Tvrdé fimo?

Fimo a jiné "polymery", keramika, samotvrdnoucí hmoty, Art-Clay a jiné

Tvrdé fimo?

Příspěvekod popopopo » ned 15. zář 2013 18:09:23

Dnes jsem si dala premiéru s fimem. No něco jsem pro začátek ukoulela, ale dotaz zní: Jakou má mít vlastně fimo strukturu? Vzhledem k tomu, že jsem ho tu měla dost dlouho ležet než jsem se do toho pustila, asi mi dost ztvrdlo a byla to práce pro jak pro vraha :( Dá se to ještě zachránit, něčím změkčit? :?
Uživatelský avatar
popopopo
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 19. pro 2011 20:37:21
Bydliště: Brno

Re: Tvrdé fimo?

Příspěvekod Hanina24 » ned 15. zář 2013 19:41:07

Na změkčení fima se používá tohle... ;)
http://www.polymerove-hmoty.cz/Default. ... 823cda9059
jde o to jak dlouho ho máš, ale myslím že vydrží dlouho, když je pořádně zabalené... já teda s fimem úplně začínám, tak nemůžu říct z vlastní zkušenosti. Ale taky záleží na tom jaké fimo máš - já mám ráda Soft, je krásně měkké a hned s ním můžeš pracovat. Dneska jsem zkusila něco z Clasicc a úplně jsem žasla jaký je to rozdíl - koulela jsem, mačkala, válela, málem mi upadly ruce než to trochu změklo... takže asi budu nejvíc používat Soft i když někde píšou že není tak barevně stálé ;)
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Tvrdé fimo?

Příspěvekod popopopo » ned 15. zář 2013 19:48:18

Hanina24 píše:Na změkčení fima se používá tohle... ;)
http://www.polymerove-hmoty.cz/Default. ... 823cda9059
jde o to jak dlouho ho máš, ale myslím že vydrží dlouho, když je pořádně zabalené... já teda s fimem úplně začínám, tak nemůžu říct z vlastní zkušenosti. Ale taky záleží na tom jaké fimo máš - já mám ráda Soft, je krásně měkké a hned s ním můžeš pracovat. Dneska jsem zkusila něco z Clasicc a úplně jsem žasla jaký je to rozdíl - koulela jsem, mačkala, válela, málem mi upadly ruce než to trochu změklo... takže asi budu nejvíc používat Soft i když někde píšou že není tak barevně stálé ;)

No já právě mám taky classic a bylo to vážně tvrdé, ze začátku se to i dost drolilo. No naštěstí mám jen pár balíčků, tak je nějak zpracuji a pak zkusím Soft.
Uživatelský avatar
popopopo
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 19. pro 2011 20:37:21
Bydliště: Brno

Re: Tvrdé fimo?

Příspěvekod Hanina24 » pon 16. zář 2013 10:01:47

jo mě se to taky drolilo, i když jsem to mačkala a hnětla jako blázen, projížděla strojkem a pořád děsně nezpracovatelný a rozpadalo se mi to, možná to chtělo dát chvilku na topení :) je fakt že soft je na zpracování lepší, ale nevím jestli dělají všechny barvy...
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Tvrdé fimo?

Příspěvekod machichi » pon 16. zář 2013 18:38:02

Na rozpracování ztvrdlé hmoty používám fimo gel liquid...existuje více verzí od různých výrobců....tenké plátky namatlám a projíždím strojkem....hňoucání v ruce je děsná dřina a dostávají se do hmoty vzduchové bublinky.
Některé fimařky doporučují místo gelu dětský olejíček....nemám to vyzkoušené.
Jinak fimo soft se sice líp zpracovává, ale pak se z něj špatně dělají cany, protože vzory se z měkké hmoty rozjedou. Já mám nejraději fimo classic a premo (to má nádhernou barevnou škálu a je lépe zpracovatelné).

A k té struktuře.....hmota musí být celkově dobře rozpracovaná, hladká, bez prasklin....tzn. všude stejně...při válení ve strojku by na okrajích neměly být roztřepeniny. Jinak by po upečení nemusela být dostatečně pevná a zároveň pružná, výrobky pak můžou prasknout apod.
Uživatelský avatar
machichi
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 761
Registrován: úte 09. čer 2009 18:01:00
Bydliště: Jihlava


Zpět na Fimo a jiné modelování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron