Lak na fimo

Fimo a jiné "polymery", keramika, samotvrdnoucí hmoty, Art-Clay a jiné

Re: Lak na fimo

Příspěvekod gianelle » ned 21. lis 2010 21:04:47

mě se nejlíp osvědčily laciné laky na nehty od vietnamců, ty "fajnovější" je mi na to líto používat a některé, zdá se mi, úplně nezprůhlední a nechávají lehký mléčně bílý povlak.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Lak na fimo

Příspěvekod Ledni-medvidek » stř 09. úno 2011 9:48:44

gianelle píše:mě se nejlíp osvědčily laciné laky na nehty od vietnamců, ty "fajnovější" je mi na to líto používat a některé, zdá se mi, úplně nezprůhlední a nechávají lehký mléčně bílý povlak.

to je dobrý nápad, mám doma spoustu laků na nehty :)
jinak jsem koukala na youtube měl lak ve spreji a mel to hned.. já si objednala nějaký lak na zkoušku, ale nemám zase k tomu štětec, tak se chcizeptat, zda používate nějaký speciální štětce nebo cokoliv co koupíte v papírnictví? :)
Ledni-medvidek
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 14. čer 2009 10:24:14

Re: Lak na fimo

Příspěvekod Jytka » stř 09. úno 2011 15:31:35

Ledni-medvidek píše:to je dobrý nápad, mám doma spoustu laků na nehty :)
jinak jsem koukala na youtube měl lak ve spreji a mel to hned.. já si objednala nějaký lak na zkoušku, ale nemám zase k tomu štětec, tak se chcizeptat, zda používate nějaký speciální štětce nebo cokoliv co koupíte v papírnictví? :)

Já mám u lakování pernamentní problém s bublinkami, nevím jestli je to lakem nebo štětcem, ale nejvíc mi vyhovuje štěteček ze starého laku na nehty. A těmi laky na nehty opatrně, jak už jsem psala, některé fimo naleptávají.
Uživatelský avatar
Jytka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 175
Registrován: stř 17. čer 2009 20:46:03
Bydliště: Kladno

Re: Lak na fimo

Příspěvekod Nefertiti » stř 23. kvě 2012 11:33:36

Já jsem si k fimu objednala i lak Vernis 100ml za 120Kč. Dle návodu se má 3x přetřít aby se dosáhlo lesku. No mám dvakrát přetřeno,ale myslím že jedno lakování bohatě stačí.
Jen mám problém s donuty a plackama.Když je lakuju tak se mi přilepují na podklad. Na čem lakujete Vy? Kuličky mám v pohodě, mám je na drátku a ani žádná bublina.
Uživatelský avatar
Nefertiti
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 11. srp 2010 14:13:32
Bydliště: Brno
Úroveň: začátečník ( korálky-mírně pokročilý)

Re: Lak na fimo

Příspěvekod ecica » stř 23. kvě 2012 12:31:01

Nefertiti, zkus lakovat na pečícím papíře. Když se na něj nepřilepí pryskyřice, tak by lak naměl taky ;)
ecica
 
Příspěvky: 195
Registrován: čtv 09. pro 2010 15:57:01

Re: Lak na fimo

Příspěvekod Nefertiti » čtv 24. kvě 2012 8:36:56

ecica píše:Nefertiti, zkus lakovat na pečícím papíře. Když se na něj nepřilepí pryskyřice, tak by lak naměl taky ;)


Moc děkuji, hned jak bude mrňous hajat tak to vyzkouším *applause* *thup*
Uživatelský avatar
Nefertiti
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 11. srp 2010 14:13:32
Bydliště: Brno
Úroveň: začátečník ( korálky-mírně pokročilý)

Re: Lak na fimo

Příspěvekod Balley » čtv 24. kvě 2012 20:37:14

A nemá někdo zkušenost s tímto lakem? Nevím, jestli je to štětcem (vyzkoušela jsem asi 3), ale pokaždé, když něco natřu, tak mi to zaschne (dobře) a jdou na tom vidět šmouhy od štětce, takže je vlastně to fimo pod tím málo vidět a celý to je škaredý :( Nemá se třeba tenhle lak ředit vodou?

Obrázek
Balley
 
Příspěvky: 134
Registrován: úte 16. čer 2009 22:58:53
Bydliště: Vír

Re: Lak na fimo

Příspěvekod Miss Tattooo » pát 25. kvě 2012 0:21:10

Balley píše:A nemá někdo zkušenost s tímto lakem? Nevím, jestli je to štětcem (vyzkoušela jsem asi 3), ale pokaždé, když něco natřu, tak mi to zaschne (dobře) a jdou na tom vidět šmouhy od štětce, takže je vlastně to fimo pod tím málo vidět a celý to je škaredý :( Nemá se třeba tenhle lak ředit vodou?

Obrázek

Tady ten lak je příšernej, naředila jsem ho vodou, chvíli to šlo a pak jsem ho vzteky vyhodila a koupila klasiku lesklý na Fimo a je klid. S polomatným taky nemám moc dobrou zkušenost.
Uživatelský avatar
Miss Tattooo
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 1975
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:56:07
Bydliště: Plzen
Úroveň: Lehce pokročilá přátelská osoba nesnášející nevyžádané rady :o)

Re: Lak na fimo

Příspěvekod Balley » ned 27. kvě 2012 12:23:40

Klasika lesklý na fimo je prosím jaký? :) Já tenhle asi taky vyhodím..zkoušela jsem asi třikrát a pokaždé to dopadlo stejně..
Balley
 
Příspěvky: 134
Registrován: úte 16. čer 2009 22:58:53
Bydliště: Vír

Re: Lak na fimo

Příspěvekod Miss Tattooo » pon 28. kvě 2012 23:48:16

Balley píše:Klasika lesklý na fimo je prosím jaký? :) Já tenhle asi taky vyhodím..zkoušela jsem asi třikrát a pokaždé to dopadlo stejně..

http://www.koralek-obchod.cz/eshop/cs/fimo-modelovaci-hmota/pomucky-a-laky/ak-na-fimo-hmotu-35ml-21653.html
Uživatelský avatar
Miss Tattooo
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 1975
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:56:07
Bydliště: Plzen
Úroveň: Lehce pokročilá přátelská osoba nesnášející nevyžádané rady :o)

Re: Lak na fimo

Příspěvekod ladamkova » sob 02. bře 2013 21:08:35

já bych měla ještě jeden dotaz, čím lakovat věci které se umývají? jako lžíce a podobně?
ladamkova
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 19. úno 2013 10:13:59
Úroveň: žádná

Re: Lak na fimo

Příspěvekod Stepule » pon 04. bře 2013 0:30:55

ladamkova píše:já bych měla ještě jeden dotaz, čím lakovat věci které se umývají? jako lžíce a podobně?


Napadá mne Laksil (výrobce Biopol). Je to lak na neželezné kovy, beton atd. Má atest pro styk s potravinami a jako nátěr na hračky.
Uživatelský avatar
Stepule
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 639
Registrován: sob 18. črc 2009 6:32:56

Re: Lak na fimo

Příspěvekod ObrazyBona » ned 25. srp 2013 16:27:33

Jytka psala, "Já mám u lakování pernamentní problém s bublinkami, nevím jestli je to lakem nebo štětcem, ale nejvíc mi vyhovuje štěteček ze starého laku na nehty. A těmi laky na nehty opatrně, jak už jsem psala, některé fimo naleptávají."

Pokud jsi zkusila různé laky i štětce, chyba bude v technice. Bublinky někdy vznikají nanesením silné vrstvy nebo moc silným tlakem na štětec. Chce to málo laku a jen tak lehce hladit špičkou štětce :) I když jsi to už za tu dobu nejspíš vyřešila, třeba to ještě někomu pomůže :D

K laku. Zkoušela jsem něco, co se dříve jmenovalo Balakryl lesklý lak a rozhodně nedoporučuju. Fimo i po zapečení a čtrnáctidenním vysychání lepilo jako blázen. Teď mám Balakrylex polomat (vhodný i na dětské hračky). Je to podstatně lepší a zdá se mi, že ani nebarví dožluta. Ale zatím jsem to lakovala jen donut, kde jsou na kytkách bílé středy, tak to možná není tak vidět.

Bona http://obrazybona.webnode.cz/
ObrazyBona
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 25. srp 2013 16:08:25
Úroveň: středně pokročilý

Předchozí

Zpět na Fimo a jiné modelování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron