Zaseklý extruder

Fimo a jiné "polymery", keramika, samotvrdnoucí hmoty, Art-Clay a jiné

Zaseklý extruder

Příspěvekod stehlik » stř 13. bře 2013 11:50:05

Ahoj,
prosím vás o radu... Pořídila jsem si extruder, přišel mi včera (tento: http://e-fimo.cz/nabidka-fimo/fimo-hmot ... -hmotu.htm). Po pár použitích (asi pět) se mi píst zasekl v té horní hlavici (asi centimetr šroubu čouhá) a nejde s ním hnout... Resp. podle přiloženého návodu jsem tam kápla trochu oleje, a když jsem vrchní hlavici držela v kleštích, tak se mi s ním podařilo kousek hnout, ale ten šroub je v tom místě takový jakoby obroušený. Po každém použití jsem ho pečlivě vyčistila, fimo se mi na šroub nedostalo, ten maz na šroubu (co tam byl) jsem nečistila... Myslíte, že je to reklamovatelné, nebo jsem to způsobila sama a můžu se s ním rozloučit? :(
stehlik
 
Příspěvky: 46
Registrován: pon 13. úno 2012 12:58:18
Bydliště: Zlín, Brno

Re: Zaseklý extruder

Příspěvekod Střípek štěstí » stř 13. bře 2013 17:50:53

Dle popisu, si myslím, že se ti podařilo strhnout závit a to je bohužel nereklamovatelné :(
Je to hliníkový extrudér a ten je hodně citlivý na šroubování závitu, musí to jít lehce,
pokud je jen trošku odpor tak odšroubovat a znovu a jemně...
To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, kdy přestanou mít strach.
Uživatelský avatar
Střípek štěstí
Moderátor
 
Příspěvky: 469
Registrován: ned 28. čer 2009 13:48:50
Bydliště: Zlín
Úroveň: stálý student, pořád je co zlepšovat a učit se

Re: Zaseklý extruder

Příspěvekod stehlik » stř 13. bře 2013 18:51:31

Tušila jsem to... :( No nic, budu na sebe nějakou dobu naštvaná a pak si třeba pořídím nový...
stehlik
 
Příspěvky: 46
Registrován: pon 13. úno 2012 12:58:18
Bydliště: Zlín, Brno

Re: Zaseklý extruder

Příspěvekod ridaska » stř 13. bře 2013 22:07:15

Zkus najít šikovného hocha co ti navaří novou závitovou tyč. Já mám udělaný extrudér z vodovodní trubky. Třeba máš v okolí někoho kdo to zvládne a vyjde levněji, obvykle cíga nebo lahvinka :-D
Uživatelský avatar
ridaska
 
Příspěvky: 259
Registrován: pát 02. říj 2009 23:44:55
Bydliště: okolo Sy

Re: Zaseklý extruder

Příspěvekod stehlik » stř 13. bře 2013 22:16:10

ridaska píše:Zkus najít šikovného hocha co ti navaří novou závitovou tyč. Já mám udělaný extrudér z vodovodní trubky. Třeba máš v okolí někoho kdo to zvládne a vyjde levněji, obvykle cíga nebo lahvinka :-D

Hmm... Nápad dobrý *thup* , akorát nikoho takového asi neznám... :|
stehlik
 
Příspěvky: 46
Registrován: pon 13. úno 2012 12:58:18
Bydliště: Zlín, Brno

Re: Zaseklý extruder

Příspěvekod ridaska » stř 13. bře 2013 22:27:08

Třeba je v okolí nějaké učiliště pro soustružníky nebo něco podobného, tam bys taky našla pomoc. Nebo i topenář by to zvládl, pokrývač snad taky, hlavně aby se vyznal v kovu a uměl svářet. Hodně zdaru!! :-)
Uživatelský avatar
ridaska
 
Příspěvky: 259
Registrován: pát 02. říj 2009 23:44:55
Bydliště: okolo Sy

Re: Zaseklý extruder

Příspěvekod oldriska91 » sob 30. bře 2013 0:34:39

jéé tak to se mi přesně stalo včera večer, tak si to vzal přítel sebou do prace a zjistil ze je to opravdu strhlý závit ale pravil to a dal mi tam místo toho původního hliníkovýho šroubu náký jiny a jde to užasne. takze se to vyplatí to nekomu dát a on to opraví. :-)
oldriska91
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 18. pro 2012 22:23:02
Úroveň: pokročilá


Zpět na Fimo a jiné modelování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron