rady při focení

Jak fotit bižu, jak fotit cokoliv jiného, fotografická technika, úpravy obrázků v počítači

rady při focení

Příspěvekod raficka » úte 29. pro 2009 10:31:46

Chtěla bych vás poprosit o rady při focení,ale nesmí to být řečeno moc technicky,prosím,jsem úplně tech.antitalent,opravdu.Mám nový foták a to že jako první,ve svém životě.Koupila jsem si ho hlavně kvůli velké "obrazovce",už jsem to našla,jmenuje se to monitor,vidím na blízko hodně špatně,jestli to někomu něco říká tak PANASONIC DMC-FS3.Už jsem zkoušela kde co,asponˇco mě napadlo...a není to vůbec dobrý.Má se snad fotit,když je nejvíc sluníčko a aby šlo z boku,ale tedˇv zimě? 1/fotíte s bleskem v zimě ?
2/používáte protisvětlo ?
3/ asi používáte při focení bižu tlačítko /ZOOM/ zblízka ?
4/ používáte něco jako stativ,aby to nebylo rozmazaný ?
5/ ještě další rady ....
Kdyby mohly napsat např. Paaajinka,Barb,Bavunka,Leela,jilinka a jiné,ta fotka dělá hodně,ale musí to být prosím napsáno jednoduše,abych to pochopila.Díky moc.Nevěděla jsem GI,jestli jsem trefila dobře kolonku na téma...,když tak přehodte,díky.
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 14. srp 2009 21:34:27
Bydliště: Pustá Kamenice,10km od Hlinska,16km od Poličky

Re: rady při focení

Příspěvekod gianelle » úte 29. pro 2009 11:08:09

Přesunu to ;) v sekci Korálky obecně je podsekce věnovaná focení bižu ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: rady při focení

Příspěvekod raficka » úte 29. pro 2009 11:29:19

díky moc,hledala jsem,ale nenašla....
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 14. srp 2009 21:34:27
Bydliště: Pustá Kamenice,10km od Hlinska,16km od Poličky

Re: rady při focení

Příspěvekod smilegirl » sob 02. led 2010 20:56:06

Jen zkrátka - určitě ne funkci ZOOM, ale rozhodně s MAKREM (symbol "tulipánek" umožňuje ostření objektivu na blízko). Rozhodně ne s bleskem.

Více např. tady:
http://www.fler.cz/prakticky-pruvodce-f ... ho-objektu

a tady:
http://www.fler.cz/jak-na-jak-rychle-sn ... fotografii

Úprava fotografie tady:
http://www.fler.cz/jak-na-uprava-bileho-pozadi - to je složitější, ale pokud si už nějaký program na úpravu pořídíš, tak ty funkce jsou všude podobné, nejvíc doporučuji zvýšení kontrastu a případně jasu.
Uživatelský avatar
smilegirl
 
Příspěvky: 98
Registrován: úte 09. čer 2009 15:06:20
Bydliště: Liberec
Úroveň: Nejraději ketlování - pokročilý a sem tam drátky - začátečník

Re: rady při focení

Příspěvekod raficka » sob 02. led 2010 20:59:44

Díky moc !!!!! :) :)
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 14. srp 2009 21:34:27
Bydliště: Pustá Kamenice,10km od Hlinska,16km od Poličky

Re: rady při focení

Příspěvekod gianelle » ned 03. led 2010 0:17:41

Já teda radši skenuju než fotím, výsledky jsou celkem dobré s minimem úsilí, ale když už fotím, tak se snažím vyčíhnout dobré "přirozené" světlo a fotím přímo na okenním parapetu. Stativ není špatná věc, ale obvykle se to dá udržet v ruce.

Jinak jsem viděla Jillinku "v akci" při focení a nestačila jsem se divit jak rychle tak efektní fotky vznikají, ona nasypala šutry na malířské plátno, na to položila šperk, přisvítila si akousi lampičkou, fikla asi dvě, tři fotky ... a než jsem od ní dojela dom, fotka v profi kvalitě visela na fóru. ;) :mrgreen:
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: rady při focení

Příspěvekod romča » úte 16. bře 2010 11:00:37

Včera jsem koupila v kauflandu malý stativ za 30,-kč, na to domácí focení stačí ;)
Uživatelský avatar
romča
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 09. čer 2009 15:16:52
Bydliště: Česká Lípa
Úroveň: pokročilý závislák, stále se učící

Re: rady při focení

Příspěvekod jilinka » úte 16. bře 2010 17:22:08

fotím, co zrovna mám po ruce - nejčastěji pod zářivkou, jako podklad mám malířské plátno (pozůstatek z dob, kdy jsem nekorálkovala) a pak se snažím to vylepšit v zoneru... pro mě ovšem focení znamená nutné zlo, tak to flákám, nechci se s tím moc namáhat...
ale už jsem někdy posílala odkaz na focení v igelitce, mohu doporučit, jen to chce velkou bílou igelitku bez potisku:
http://www.digi-foto.sk/ako-fotografova ... -katalogu/,
tady jsou moje pokusy s touto technikou: http://www.bijioux.estranky.cz/clanky/k ... navlekanka

Focení za denního světla mi moc nejde, protože mi vždycky něco stíní, rám okna, větev, ... jsou věrnější barvy, ale víc přitom zuřím
jilinka
 

Re: rady při focení

Příspěvekod Likra » úte 16. bře 2010 21:14:52

Taky fotím pouze za denního světla, na super-bílé bundě, kterou si rozložím, na ní nahodím, co chci fotit (zatím nejlepší podklad, co mám), ale moc mi to nejde. Pořád je pozadí buď šedé nebo modré, některé rohy tmavé. A když to potom upravuji v Zoneru, zabere mi to spoustu času. S tou zářivkou by to možná nebylo marné, ale žádnou doma nemám, takže zatím nic. *rofl1*
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: rady při focení

Příspěvekod Petulienka » stř 17. bře 2010 9:17:54

Likra píše:Taky fotím pouze za denního světla, na super-bílé bundě, kterou si rozložím, na ní nahodím, co chci fotit (zatím nejlepší podklad, co mám), ale moc mi to nejde. Pořád je pozadí buď šedé nebo modré, některé rohy tmavé. A když to potom upravuji v Zoneru, zabere mi to spoustu času. S tou zářivkou by to možná nebylo marné, ale žádnou doma nemám, takže zatím nic. *rofl1*



Pokud mas jako podklad bílou a po vyfocení je domodra nebo došeda chce to najít ve foťáku někde vyvážení bílé a vyvážit to podle toho bílého podkladu. Aspoň v mém fotaku to tak funguje. Dokud to nevyvážím tak fotky nestojí za moc a po vyvážení úplně super. Pokud máš dostatek světla napadá mě jen toto.
Má-li problém řešení nemá smysl dělat si starosti, nemá-li řešení starosti Ti nepomohou.
Petulienka
 
Příspěvky: 73
Registrován: sob 30. led 2010 12:18:32
Bydliště: Ostrava
Úroveň: Věčný začátečník, kritiku vítám :)

Re: rady při focení

Příspěvekod Nibiru » stř 17. bře 2010 12:14:10

Já fotím tak, že si postavím žehlící prkno k oknu a odhrnu záclonu. Jako podklad používám pár listů papíru na sobě. Raději fotím, když nesvítí slunce přímo, protože se mi pak nelíbí vytvořené stíny, častěji proto fotím, když je pod mrakem. Na foťáku si pak od oka nastavím vyvážení bílé a je hotovo :) Občas se mi to podaří vyfotit tak, že už to stačí jenom oříznout a byrvy už nemusím upravovat :)
Uživatelský avatar
Nibiru
 
Příspěvky: 45
Registrován: ned 28. čer 2009 15:50:41
Bydliště: Frenštát p. R.
Úroveň: ráda střídám techniky, proto vše je takové začátečnické :)

Re: rady při focení

Příspěvekod Eiffa » stř 17. bře 2010 16:14:34

Fotím většinou při slunečním světle, ale je fakt, že tam jsou stíny. Rozhodně všem doporučuji nějaký program na úpravu fotek. Mám picaso a jsem zpokojená, je to jednoduchý, zdarma a fakt pomůže ;)
Uživatelský avatar
Eiffa
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 938
Registrován: čtv 11. čer 2009 18:58:21


Zpět na Fotografování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků