Tvorba návodu

Jak fotit bižu, jak fotit cokoliv jiného, fotografická technika, úpravy obrázků v počítači

Tvorba návodu

Příspěvekod mlulu » sob 22. zář 2012 9:12:42

Ahojte! Chcem sa opýtať ako tvoríte návody. Ako spracovávate fotky - robíte návod v PowerPointe, alebo vkladáte text postupu priamo do fotiek? Alebo v akom programe to robíte, aké máte s tým skúsenosti? A ako robíte návody schématické? Vopred Ďakujem za akúkoľvek radu *wave* (kámoška ma poprosila o návod ale ona je v zahraničí a z toho čo som našla na nete -to akosi nevie spraviť... tak som rozmýšľala že by som jej to skúsila nejak vysvetliť po svojom - fotky by boli ale čo ďalej s nimi, aby to bolo jednoduché na pozeranie ak to pošlem mailom - vĎaka za pomoc ;) )

PS: Ahoj Gianelle! Nenašla som niečo také a nebola som si istá kam to vložiť - takže ak tu je niečo kam sa to viac hodí posím prepáč ;)
mlulu
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 21. kvě 2012 14:29:57
Bydliště: Slovakia, Sečovce
Úroveň: stále sa učím a skúšam niečo nové :o)

Re: Tvorba návodu

Příspěvekod veselabizuterie » ned 30. zář 2012 17:05:23

Na internet jsem dělala návody ve Photoshopu - do fotek jsem rovnou psala texty (výhoda photoshopu je, že rovnou upravíš i fotku). Návody, které pak slouží k vytištění jsem potom dělala klasicky ve Wordu a jen jsem si tam vložila fotky. Texty jsem připsala vedle fota. Jinak záleží, na jaký výrobek se návod dělá. Někdy je názornější použít fotky a někdy lépe poslouží schéma. Schémata mi dělal manžel ve Visiu (nevím, jestli jsem správně napsala název).
Pokud budeš posílat návod emailem, tak je lepší si fotky předem zmenšit (já to dělám v PIXresizer).
Návodům zdar! :-)
Kamila
veselabizuterie
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř 05. zář 2012 10:26:53
Úroveň: pokročilá

Re: Tvorba návodu

Příspěvekod mlulu » úte 02. říj 2012 8:59:31

Ďakujem za radu *applause* ... a ešte som dostala radu na tento program (tiež dobrý na úpravu fotografií) PhotoScape *thup*
mlulu
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 21. kvě 2012 14:29:57
Bydliště: Slovakia, Sečovce
Úroveň: stále sa učím a skúšam niečo nové :o)


Zpět na Fotografování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron