Stránka 1 z 1

Skladování fima

PříspěvekNapsal: úte 13. srp 2013 18:22:36
od Hanina24
Holky jak skladujete fimo? Rozdělané balíčky, připravené roličky pro další zpracování atd...? Potravinářská fólie je prý nevhodná, protože má mikrodírky a pak to ztvrdne... :? Nevím jestli je to pravda... A má se to skladovat v nějakých speciálních podmínkách - teplo x chlad x světlo x tma? :) A jak dlouho vydrží načatý balíček fima ve zpracovatelném stavu? ;) Díky moc

Re: Skladování fima

PříspěvekNapsal: stř 14. srp 2013 18:09:29
od machichi
Hanina24 píše:Holky jak skladujete fimo? Rozdělané balíčky, připravené roličky pro další zpracování atd...? Potravinářská fólie je prý nevhodná, protože má mikrodírky a pak to ztvrdne... :? Nevím jestli je to pravda... A má se to skladovat v nějakých speciálních podmínkách - teplo x chlad x světlo x tma? :) A jak dlouho vydrží načatý balíček fima ve zpracovatelném stavu? ;) Díky moc


Tak to s tou folií jsem nikdy neslyšela...nevím. Já načaté balíčky nebo válečky se vzory balím do podobné folie. Není na jídlo...asi kancelářská. Mám takovou kratší roličku. Také používám sáčky na jídlo do mrazáku. Zipové sáčky fimo časem rozežere.
Načaté hmoty mám někdy i třeba dýl jak rok. Někdy je tvrdá hned a jindy vydrží dlouho. Asi záleží jak brzo od výroby se dostane hmota k zákazníkovi. Jo a např. loni bylo všechno černý fimo nechutně matlavý a měkký a jiné nebylo k dostání. Nějaká chyba ve výrobě, či co.

Re: Skladování fima

PříspěvekNapsal: stř 14. srp 2013 21:34:20
od Jytka
Já používám taky potravinářskou folii nebo jakýkoli igelit i mikroten a nikdy jsem problém neměla. Pak to ještě dávám do plastové krabice s víkem jako je třeba na potraviny. Hlavně nesmí být krabice z tvrdého plastu, ten fimo rozleptává. Skladuji při pokojové teplotě. Protože už mám některá fima hodně dlouho (asi si tam budu muset psát letopočty) tak se mi občas drolí. Pak musím použít změkčovač a většinou je to OK.

Re: Skladování fima

PříspěvekNapsal: pát 16. srp 2013 20:20:51
od Hanina24
děkuju holky ;) já jsem teď trošku početla i v knížkách o fimu a píšou tam, že vhodné jsou PE sáčky (co to je nevím, ale asi obyčejné sáčky na potraviny řekla bych :D ) anebo prý také alobal?! a pak to dát do plastové krabičky s víčkem a podložit to ještě pečícím papírem... no asi to chce trochu zaexperimentovat :)