Stránka 1 z 1

Fimo zapékané v kovových lůžkách?

PříspěvekNapsal: pát 30. lis 2012 16:24:25
od Seventy
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat kovaných fimařek, zda je možné zapékat fimo hmotu v kovových lůžkách normálně v troubě.

Děkuji za rady, D.

Re: Fimo zapékané v kovových lůžkách?

PříspěvekNapsal: pát 30. lis 2012 17:51:18
od machichi
Určitě ano. Jen záleží na tvaru komponentu. Jestli je to nějak "oplácané" fimem nebo to jen leží navrchu. Mě se jednou hmota po upečení oddělila od lůžka....byl to prsten. Pak je to potřeba přilepit.

Re: Fimo zapékané v kovových lůžkách?

PříspěvekNapsal: pát 30. lis 2012 17:54:55
od Seventy
Ahoj, děkuju za odpověď :)

O to mi právě jde, chtěla bych fimo vmačkat do lůžek na prsteny, přívěšky atd., ale jde mi o to, aby se fimo z lůžka neoddělilo tak nevím, jestli bude stačit, když bude těsně po okraj a uchytí se..popř. když se neuchytí, jakým lepidlem ho do lůžka vlepit, jestli s tím máš zkušenost, děkuji :)

Re: Fimo zapékané v kovových lůžkách?

PříspěvekNapsal: pát 30. lis 2012 18:37:02
od Miss Tattooo
Tak tak, i když se bude zdát, že to drží, tak odloupnout a stačí obyčejný vteřiňák.

Re: Fimo zapékané v kovových lůžkách?

PříspěvekNapsal: pát 30. lis 2012 20:23:33
od Seventy
´Tak moc děkuju za radu, myslela jsem, že je třeba pořídit nějaké dvousložkové lepidlo, tak já to zkusím..Můžu ještě jednu poradu? S fimem vůbec nedělám, tak bych se chtěla zeptat, kterou řadu bych si měla pořídit nebo je to jedno..Jinak máte moc hezké věci, (Miss Tattoo) už jsem zkoukla fler :)

Re: Fimo zapékané v kovových lůžkách?

PříspěvekNapsal: pát 30. lis 2012 20:49:13
od gianelle
fimo soft se lépe zpracovává, classic by měl být tužší, ale zase vhodnější na práci s jemnými detaily a řada effect se zpracovává podobně jako soft, ale má prostě zajímavé efekty, třpytivé, průhledné, perleťové, kovové, kamenné, svítící ve tmě ...
A každá řada má trochu jiné barvy, já osobně bych vybírala hlavně podle barev.

Re: Fimo zapékané v kovových lůžkách?

PříspěvekNapsal: pát 30. lis 2012 23:11:02
od Seventy
Děkuji, ano, v prvotním zápalu jsem chtěla vybírat podle barev :) ale není nad to se poradit.. Ráda bych totiž fimem nahradila hmotu Decore, která sama tuhne a v lůžku drží jak přikovaná, o zapékání kamínků do fima, jsem tu četla, ale nikde jsem nenašla zda se fimo dokáže spojit s kovovým lůžkem, takže zkusím podle tvaru vypálit a pak do lůžka vlepit :) Takže Vám všem mockrát děkuji za cenné rady a trpělivost, D.

Re: Fimo zapékané v kovových lůžkách?

PříspěvekNapsal: stř 05. pro 2012 0:30:30
od Miss Tattooo
No to ono je dobré už to v tom lůžku upéct a pak zas vyndat a vlepit. Jinak řada Effect mně fascinuje, některé barvy jsou tvrdé jako Classic a některé se patlají hůř než Soft, takže vybrat barvu a hrát si :)

Re: Fimo zapékané v kovových lůžkách?

PříspěvekNapsal: stř 05. pro 2012 1:26:27
od TRZ04
Také jsem teď na zkoušku zapékala v lůžkách a fimo se tak jako trochu srazilo. Jak jsem s tím trochu klepla, tak to šlo krásně vyndat, což jsem chtěla, a budu to tam vlepovat. Ovšem nevím, co s tou mezerou, co tam vznikla. Když to zaleju pryskyřicí, jestli to bude dělat dobrotu a pryskyřice se dostane až ke kraji, čili k lůžku. Zalívat teprve budu...tak uvidíme.

Re: Fimo zapékané v kovových lůžkách?

PříspěvekNapsal: stř 05. pro 2012 19:24:15
od mave
napadlo mě, že bys mohla ještě z fima udělat jakoby např. černý proužek kolem toho upečeného fima, aby Ti to vyplnilo tu mezeru.. zkušenosti s kovovými lůžky nemám, možná do příště, když to ještě pak lepíš, zkus přenést rozměry toho lůžka na fimo a upeč zvlášť.