Strukturovací podložky

Fimo a jiné "polymery", keramika, samotvrdnoucí hmoty, Art-Clay a jiné

Strukturovací podložky

Příspěvekod TRZ04 » úte 06. lis 2012 22:32:10

Holky, přemýšlím o zakoupení strukturovacích podložek na fimo. Ale už jsem vyčetla, že taková podložka musí mít dostatečně hluboký reliéf, aby to dobře obtiskávalo. Proto by mě zajímalo, s kterými podložkami máte zkušenosti, které jsou dobré, pěkné, dobře se čistí...Budu vybírat pouze přes net, takže dám na doporučení zkušenějších. Za rady moc díky *wave*
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Strukturovací podložky

Příspěvekod jilinka » úte 06. lis 2012 22:41:02

ono asi i záleží, co s nimi chceš dělat. Mně se dobře pracuje s texturami od Lisy Pavelky, jsou gumové, ale dají se i péct, což zase rozšiřuje oblast použití
jilinka
 

Re: Strukturovací podložky

Příspěvekod Miss Tattooo » stř 07. lis 2012 21:32:41

Jo, podložky od Lisy jsou výborný, mám i nějaké plastové Makins, které mně vytáčí - strašně se lepí, ať dělám, co dělám...
Uživatelský avatar
Miss Tattooo
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 1975
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:56:07
Bydliště: Plzen
Úroveň: Lehce pokročilá přátelská osoba nesnášející nevyžádané rady :o)

Re: Strukturovací podložky

Příspěvekod Evík » čtv 08. lis 2012 8:50:42

uf, tak teď jsem si oddechla, taky mám totiž plastovou a taky se mi lepí, tak jsem si říkala, že jsem asi děsný nemehlo, když mi to nejde, ale teď se mi trochu ulevilo, když i taková borka přes fimo s tim má potíž..
nejkratší cesta do srdce chlapa vede mezi žebrama...:)
Uživatelský avatar
Evík
 
Příspěvky: 204
Registrován: úte 23. čer 2009 17:19:42

Re: Strukturovací podložky

Příspěvekod Miss Tattooo » čtv 08. lis 2012 21:49:15

Evík píše:uf, tak teď jsem si oddechla, taky mám totiž plastovou a taky se mi lepí, tak jsem si říkala, že jsem asi děsný nemehlo, když mi to nejde, ale teď se mi trochu ulevilo, když i taková borka přes fimo s tim má potíž..

Jééé, děkuju! To jsou tu jiné, ale taky jsem ráda, že nejsem sama. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Miss Tattooo
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 1975
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:56:07
Bydliště: Plzen
Úroveň: Lehce pokročilá přátelská osoba nesnášející nevyžádané rady :o)

Re: Strukturovací podložky

Příspěvekod TRZ04 » čtv 08. lis 2012 23:42:53

Děkuji za odpovědi. Já mám doma razítka z Fleru, tak jsem to taky vyzkoušela a právě, že se hrozně lepily. Tak zainvestuju asi do těch od Lisy Pavelky. Našla jsem dokonce nějaké video s nimi a byla jsem překvapená, co všechno se s tím dá dělat. Já nejprve pomýšlela jen na jednoduché obtiskávání, ale když už je budu mít, tak vyzkouším všechna ta kouzla, co tam dělali oni.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Strukturovací podložky

Příspěvekod TRZ04 » pon 12. lis 2012 9:21:34

Holky, děkuju za radu. O víkendu jsem byla na kreativní výstavě, tak jsem hned zakoupila Lisu Pavelku. Už jsem něco zkoušela a je to super. Až bude napečeno, pochlubím se. Akorát jsem se chtěla zeptat, jesli se vám vejde ta podložka do nudlovače? Já to někde viděla nebo četla, že se to dá projet strojkem, ne jen válet. Ale mě se na největší díru sotva vejde samotná podložka, natož s fimem.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Strukturovací podložky

Příspěvekod jilinka » pon 12. lis 2012 11:10:20

taky jsem zkoušela projíždět něco strojkem, ale nemám doma jedinou podložku, se kterou by mi to šlo. Ty tenčí (asi makins) jsou zas pevnější, že se bojím, abych je nezlomila. Ale co má hluboký vzor, asi raději zaválím válečkem.
možná záleží i na strojku, mám jen 6 možností nastavení a tak bych to tam raději ani nervala. Možná nějaký profi i s hodně širokým nastavením plátku bych se odvážila. Ale dosud jsem si vystačila s poválením textur válečkem
jilinka
 

Re: Strukturovací podložky

Příspěvekod TRZ04 » pon 12. lis 2012 12:39:48

Já mám strojek z domácích potřeb - obyč na nudle, asi 450 Kč,7 velikostí. Samotná podložka tam projde, ale s fimem by to asi nešlo. Raději jsem to nezkoušela. Myslím, že by se to akorát rozprostřelo do té struktury a nezbylo by nic, co drží vzorek pohromadě. Zatím taky válím válečkem,ale občas se mi stane, že jak přejíždím sem a tam, tak se to pohne a vzor je v háji.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách


Zpět na Fimo a jiné modelování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron