Stránka 1 z 1

rady při focení

PříspěvekNapsal: úte 29. pro 2009 10:31:46
od raficka
Chtěla bych vás poprosit o rady při focení,ale nesmí to být řečeno moc technicky,prosím,jsem úplně tech.antitalent,opravdu.Mám nový foták a to že jako první,ve svém životě.Koupila jsem si ho hlavně kvůli velké "obrazovce",už jsem to našla,jmenuje se to monitor,vidím na blízko hodně špatně,jestli to někomu něco říká tak PANASONIC DMC-FS3.Už jsem zkoušela kde co,asponˇco mě napadlo...a není to vůbec dobrý.Má se snad fotit,když je nejvíc sluníčko a aby šlo z boku,ale tedˇv zimě? 1/fotíte s bleskem v zimě ?
2/používáte protisvětlo ?
3/ asi používáte při focení bižu tlačítko /ZOOM/ zblízka ?
4/ používáte něco jako stativ,aby to nebylo rozmazaný ?
5/ ještě další rady ....
Kdyby mohly napsat např. Paaajinka,Barb,Bavunka,Leela,jilinka a jiné,ta fotka dělá hodně,ale musí to být prosím napsáno jednoduše,abych to pochopila.Díky moc.Nevěděla jsem GI,jestli jsem trefila dobře kolonku na téma...,když tak přehodte,díky.

Re: rady při focení

PříspěvekNapsal: úte 29. pro 2009 11:08:09
od gianelle
Přesunu to ;) v sekci Korálky obecně je podsekce věnovaná focení bižu ;)

Re: rady při focení

PříspěvekNapsal: úte 29. pro 2009 11:29:19
od raficka
díky moc,hledala jsem,ale nenašla....

Re: rady při focení

PříspěvekNapsal: sob 02. led 2010 20:56:06
od smilegirl
Jen zkrátka - určitě ne funkci ZOOM, ale rozhodně s MAKREM (symbol "tulipánek" umožňuje ostření objektivu na blízko). Rozhodně ne s bleskem.

Více např. tady:
http://www.fler.cz/prakticky-pruvodce-f ... ho-objektu

a tady:
http://www.fler.cz/jak-na-jak-rychle-sn ... fotografii

Úprava fotografie tady:
http://www.fler.cz/jak-na-uprava-bileho-pozadi - to je složitější, ale pokud si už nějaký program na úpravu pořídíš, tak ty funkce jsou všude podobné, nejvíc doporučuji zvýšení kontrastu a případně jasu.

Re: rady při focení

PříspěvekNapsal: sob 02. led 2010 20:59:44
od raficka
Díky moc !!!!! :) :)

Re: rady při focení

PříspěvekNapsal: ned 03. led 2010 0:17:41
od gianelle
Já teda radši skenuju než fotím, výsledky jsou celkem dobré s minimem úsilí, ale když už fotím, tak se snažím vyčíhnout dobré "přirozené" světlo a fotím přímo na okenním parapetu. Stativ není špatná věc, ale obvykle se to dá udržet v ruce.

Jinak jsem viděla Jillinku "v akci" při focení a nestačila jsem se divit jak rychle tak efektní fotky vznikají, ona nasypala šutry na malířské plátno, na to položila šperk, přisvítila si akousi lampičkou, fikla asi dvě, tři fotky ... a než jsem od ní dojela dom, fotka v profi kvalitě visela na fóru. ;) :mrgreen:

Re: rady při focení

PříspěvekNapsal: úte 16. bře 2010 11:00:37
od romča
Včera jsem koupila v kauflandu malý stativ za 30,-kč, na to domácí focení stačí ;)

Re: rady při focení

PříspěvekNapsal: úte 16. bře 2010 17:22:08
od jilinka
fotím, co zrovna mám po ruce - nejčastěji pod zářivkou, jako podklad mám malířské plátno (pozůstatek z dob, kdy jsem nekorálkovala) a pak se snažím to vylepšit v zoneru... pro mě ovšem focení znamená nutné zlo, tak to flákám, nechci se s tím moc namáhat...
ale už jsem někdy posílala odkaz na focení v igelitce, mohu doporučit, jen to chce velkou bílou igelitku bez potisku:
http://www.digi-foto.sk/ako-fotografova ... -katalogu/,
tady jsou moje pokusy s touto technikou: http://www.bijioux.estranky.cz/clanky/k ... navlekanka

Focení za denního světla mi moc nejde, protože mi vždycky něco stíní, rám okna, větev, ... jsou věrnější barvy, ale víc přitom zuřím

Re: rady při focení

PříspěvekNapsal: úte 16. bře 2010 21:14:52
od Likra
Taky fotím pouze za denního světla, na super-bílé bundě, kterou si rozložím, na ní nahodím, co chci fotit (zatím nejlepší podklad, co mám), ale moc mi to nejde. Pořád je pozadí buď šedé nebo modré, některé rohy tmavé. A když to potom upravuji v Zoneru, zabere mi to spoustu času. S tou zářivkou by to možná nebylo marné, ale žádnou doma nemám, takže zatím nic. *rofl1*

Re: rady při focení

PříspěvekNapsal: stř 17. bře 2010 9:17:54
od Petulienka
Likra píše:Taky fotím pouze za denního světla, na super-bílé bundě, kterou si rozložím, na ní nahodím, co chci fotit (zatím nejlepší podklad, co mám), ale moc mi to nejde. Pořád je pozadí buď šedé nebo modré, některé rohy tmavé. A když to potom upravuji v Zoneru, zabere mi to spoustu času. S tou zářivkou by to možná nebylo marné, ale žádnou doma nemám, takže zatím nic. *rofl1*Pokud mas jako podklad bílou a po vyfocení je domodra nebo došeda chce to najít ve foťáku někde vyvážení bílé a vyvážit to podle toho bílého podkladu. Aspoň v mém fotaku to tak funguje. Dokud to nevyvážím tak fotky nestojí za moc a po vyvážení úplně super. Pokud máš dostatek světla napadá mě jen toto.

Re: rady při focení

PříspěvekNapsal: stř 17. bře 2010 12:14:10
od Nibiru
Já fotím tak, že si postavím žehlící prkno k oknu a odhrnu záclonu. Jako podklad používám pár listů papíru na sobě. Raději fotím, když nesvítí slunce přímo, protože se mi pak nelíbí vytvořené stíny, častěji proto fotím, když je pod mrakem. Na foťáku si pak od oka nastavím vyvážení bílé a je hotovo :) Občas se mi to podaří vyfotit tak, že už to stačí jenom oříznout a byrvy už nemusím upravovat :)

Re: rady při focení

PříspěvekNapsal: stř 17. bře 2010 16:14:34
od Eiffa
Fotím většinou při slunečním světle, ale je fakt, že tam jsou stíny. Rozhodně všem doporučuji nějaký program na úpravu fotek. Mám picaso a jsem zpokojená, je to jednoduchý, zdarma a fakt pomůže ;)