zakončování šitého

Ingredience: jehla, nit, rokajl a spousta trpělivosti
Dodržujte prosím Pravidla fóra a následující pokyny:
Své téma umístěte do vhodného subfóra. Pokud pro své téma nemůžete najít vhodné subfórum a nebo si nejste jistí kam jej umístit, umístěte jej přímo sem.

zakončování šitého

Příspěvekod Shark(a) » pon 23. lis 2009 11:32:36

Zdravím a pozdravuji :D

mám oooobr problém...jak mám zakončovat šité věci na silonu či niti, aby se nerozvázaly? zalakovávám konce lakem na nehty...ale včera jsem zjistila, že se mi přesto jedna kulička začala párat :cry: je to hrůza :cry: co s tím?

děkuju moc za odpověď ;)
Shark(a)
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 13. srp 2009 8:53:03

Re: zakončování šitého

Příspěvekod regi.m » pon 23. lis 2009 11:53:54

Hodně dělám se silonem, několikrát zavážu na uzel, ustřihnu tak 0,5 cm a konce zatavím nad plamenem svíčky, a pak zakápnu bezbarvým lakem na nehty. Ještě se mi nestalo, aby se to rozvázalo.
To zatavování doporučuji prvně zkusit, ono to stačí jen trochu nad plamen, hoří to rychle, ať pak nezhoří i ten uzel ;) . Ona se tam pak vytvoří taková jakoby malá hrudka, jde o to, že ten silon pak není na konci rovný a případný uzel "nesjede".
A pak jsou věci, že silon zauzluju, zakápnu lakem a pokud to jde, tak zapošiju několikrát do určité šité věci.
regi.m
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte 09. čer 2009 15:50:59
Bydliště: Valašsko

Re: zakončování šitého

Příspěvekod Terezka » pon 23. lis 2009 12:47:12

U silonu - řikám tomu vlasec - to dělám stejně, zatavit, pokud to jde a zakápnout *jump*
a na niti používám "speciální" uzlík, pracovně mu říkám japonský - narazila jsem na něj v jedné chytré japonské knize - ten drží pevně, pro jistotu ještě zapošiju a je hotovo - když ukončuju třeba dutinku tak udělám takovou smyčku nebo jak bych to nazvala a tou protáhnu ve dvouch směrech nit a taky to drží hezky - pokud najdu obrázky dodám
Japonský uzlík je nejprve jedna smyčka - jako když se vážnou boty - útáhnout a pak dvě smyčky vedle sebe a utáhnout - pro jistotu ještě pevně zatáhnu abych viděla že se to nehne
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: zakončování šitého

Příspěvekod Shark(a) » pon 23. lis 2009 16:00:44

děkuju moc ;) zkusím;) akorát..ten silon mám hodně tenký...tak uvidím,co snese;) *thup*
Shark(a)
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 13. srp 2009 8:53:03

Re: zakončování šitého

Příspěvekod Meslinn » pon 14. pro 2009 19:53:49

Já to dělám tak, že udělám suk a konce provléknu zpátky několika korálky a bud ustřihnu těsně u toho nebo kousek nechám a pak zatavím na plamínkem.
Lidé zapomenou, co jste řekli. Lidé zapomenou, co jste udělali. Ale nikdy nezapomenou, jak se vedle vás cítili.

Pokud existuje alespoň jeden anděl, pak je to anděl hudby.
Uživatelský avatar
Meslinn
 
Příspěvky: 84
Registrován: pon 10. srp 2009 9:42:44
Bydliště: Velké Losiny

Re: zakončování šitého

Příspěvekod Vlaďka » ned 27. pro 2009 18:26:03

Já vždycky udělám několik uzlíků, pak provlíknu oba konce pár korálkama a zase udělám uzlíky, toto opakuji 3x-5x, nakonec ještě konečky vlasce provlíknu několika korálky a odstřihnu. Pak zakápnu všechny uzlíčky lakem a je hotovo.
Párkrát se mi stalo, že jsem uzlík moc utáhla a vlasec se mi utrhl, takže si dávám u tenčích průměrů pozor.
A ještě když se na tmavším vlasci udělá pár uzlíků, tak jsou takový hodně tmavý až skoro černý (podle síly utažení). To je pěkně blbý u průhledných a světlých výtvorů, uzlíky jsou pat hodně vidět.
Vlaďka
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 25. črc 2009 18:04:48

Re: zakončování šitého

Příspěvekod Mayim » pon 28. pro 2009 15:20:10

pokud šiju něco většího vlascem, udělám si uzlík a na špendlík nebo něco tenkého naberu kapku vteřinového lepidla a tím ten uzlík zaplácnu (a dávám pozor, abych nekápla na korálky) a pak zapošiju a zastřihnu konec. Pokud nymem, udělám uzlík, a zapošiju (většinou těch uzlíků a zapošití dělám víc za sebou). A když už jsme u toho zakončování: vy, co jste šily DNA spirálu - jak zakončujete? *sew*
Jestliže já nejsem pro sebe, kdo je pro mě? A když jsem jenom pro sebe, co jsem? A jestliže ne nyní, pak kdy?
Uživatelský avatar
Mayim
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 504
Registrován: stř 10. čer 2009 13:55:09
Úroveň: věčný mírně pokročilý... kritika vítána :-)

Re: zakončování šitého

Příspěvekod Winterie » pon 28. pro 2009 20:20:18

Šitý věci zapošívám, udělám uzlík a zase zapošívám. Vlasec ustřihnu hned u uzlíku, ale dělám jich několik za sebou dvojitejch. DNA spirálu jsem dělala někollikrát a dycky jsem zakončila tak, že sem na konci udělala několik uzlíků a protáhla několika korálky zpátky, udělala uzlík a zase protáhla a pak ustřihla.
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl.
A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Jan Werich
Uživatelský avatar
Winterie
 
Příspěvky: 495
Registrován: ned 14. čer 2009 20:21:44
Bydliště: Praha
Úroveň: ta co nic neumí ale do všeho kecá

Re: zakončování šitého

Příspěvekod Mayim » pon 28. pro 2009 21:23:39

Winterie píše:Šitý věci zapošívám, udělám uzlík a zase zapošívám. Vlasec ustřihnu hned u uzlíku, ale dělám jich několik za sebou dvojitejch. DNA spirálu jsem dělala někollikrát a dycky jsem zakončila tak, že sem na konci udělala několik uzlíků a protáhla několika korálky zpátky, udělala uzlík a zase protáhla a pak ustřihla.


Dík, i když jsem se asi nevyjádřila úplně přesně. Já jsem spíš myslela - přidělání zapínání. Kaplíky, kroužek... na kaplíky je DNA moc silná a nic jiného mě prostě nenapadá...
Jestliže já nejsem pro sebe, kdo je pro mě? A když jsem jenom pro sebe, co jsem? A jestliže ne nyní, pak kdy?
Uživatelský avatar
Mayim
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 504
Registrován: stř 10. čer 2009 13:55:09
Úroveň: věčný mírně pokročilý... kritika vítána :-)

Re: zakončování šitého

Příspěvekod Winterie » pon 28. pro 2009 21:41:48

ahááá, no přidělám tam kroužek s karabinkou. Když ho dobře uzavřeš, nevyvléká se
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl.
A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Jan Werich
Uživatelský avatar
Winterie
 
Příspěvky: 495
Registrován: ned 14. čer 2009 20:21:44
Bydliště: Praha
Úroveň: ta co nic neumí ale do všeho kecá


Zpět na Šití z korálků, šitý šperk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků