:07

Nejpopulárnější jsou myslím náušnice všeho druhu, šité, ketlované, rivolky, kabošonky, kuličky atd, především když je to růžové, fialové nebo nanejvýš modré :D (s trochou nadsázky, že jo, ono se tak postupně prodává od všeho něco, ale mám pocit že tyhle barvy bývají jako první pryč - a spousta ženských jsou "straky", takže by se to mělo blýskat ;) a další spousta ženských se zase bojí barev a výrazných šperků, takže taky něco černého, průhledného, malého, decentního ).
A velice důležité je si rozumně nastavit ceny - spousta výrobců rukodělných výrobků ty ceny tlačí nesmyslně nízko a tím sebe i ostatní tvůrce připravujou o výdělek a přesvědčují zákazníky o tom, že ručně dělané šperky nebo bižuterie jsou vlastně laciná, ne moc kvalitní záležitost, což je škoda.
Pěkný článek a diskuze k tomu byl tady http://www.beadforum.cz/viewtopic.php?f ... %AF#p66025
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Prodej výrobků v kameném obchodě

Příspěvekod haany » pát 03. led 2014 13:26:06

Mne sa v kamennych obchodoch zatial predali tri fialove :D (z toho jeden bol freeform naramok, jeden spiral rope naramok s ametrinovymi zlomkami a jeden nahrdelnik) a dve cierne (nahrdelniky) veci. Takze tolko moja skusenost *jump*
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

Re: Prodej výrobků v kameném obchodě

Příspěvekod hefilka » pát 03. led 2014 13:46:22

gianelle píše:Nejpopulárnější jsou myslím náušnice všeho druhu, šité, ketlované, rivolky, kabošonky, kuličky atd, především když je to růžové, fialové nebo nanejvýš modré :D (s trochou nadsázky, že jo, ono se tak postupně prodává od všeho něco, ale mám pocit že tyhle barvy bývají jako první pryč - a spousta ženských jsou "straky", takže by se to mělo blýskat ;) a další spousta ženských se zase bojí barev a výrazných šperků, takže taky něco černého, průhledného, malého, decentního ).
A velice důležité je si rozumně nastavit ceny - spousta výrobců rukodělných výrobků ty ceny tlačí nesmyslně nízko a tím sebe i ostatní tvůrce připravujou o výdělek a přesvědčují zákazníky o tom, že ručně dělané šperky nebo bižuterie jsou vlastně laciná, ne moc kvalitní záležitost, což je škoda.
Pěkný článek a diskuze k tomu byl tady http://www.beadforum.cz/viewtopic.php?f ... %AF#p66025



Díky, o té ceně jsem tu už četla. Nemám v plánu to dávat zadarmo. Z vysoké se dá snížit kdykoliv. Ohledně barev. To je dobrá zpráva, protože já mám nejradši fialovou a modrou :-) A na blýskavé věci taky letím :-) I když šperky nenosím vůbec.
hefilka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10. pro 2013 22:38:43
Úroveň: začátečník

Re: Prodej výrobků v kameném obchodě

Příspěvekod gianelle » pát 03. led 2014 13:48:40

s těma cenama jsem to nemyslela špatně, akorát spousta lidí, co se chystá prodávat, na to občas zapomíná, taky jsem s tím ze začátku dost bojovala (a spousta lidí s tím bojuje dodnes). A pravda je že zlevnit se dá vždycky *thup*
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Prodej výrobků v kameném obchodě

Příspěvekod hefilka » pát 03. led 2014 14:15:17

gianelle píše:s těma cenama jsem to nemyslela špatně, akorát spousta lidí, co se chystá prodávat, na to občas zapomíná, taky jsem s tím ze začátku dost bojovala (a spousta lidí s tím bojuje dodnes). A pravda je že zlevnit se dá vždycky *thup*



Já to pochopila, protože už jsem si tenhle názor(správný) od tebe už jednou četla v jiné diskuzi.
hefilka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10. pro 2013 22:38:43
Úroveň: začátečník

Re: Prodej výrobků v kameném obchodě

Příspěvekod hefilka » pát 03. led 2014 14:17:22

haany píše:Mne sa v kamennych obchodoch zatial predali tri fialove :D (z toho jeden bol freeform naramok, jeden spiral rope naramok s ametrinovymi zlomkami a jeden nahrdelnik) a dve cierne (nahrdelniky) veci. Takze tolko moja skusenost *jump*

Tak to je dobře, že s eprodávají i velké věci. Mám z toho hlavu v pejru, nevím co dělat dřív :-) Ale hrozně se těším
hefilka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10. pro 2013 22:38:43
Úroveň: začátečník


Zpět na Prodáváme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků