Prodej na Etsy

Vaše zkušenosti týkající se prodeje hotových výrobků, ŽL atd ...
Dodržujte prosím Pravidla fóra a následující pokyny:
Tato sekce je určena k diskuzi a sdílení zkušeností s prodejem ručně vyráběných šperků a bižuterie či materiálu pro korálkování. Tato sekce NENÍ určena ke vkládání reklamy. Pro více informací o reklamě čtěte zde:http://beadforum.cz/viewtopic.php?f=8&t=7468

Prodej na Etsy

Příspěvekod Danysska » čtv 01. lis 2012 11:43:14

Ahoj, prodáváte někdo z Vás na Etsy? A jsem tam před pár dny začala a ráda se podělím o své zkušenosti a naopak bych ocenila Vaše postřehy.
Zatím shledávám jako velkou nevýhodou pro prodávající velké množství zboží, tudíž mám méně shlédnutí než na fleru.
Uživatelský avatar
Danysska
 
Příspěvky: 71
Registrován: ned 15. srp 2010 10:13:12
Bydliště: Praha

Re: Prodej na Etsy

Příspěvekod Davianna » čtv 08. lis 2012 15:11:33

Ahoj Dani, já jsem si otevřela své Etsy v podstatě někdy v září a ještě jsem tam taky nic neprodala. Návštěvnost mých stránek a jednotlivých produktů mám ale vyšší než jsem měla na Fleru. Ono to asi chvilku trvá, než se promoříš do všech koutů.
Zkoušela jsem na pár týdnů Etsy Adds, což návštěvnost zvýšilo, ale stojí to peníze, takže je otázka, jak dlouho se musí držet, aby to přineslo své ovoce.
Když se dívám na statistiku návštěvnosti mých stránek, tak je vidět, že je hrozně důležité, jaká klíčová slova si do profilu každého kousku nastavíš. Dost se chytá zdůraznění českých korálků apod., protože ty mají ve světě dobré renomé.
Prý je dobré se stát členem různých týmů atd., tam se všichni vzájemně dávají do "pokladnic" a oblíbených a pak se "promořuješ" rychleji.
V každém případě si ale myslím, že problém bude i maličko v xenofobii američanů, kterých je na Etsy nejvíce. Když tam totiž tak pročítám ta různá diskusní fóra, tak se mi zdá, že se bojí jít do jakékoliv transakce mimo jejich kontinent nebo minimálně anglofonní region. Evropa (a tím nemyslím jen tu naši "středovýchodní") je pro ně většinou velkou neznámou a mají pocit, že tu nic nefunguje a je to tu plné podvodníků. Znám na Etsy osobně jedny prodávající z Francie, a taky na to na začátku dost naráželi. Pak ale postupně, jak přijdou první prodeje a pozitivní reference, se to prý zlepšuje a oni už pak začnou více důvěřovat.
Prostě se snažím věřit tomu, že to chce čas. Dají se i na samotném Etsy koupit různé návody na to, jak si zlepšit prodeje na Etsy. Nekoupila jsem si to, protože se obávám, že tam nic objevného nebude, prostě jen řeči o tom, jak si máš dělat lepší klíčová slova, hezčí fotky a úžasnější popisky. Možná se mýlím, ale ze zkušenosti vím, jak jsou Amíci schopni výborně prodat i všeobecné teorie.
No, nevím ... ráda bych poradila, ale sama tápu :-)
Davianna
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob 20. říj 2012 9:26:23
Úroveň: středně pokročilá

Re: Prodej na Etsy

Příspěvekod Danysska » čtv 08. lis 2012 18:28:53

Ahoj, velice děkuju za postřehy :)
Už taky začínám pociťovat trochu zvyšující se návštěvnost poté, co jsem lajkovala nějaké výrobky, přidávala si prodejce do kruhů a podobně. Snad se to brzo zlomí :)
Uživatelský avatar
Danysska
 
Příspěvky: 71
Registrován: ned 15. srp 2010 10:13:12
Bydliště: Praha

Re: Prodej na Etsy

Příspěvekod Anča:-) » úte 13. lis 2012 14:55:09

Jsem ráda, že jsem na toto téma narazila, už se odhodlávám založit si etsy pár měsíců a tohle mě asi konečně nakoplo, za jakékoliv další rady a fungování etsy budu ráda i já ;)
ví Bůh né výbuch vy popletové popletení ustrašení
http://www.fler.cz/anicka8
https://www.facebook.com/pages/Anbeads/233832643404954
Obrázek
Uživatelský avatar
Anča:-)
 
Příspěvky: 340
Registrován: úte 01. zář 2009 10:28:41
Bydliště: Ledčice
Úroveň: mírně pokročilý, uvítám rady a tipy, stále zápasím s foťákem :-D A omlouvám se za gramatické chyby

Re: Prodej na Etsy

Příspěvekod Danysska » pát 16. lis 2012 13:31:12

Ahoj, chtěla bych informovat o dalším vývoji :) Chce to opravdu asi jen čas a co nejvíc vyplněný profil, protože shlédnutí listingu i shopu neustále stoupá a dnes jsem prodala první dva kusy bižu, čímž bych si měla vysloužit hodnocení a tudíž o něco vyšší důvěryhodnost. Vyšší počet shlédnutí jsem zaregistrovala hlavně po tom, co jsem nahrála svou fotku a napsala více podrobností o tom co dělám, proč to dělám a proč chci prodávat. Taky se snažím nahrát maximum fotek v dobré kvalitě.
Uživatelský avatar
Danysska
 
Příspěvky: 71
Registrován: ned 15. srp 2010 10:13:12
Bydliště: Praha

Re: Prodej na Etsy

Příspěvekod Ťupka » sob 17. lis 2012 16:21:46

Jestli se nemýlím, je Etsy zahraniční provenience. A pokud používáš k prodeji zahraniční obchod, musíš být zaregistrován jako plátece DPH. Proto se ani nesnažím o prodej na Slovensku - např. na Simiře.
Uživatelský avatar
Ťupka
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 311
Registrován: úte 02. úno 2010 13:03:37

Re: Prodej na Etsy

Příspěvekod Anča:-) » sob 17. lis 2012 17:07:42

Ťupko vážně ? to ani nevím budu to muset zjistit, docela by mě to zajímalo.
Danysska, tak to je dobré, ještě chviku počkám a taky něco vložím
ví Bůh né výbuch vy popletové popletení ustrašení
http://www.fler.cz/anicka8
https://www.facebook.com/pages/Anbeads/233832643404954
Obrázek
Uživatelský avatar
Anča:-)
 
Příspěvky: 340
Registrován: úte 01. zář 2009 10:28:41
Bydliště: Ledčice
Úroveň: mírně pokročilý, uvítám rady a tipy, stále zápasím s foťákem :-D A omlouvám se za gramatické chyby

Re: Prodej na Etsy

Příspěvekod Ťupka » sob 17. lis 2012 18:24:56

No před časem to probírali na Fleru v klubu - Vlaďka (Vladstraschna) to může potvrdit. A mluvila o tom právnička, takže myslím, že to je pravda. A přece jenom o problémy s finančákem není co stát.
Uživatelský avatar
Ťupka
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 311
Registrován: úte 02. úno 2010 13:03:37

Re: Prodej na Etsy

Příspěvekod Danysska » sob 17. lis 2012 20:51:11

No já jsem po tom plátcovství DPH taky pátrala a já teda naopak došla k tomu, že můžu zůstat neplátce DPH, pokud nepřekročím danou finanční hranici zákonem. Tahleta problematika se řešila už na více fórech, viz. třeba http://www.penize.cz/dph/242892-prodej- ... etich-zemi. Doufám, že se tedy nepletu.
Uživatelský avatar
Danysska
 
Příspěvky: 71
Registrován: ned 15. srp 2010 10:13:12
Bydliště: Praha

Re: Prodej na Etsy

Příspěvekod Ťupka » sob 17. lis 2012 21:43:18

Tam byl nějaký zádrhel v tom, jak to prodáváš. Pokud přímo zákazníkovi, tak je to v pohodě, pokud využiješ službu někoho - Etsy - tak jseš prý plátce DPH. Já to bohužel nemůžu najít, jinak bych to překopírovala.
Uživatelský avatar
Ťupka
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 311
Registrován: úte 02. úno 2010 13:03:37

Re: Prodej na Etsy

Příspěvekod Danysska » sob 17. lis 2012 22:01:48

Ááááha, už jsem se k tomu dohrabala taky. Přijímám službu ze zahraničí (v tomto případě zprostředkování prodeje), tudíž jsem automaticky plátce DPH. No bezva. Ruším tedy taky účet nebo budu hledat alternativní možnosti. Ani nedokážu vyjádřit, jak jsem naštvaná z toho, jak náš stát hází lidem klacky pod nohy!! :evil:
Uživatelský avatar
Danysska
 
Příspěvky: 71
Registrován: ned 15. srp 2010 10:13:12
Bydliště: Praha

Re: Prodej na Etsy

Příspěvekod Ťupka » ned 18. lis 2012 0:06:53

Jo, to je přesně ono. Ale mám pocit, že to plno lidí neví a normálně prodává. Já ale raději neriskuju. A ještě ouřadovat s DPH se mi nechce.
Uživatelský avatar
Ťupka
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 311
Registrován: úte 02. úno 2010 13:03:37

Re: Prodej na Etsy

Příspěvekod Danysska » ned 18. lis 2012 9:02:48

Asi to moc lidí neví no, našla jsem i spoustu článků o tom, že se to obecně neví a pak se lidi diví, že se třeba před rokem stali nedobrovolnými plátci a naskakujou jim penále. No není to tedy vůbec pozitivní. Nám korálkářkám se to tedy absolutně vůbec nevyplatí, protože máme malé výrobní náklady a tudíž víc zaplatily než odpočetly.
Nebo si zařídit podnikání mimo ČR :D
Uživatelský avatar
Danysska
 
Příspěvky: 71
Registrován: ned 15. srp 2010 10:13:12
Bydliště: Praha

Re: Prodej na Etsy

Příspěvekod Sigel » ned 18. lis 2012 15:02:34

To je fajn, že je tu takové téma, dík za info *wave*
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: Prodej na Etsy

Příspěvekod Anča:-) » pon 19. lis 2012 12:59:22

Tak to je zajímavé, já se v tomhle moc nevyznám, už se chvilku dokopávám k živnosťáku, tenhle týden už tam musím. S tím Etsy mě to teda štve.... :cry:
ví Bůh né výbuch vy popletové popletení ustrašení
http://www.fler.cz/anicka8
https://www.facebook.com/pages/Anbeads/233832643404954
Obrázek
Uživatelský avatar
Anča:-)
 
Příspěvky: 340
Registrován: úte 01. zář 2009 10:28:41
Bydliště: Ledčice
Úroveň: mírně pokročilý, uvítám rady a tipy, stále zápasím s foťákem :-D A omlouvám se za gramatické chyby

Re: Prodej na Etsy

Příspěvekod Danysska » pon 19. lis 2012 13:52:33

Jo, mě taky, protože jsem Etsy brala jako záchranu, abych nemusela prodávat pod cenou. Přece jenom většina zahraničních zákazníků je na tom asi finančně lépe než průměrný Čech. Na Fleru musím pod cenu jít, protože kdybych to měla napočítat tak, aby to odpovídalo vynaloženým hodinám práce, tak by to snad ani nikdo nekoupil.
Uživatelský avatar
Danysska
 
Příspěvky: 71
Registrován: ned 15. srp 2010 10:13:12
Bydliště: Praha

Re: Prodej na Etsy

Příspěvekod martinadk » pon 19. lis 2012 17:46:17

Danysska píše: Na Fleru musím pod cenu jít, protože kdybych to měla napočítat tak, aby to odpovídalo vynaloženým hodinám práce, tak by to snad ani nikdo nekoupil.

jo, s těma cenama je to šílený, nechápu kolikrát jak to za tu cenu můžou prodávat...teď byl u nás trh a byla tam paní s háčkovanými náhrdelníky - jednobarevné jednoduché, ale dlouhé, s uzlem vepředu a chtěla za ně necelé 200,- :shock: když vím, kolik hodin se to dělá...ta snad na to má trpaslíky :lol:
"neexistuje ideální manžel. ideální manžel je svobodný"
http://martinakotlasova.webnode.cz/
http://www.fler.cz/martinadk
Uživatelský avatar
martinadk
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 616
Registrován: ned 01. kvě 2011 14:40:22
Bydliště: havl.brod
Úroveň: pokročilý? něco umím spoustu ne ;-)

Re: Prodej na Etsy

Příspěvekod Miss Tattooo » úte 20. lis 2012 0:02:36

martinadk píše:
Danysska píše: Na Fleru musím pod cenu jít, protože kdybych to měla napočítat tak, aby to odpovídalo vynaloženým hodinám práce, tak by to snad ani nikdo nekoupil.

jo, s těma cenama je to šílený, nechápu kolikrát jak to za tu cenu můžou prodávat...teď byl u nás trh a byla tam paní s háčkovanými náhrdelníky - jednobarevné jednoduché, ale dlouhé, s uzlem vepředu a chtěla za ně necelé 200,- :shock: když vím, kolik hodin se to dělá...ta snad na to má trpaslíky :lol:

Nebo je úplně blbá :mrgreen: Narovinu se takových lidí ptám, proč kazí ceny ostatním, považuji za slušnost mít podobné ceny jako ostatní v mém oboru. Vždycky koukají jako vrány.
Uživatelský avatar
Miss Tattooo
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 1975
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:56:07
Bydliště: Plzen
Úroveň: Lehce pokročilá přátelská osoba nesnášející nevyžádané rady :o)

Re: Prodej na Etsy

Příspěvekod Danysska » úte 20. lis 2012 8:27:07

Nebo je úplně blbá Narovinu se takových lidí ptám, proč kazí ceny ostatním, považuji za slušnost mít podobné ceny jako ostatní v mém oboru. Vždycky koukají jako vrány.


No ale ve finále si to stejně zákazníci koupí od těch, co tu cenu mají lepší :roll:
Já si třeba o sobě myslím, že za tu dobu co dělám ty rukodělné výrobky, tak nejsem takové tele a práce mi jde hezky od ruky. Ano, samochvála smrdí :D A když se podívám za jaké ceny se prodávají podobné věci, tak mi přijde, že ty holky to snad dělají po odečtení nákladů na materiál tak za dvacet korun na hodinu :D Fakt mi hlava nebere, že si někdo třeba za náušnice, co se dělají tak cca hodinu, řekne 45 korun. Samozřejmě ještě z toho odvede 11 % Fleru....občas mi jde z toho hlava kolem.
Taky proto jsem chtěla dávat výrobky na Etsy, protože tam to je s cenama lepší. Co jsem se tak koukala, tak ceny nízké nebyly a tak nějak odpovídaly podle mého názoru. Samozřejmě výjimky se našly taky, ale nebylo jich moc. No ale kdybych na ty svoje ceny měla ještě narazit 20% DPH, tím pádem stejně narazit % i na Fleru, tak už bych byla totálně out :roll:
Uživatelský avatar
Danysska
 
Příspěvky: 71
Registrován: ned 15. srp 2010 10:13:12
Bydliště: Praha

Re: Prodej na Etsy

Příspěvekod Anča:-) » úte 20. lis 2012 10:59:01

Danysska píše:
Nebo je úplně blbá Narovinu se takových lidí ptám, proč kazí ceny ostatním, považuji za slušnost mít podobné ceny jako ostatní v mém oboru. Vždycky koukají jako vrány.


No ale ve finále si to stejně zákazníci koupí od těch, co tu cenu mají lepší :roll:
Já si třeba o sobě myslím, že za tu dobu co dělám ty rukodělné výrobky, tak nejsem takové tele a práce mi jde hezky od ruky. Ano, samochvála smrdí :D A když se podívám za jaké ceny se prodávají podobné věci, tak mi přijde, že ty holky to snad dělají po odečtení nákladů na materiál tak za dvacet korun na hodinu :D Fakt mi hlava nebere, že si někdo třeba za náušnice, co se dělají tak cca hodinu, řekne 45 korun. Samozřejmě ještě z toho odvede 11 % Fleru....občas mi jde z toho hlava kolem.
Taky proto jsem chtěla dávat výrobky na Etsy, protože tam to je s cenama lepší. Co jsem se tak koukala, tak ceny nízké nebyly a tak nějak odpovídaly podle mého názoru. Samozřejmě výjimky se našly taky, ale nebylo jich moc. No ale kdybych na ty svoje ceny měla ještě narazit 20% DPH, tím pádem stejně narazit % i na Fleru, tak už bych byla totálně out :roll:


To já jsem nad tím trochu přemýšlelal, včera jsem volala známé účetní a jelikož bych asi měla větší šanci prodat na etsy, z kterého by se mi DPH vlastně ještě vracelo, ted přesně neřeknu jak to je, melu se v tom, tak to, že bych na fleru měla zvednout ceny by mě nijak nešokovalo.... alespon bych konečně neměla tu nejspodnější hranici. To spíš to papírování mě odrazuje
ví Bůh né výbuch vy popletové popletení ustrašení
http://www.fler.cz/anicka8
https://www.facebook.com/pages/Anbeads/233832643404954
Obrázek
Uživatelský avatar
Anča:-)
 
Příspěvky: 340
Registrován: úte 01. zář 2009 10:28:41
Bydliště: Ledčice
Úroveň: mírně pokročilý, uvítám rady a tipy, stále zápasím s foťákem :-D A omlouvám se za gramatické chyby

Re: Prodej na Etsy

Příspěvekod Danysska » úte 20. lis 2012 11:43:25

No já to tedy pochopila tak, že ty nakoupíš materiál s DPH, které si pak můžeš odečíst (vrátí ti ho), ale pak k ceně hotového výrobku musíš přirazit 20 % a ty následně odvést státu. Takže ti stát vrátí několikanásobně méně než mu odvedeš, což je nevýhodné. Navíc naši zákazníci jsou neplátci DPH, tudíž je pro nás nevýhodné být plátci DPH (zákazník si to přiražené DPH nikde neodečte).
Takže mě teda jednak odrazuje to papírování, ale i hlavně naražení cen na Fleru (případně Etsy), abych z toho mohla dávat 20% státu, což není málo. A pak ještě zaplatit klasickou daň z příjmů (která se platí tak jako tak) :D
Uživatelský avatar
Danysska
 
Příspěvky: 71
Registrován: ned 15. srp 2010 10:13:12
Bydliště: Praha


Zpět na Prodáváme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron