Stránka 1 z 1

Jak na to?

PříspěvekNapsal: čtv 24. dub 2014 14:16:07
od mobca
Ahoj holky, stále si neumím poradit s tím jak na tuto krásu. Určitě je to nějaká "blbost", :lol: ale nemůžu se na netu nikde prokousat k tomu, abych se to naučila :D Poradíte mi prosím některá? Díky

Re: Jak na to?

PříspěvekNapsal: ned 04. kvě 2014 19:22:25
od Hanina24
taky jsem nad tím koumala :) nezkoušela jsem to teda, ale myslím si, že by to šlo tak, že si uděláš tenký dlouhý proužek, na začátku složíš do srdíčka nebo do spirálky a pak už jedeš kolem dokola a "mačkáš" a "mačkáš" a "mačkáš" :lol:

Re: Jak na to?

PříspěvekNapsal: pon 05. kvě 2014 11:56:27
od mobca
To jsem zkusila, ale dost se to deformuje :(.. bude v tom nějaký fígl :D Jenže jaký?... Ale díky za snahu. Moc "pomocníků" tu člověk nenajde:(

Re: Jak na to?

PříspěvekNapsal: pon 05. kvě 2014 12:48:57
od Jasmilka
Napadlo mě to samé co Haninu, tak jsem to sem ani nepsala. A že tu člověk moc "pomocníku" nenajde, to je výtka? Nic ve zlém,ale v čem ty jako pokročilá jsi pomohla nám začátečníkům?

Re: Jak na to?

PříspěvekNapsal: pon 05. kvě 2014 13:10:19
od gianelle
myslím že to není výtka jako spíše konstatování ... je pravda že fimařek sem chodí poměrně málo a ne každá ovládá všechny techniky - a u některých dotazů prostě chvíli trvá, než se najde někdo, kdo zná odpověď a má čas a chuť se podělit.

Re: Jak na to?

PříspěvekNapsal: pon 05. kvě 2014 20:01:57
od machichi
Hanina24 píše:taky jsem nad tím koumala :) nezkoušela jsem to teda, ale myslím si, že by to šlo tak, že si uděláš tenký dlouhý proužek, na začátku složíš do srdíčka nebo do spirálky a pak už jedeš kolem dokola a "mačkáš" a "mačkáš" a "mačkáš" :lol:


Můj tip je stejný....nezkoušela jsem to, ale znám celkem dost lidí, kteří dokážou tvořit z fima zázraky. Podle mě se toho dotýká co nejmíň a skládá to na podklad z hmoty. Dost taky záleží na hmotě, se kterou se pracuje. Né každá se hodí na všechno.

Re: Jak na to?

PříspěvekNapsal: pon 05. kvě 2014 21:53:16
od gianelle
já si zase říkám, že se možná první udělají ty sklady na tom proužku a teprv pak se to motá do spirály ... ale těžko říct ... sice na fimo občas sáhnu, ale za odborníka se nepovažuju ...

Re: Jak na to?

PříspěvekNapsal: úte 06. kvě 2014 9:12:01
od machichi
gianelle píše:já si zase říkám, že se možná první udělají ty sklady na tom proužku a teprv pak se to motá do spirály ... ale těžko říct ... sice na fimo občas sáhnu, ale za odborníka se nepovažuju ...


aha...hm, to je taky možný

Re: Jak na to?

PříspěvekNapsal: úte 06. kvě 2014 9:25:35
od kikina
Snad mě nikdo nebude kamenovat, jelikož já fimo v životě nedržela v ruce, ale dělali jsme květiny z papíru a ty vypadaly dost podobně (spíš stejně) při pohledu shora. A tvořilo se to přesně tak jak píše Gianelle - nejprve ty sámečky (jako když chceš nařasit látku) a pak se to obtáčelo kolem špejle, dokud nebyla kytka v požadované velikosti (šířce)

Re: Jak na to?

PříspěvekNapsal: úte 13. kvě 2014 8:48:24
od mobca
Napadlo mě to samé co Haninu, tak jsem to sem ani nepsala. A že tu člověk moc "pomocníku" nenajde, to je výtka? Nic ve zlém,ale v čem ty jako pokročilá jsi pomohla nám začátečníkům?

Jasminko, označení pokročilý jsem dala, protože pár let si s korálky hraju :) Ale FIMO teprve zkouším a možná jsem v tomto směru větší začátečník jako ty! A výtka to byla... protože jsem si myslela, že si tu lidi opravdu pomáhají a né, že se na příspěvek koukne X desítek lidí a nikdo nic nenapíše. Pochopitelně chápu, že začátečník to asi neví, stejně jako já. Ale nevím proč se toho tedy chytáš a píšeš hned v čem jsem pomohla já? :D....

Re: Jak na to?

PříspěvekNapsal: úte 13. kvě 2014 10:25:54
od gianelle
No, myslím že by bylo fajn dál pokračovat bez emocí ;)
Na jednu stranu chapu mobcino zklamání, ale na druhou stranu si myslím, že to tu není tak zlé. Místní uživatelé rádi poradí, pokud ovšem znají odpověď. Onu si tu otazku třeba několik desítek lidí přečte, ale když ani jeden z nich tuto techniku nezná, nemá návod, a nebo třeba vůbec nezkoušel pracovat s fimem, tak se nedivím že radši nic nenapíšou. A navíc fimařek tu chodí bohužel poměrně málo.Takže občas prostě občas chvíli trvá, než se najde někdo, kdo je ochoten a hlavně schopen odpovědět.