práce s Fimo air

Fimo a jiné "polymery", keramika, samotvrdnoucí hmoty, Art-Clay a jiné

práce s Fimo air

Příspěvekod kikina » pon 04. bře 2013 12:35:15

Ahoj,
chtěla bych poprosit o nějaké rady nebo tipy ohledně práce s FIMO Air. Z Fimem (tedy nevím, jestli se to slovo skloňuje) nemám vůbec žádné zkušenosti a ani se na to nijak nechystám, ale slíbila jsem 6ti leté neteři spolupráci při výrobě figurek a Fimo mne napadlo jako vhodný materiál. Tento druh mě navíc oslovil tím, že se nemusí zapékat a mohlo by to být tak jednodušší.
Jde mi hlavně o to, jestli je něco, na co si máme dát pozor - co by laika nenapadlo, ale mohlo by to znamenat problém. Pročetla jsem si tady na fóru (i jinde) nejrůznější rady, ale ohledně Fimo Air jsem toho moc nenašla.
A druhý dotaz - co s tím zbytkem? Nyní je to vakuově zabaleno, ale až část použijeme, znovu zabalit se to už takhle nepodaří. V čem skladujete nepoužitý materiál? Stačí třeba takové ty krabičky na uchovávání potravin? Nebo je to málo a chce to důkladnější zabalení.
Omlouvám se, že z Vás takhle tahám rozumy, pokud by mi šlo o nějakou dlouhodobější aktivitu, neváhala bych si zaplatit nějaký kurz. Ale je mi jasné, že toto bude jednorázová akce - znám své příbuzné ;) - tak mi přijde trochu zbytečné. Ani ne tak líto peněz jako spíše líto času.
Předem moc děkuji.
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: práce s Fimo air

Příspěvekod Sigel » sob 15. úno 2014 19:01:33

Tak oživuju tohle skoro rok staré téma (pardon) svojí zkušeností a několika dotazy. Tahle hmota mi přijde dost nahouby. Otázka je, jestli je to tak doopravdy, nebo jsem jen naďabila na vadné balení, nebo jsem jelito...

Tááákže: měla jsem fimo air z řady natural (konkrétně tu chladně fialovou barvu); vysychalo to PŘÍŠERNĚ rychle, v řádu vteřin. Ani jsem si nestačila natvarovat základní kuličku. Jsou v tom jakási vlákýnka, když jsem se hmotu pokoušela navlhčit, aby se s ní líp pracovalo, vymývala se z toho barva a ta vlákýnka zůstala odpudivě šedá. Kromě toho navlhčení nepomohlo, pořád to praskalo a nešlo to zhňoucat dohromady, jako by se tou vodou vymyla nějaká část té hmoty a zůstala mi jen ta vlákýnka (vlhčila jsem to opatrně, žádné velké máčení). Hmotu jsem začala zpracovávat v podstatě hned, jak jsem si ji přinesla, otázka je, jak dlouho se mohla válet v nějakém skladu, spotřební doba nikde uvedená není.

Máte někdo podobnou zkušenost? Přišli jste na to, jak s tím pracovat, i když se to chová tak divně? Měla některá z místních fimařek balení, se kterým se pracovalo dobře?

Díkes!
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: práce s Fimo air

Příspěvekod kikina » ned 16. úno 2014 11:14:09

Díky, Sigel, že se k tomuhle tématu vracíš. Já se do toho nakonec vůbec nepustila (neteř to přestalo bavit dřív, než vůbec začala, štěstí, že jsem neproinvestovala víc ;) ), takže nemůžu přispět žádnou zkušeností.
Pokud bys ale chtěla vyzkoušet, jestli jsi neměla vadné balení, klidně Ti ten balíček za poštovné zašlu. Je to barva taková "tělová".
Pravda je, že se to tady válí už zhruba ten rok, datum použití tam uvedené ale není, tak jsem vycházela z toho, že je to jedno, dokud to neotevřu.
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: práce s Fimo air

Příspěvekod Sigel » ned 16. úno 2014 11:24:37

kikina píše:Díky, Sigel, že se k tomuhle tématu vracíš. Já se do toho nakonec vůbec nepustila (neteř to přestalo bavit dřív, než vůbec začala, štěstí, že jsem neproinvestovala víc ;) ), takže nemůžu přispět žádnou zkušeností.
Pokud bys ale chtěla vyzkoušet, jestli jsi neměla vadné balení, klidně Ti ten balíček za poštovné zašlu. Je to barva taková "tělová".
Pravda je, že se to tady válí už zhruba ten rok, datum použití tam uvedené ale není, tak jsem vycházela z toho, že je to jedno, dokud to neotevřu.

Děkuju, ale už to zkoušet nechci. Jsem zvyklá na ty pečené hmoty, takže tohle byl jen takový menší experiment, ještě mi tu toho velký kus zbyl, takže další nepotřebuju. Ale děkuju za nabídku *wave*
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: práce s Fimo air

Příspěvekod kikina » ned 16. úno 2014 19:09:30

Není vůbec zač, nedivím se, že po té zkušenosti už to nechceš vidět :)
Mimochodem, stejná nabídka platí i pro někoho jiného, kdo by měl zájem o vyzkoušení. Sama se do toho určitě nikdy nepustím, tak kdybyste měl někdo zájem, jeden balíček Fimo Air je k dispozici. *wave*
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník


Zpět na Fimo a jiné modelování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron