Jak na to?

Fimo a jiné "polymery", keramika, samotvrdnoucí hmoty, Art-Clay a jiné

Jak na to?

Příspěvekod mobca » čtv 24. dub 2014 14:16:07

Ahoj holky, stále si neumím poradit s tím jak na tuto krásu. Určitě je to nějaká "blbost", :lol: ale nemůžu se na netu nikde prokousat k tomu, abych se to naučila :D Poradíte mi prosím některá? Díky
Přílohy
qurnjbqzxnjskp-b.jpg
mobca
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 24. dub 2014 14:05:53
Úroveň: pokročilá

Re: Jak na to?

Příspěvekod Hanina24 » ned 04. kvě 2014 19:22:25

taky jsem nad tím koumala :) nezkoušela jsem to teda, ale myslím si, že by to šlo tak, že si uděláš tenký dlouhý proužek, na začátku složíš do srdíčka nebo do spirálky a pak už jedeš kolem dokola a "mačkáš" a "mačkáš" a "mačkáš" :lol:
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Jak na to?

Příspěvekod mobca » pon 05. kvě 2014 11:56:27

To jsem zkusila, ale dost se to deformuje :(.. bude v tom nějaký fígl :D Jenže jaký?... Ale díky za snahu. Moc "pomocníků" tu člověk nenajde:(
mobca
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 24. dub 2014 14:05:53
Úroveň: pokročilá

Re: Jak na to?

Příspěvekod Jasmilka » pon 05. kvě 2014 12:48:57

Napadlo mě to samé co Haninu, tak jsem to sem ani nepsala. A že tu člověk moc "pomocníku" nenajde, to je výtka? Nic ve zlém,ale v čem ty jako pokročilá jsi pomohla nám začátečníkům?
Jasmilka
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon 03. bře 2014 7:18:51
Úroveň: začátečník

Re: Jak na to?

Příspěvekod gianelle » pon 05. kvě 2014 13:10:19

myslím že to není výtka jako spíše konstatování ... je pravda že fimařek sem chodí poměrně málo a ne každá ovládá všechny techniky - a u některých dotazů prostě chvíli trvá, než se najde někdo, kdo zná odpověď a má čas a chuť se podělit.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jak na to?

Příspěvekod machichi » pon 05. kvě 2014 20:01:57

Hanina24 píše:taky jsem nad tím koumala :) nezkoušela jsem to teda, ale myslím si, že by to šlo tak, že si uděláš tenký dlouhý proužek, na začátku složíš do srdíčka nebo do spirálky a pak už jedeš kolem dokola a "mačkáš" a "mačkáš" a "mačkáš" :lol:


Můj tip je stejný....nezkoušela jsem to, ale znám celkem dost lidí, kteří dokážou tvořit z fima zázraky. Podle mě se toho dotýká co nejmíň a skládá to na podklad z hmoty. Dost taky záleží na hmotě, se kterou se pracuje. Né každá se hodí na všechno.
Uživatelský avatar
machichi
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 761
Registrován: úte 09. čer 2009 18:01:00
Bydliště: Jihlava

Re: Jak na to?

Příspěvekod gianelle » pon 05. kvě 2014 21:53:16

já si zase říkám, že se možná první udělají ty sklady na tom proužku a teprv pak se to motá do spirály ... ale těžko říct ... sice na fimo občas sáhnu, ale za odborníka se nepovažuju ...
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jak na to?

Příspěvekod machichi » úte 06. kvě 2014 9:12:01

gianelle píše:já si zase říkám, že se možná první udělají ty sklady na tom proužku a teprv pak se to motá do spirály ... ale těžko říct ... sice na fimo občas sáhnu, ale za odborníka se nepovažuju ...


aha...hm, to je taky možný
Uživatelský avatar
machichi
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 761
Registrován: úte 09. čer 2009 18:01:00
Bydliště: Jihlava

Re: Jak na to?

Příspěvekod kikina » úte 06. kvě 2014 9:25:35

Snad mě nikdo nebude kamenovat, jelikož já fimo v životě nedržela v ruce, ale dělali jsme květiny z papíru a ty vypadaly dost podobně (spíš stejně) při pohledu shora. A tvořilo se to přesně tak jak píše Gianelle - nejprve ty sámečky (jako když chceš nařasit látku) a pak se to obtáčelo kolem špejle, dokud nebyla kytka v požadované velikosti (šířce)
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Jak na to?

Příspěvekod mobca » úte 13. kvě 2014 8:48:24

Napadlo mě to samé co Haninu, tak jsem to sem ani nepsala. A že tu člověk moc "pomocníku" nenajde, to je výtka? Nic ve zlém,ale v čem ty jako pokročilá jsi pomohla nám začátečníkům?

Jasminko, označení pokročilý jsem dala, protože pár let si s korálky hraju :) Ale FIMO teprve zkouším a možná jsem v tomto směru větší začátečník jako ty! A výtka to byla... protože jsem si myslela, že si tu lidi opravdu pomáhají a né, že se na příspěvek koukne X desítek lidí a nikdo nic nenapíše. Pochopitelně chápu, že začátečník to asi neví, stejně jako já. Ale nevím proč se toho tedy chytáš a píšeš hned v čem jsem pomohla já? :D....
mobca
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 24. dub 2014 14:05:53
Úroveň: pokročilá

Re: Jak na to?

Příspěvekod gianelle » úte 13. kvě 2014 10:25:54

No, myslím že by bylo fajn dál pokračovat bez emocí ;)
Na jednu stranu chapu mobcino zklamání, ale na druhou stranu si myslím, že to tu není tak zlé. Místní uživatelé rádi poradí, pokud ovšem znají odpověď. Onu si tu otazku třeba několik desítek lidí přečte, ale když ani jeden z nich tuto techniku nezná, nemá návod, a nebo třeba vůbec nezkoušel pracovat s fimem, tak se nedivím že radši nic nenapíšou. A navíc fimařek tu chodí bohužel poměrně málo.Takže občas prostě občas chvíli trvá, než se najde někdo, kdo je ochoten a hlavně schopen odpovědět.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!


Zpět na Fimo a jiné modelování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků