Použití glitrů - jak?

Tipy pro samotnou práci s pryskyřicí, motivy na zalévání, kombinace s jinými materiály atd.

Použití glitrů - jak?

Příspěvekod Hellsinki » čtv 02. čer 2011 18:32:48

Ahoj vespolek,
rozhodla jsem se, že si udělám radost a pořídím vybavení na pryskyřici, takže tak okoukávám, víceméně tuším avšak pár "zádrhelů" vidím *rofl1*
Proto se vás chci optat jak se používají třeba ty glitry. Jestli se domnívám správně, že se musí přimíchat už do pryskyřice v kelíšku a pak teprve směs vylít do lůžka, hm?
A kde nakupujete? Jestli to není tajné *jump* Ty lůžka mi v porovnání s komponenty na korálkování přijdou celkem drahá... :( Nicméně to nic nemění na tom, že se těším jak malé dítě až odškrtnu ze seznamu poslední povinnosti a budu se moct začít věnovat jen a jen radostem :twisted:

Budu ráda za každou radu do začátku. Díky a přeji hezký den.
Hellsinki
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte 21. črc 2009 13:01:10
Bydliště: Most

Re: Použití glitrů - jak?

Příspěvekod Sigel » pát 03. čer 2011 10:00:02

Glitry musíš opravdu zamíchat do pryskyřiče už v kelímku (nejdřív si připrav pryskyřici jako takovou, pak glitry). Buď trpělivá a syp je tam po malých troškách, větší hrudka se beznadějně slepí a budeš to míchat marně. Míchej pomalu, abys nevyrobila bubliny. Pak to nalej do formičky a ještě tak 2 hodiny průběžně kontroluj a v případě potřeby zamíchej (třeba párátkem). Pryskyřice totiž tuhne hodně pomalu, a než ztuhne natolik, že v sobě ty glitry udrží, mají mršky tendenci se v průběhu prvních 2-3 hodin usazovat u dna, takže kdybys to čas od času opatrně nepromíchala, tak budeš mít uprostřed odlitku hromádku glitrů a kolem masu čiré pryskyřice. Lití zdar!
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: Použití glitrů - jak?

Příspěvekod Hellsinki » pát 03. čer 2011 12:25:41

Sigel píše:Glitry musíš opravdu zamíchat do pryskyřiče už v kelímku (nejdřív si připrav pryskyřici jako takovou, pak glitry). Buď trpělivá a syp je tam po malých troškách, větší hrudka se beznadějně slepí a budeš to míchat marně. Míchej pomalu, abys nevyrobila bubliny. Pak to nalej do formičky a ještě tak 2 hodiny průběžně kontroluj a v případě potřeby zamíchej (třeba párátkem). Pryskyřice totiž tuhne hodně pomalu, a než ztuhne natolik, že v sobě ty glitry udrží, mají mršky tendenci se v průběhu prvních 2-3 hodin usazovat u dna, takže kdybys to čas od času opatrně nepromíchala, tak budeš mít uprostřed odlitku hromádku glitrů a kolem masu čiré pryskyřice. Lití zdar!


Tvůj postřeh zní naprosto logicky, ale asi by mě to samotnou nenapadlo :)) A je asi jepší lůžko vylepit obyčejným bílým papírem, aby glitry vynikli, viď?
Hellsinki
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte 21. črc 2009 13:01:10
Bydliště: Most

Re: Použití glitrů - jak?

Příspěvekod Sigel » pát 03. čer 2011 13:38:47

Hellsinki píše:
Sigel píše:Glitry musíš opravdu zamíchat do pryskyřiče už v kelímku (nejdřív si připrav pryskyřici jako takovou, pak glitry). Buď trpělivá a syp je tam po malých troškách, větší hrudka se beznadějně slepí a budeš to míchat marně. Míchej pomalu, abys nevyrobila bubliny. Pak to nalej do formičky a ještě tak 2 hodiny průběžně kontroluj a v případě potřeby zamíchej (třeba párátkem). Pryskyřice totiž tuhne hodně pomalu, a než ztuhne natolik, že v sobě ty glitry udrží, mají mršky tendenci se v průběhu prvních 2-3 hodin usazovat u dna, takže kdybys to čas od času opatrně nepromíchala, tak budeš mít uprostřed odlitku hromádku glitrů a kolem masu čiré pryskyřice. Lití zdar!


Tvůj postřeh zní naprosto logicky, ale asi by mě to samotnou nenapadlo :)) A je asi jepší lůžko vylepit obyčejným bílým papírem, aby glitry vynikli, viď?


Já bych si možná spíš pohrála s barvičkama, záleží na těch glitrech. Pod duhové bych dala třeba stříbrnou folii, pod stříbrné klidně něco černého nebo tmavomodrého, nebo naopak perleťového (perleťový papír je drahý, ale zase bys ho měla dost na spoustu dalších věcí) ... zkrátka bych popustila uzdu fantazii.
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: Použití glitrů - jak?

Příspěvekod NatalyH » sob 16. črc 2011 18:03:59

Já jsem glitry nalepila do lůžka a vypadá to dobře. ;)
NatalyH
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 12. říj 2010 18:00:33

Re: Použití glitrů - jak?

Příspěvekod pajahu » čtv 02. srp 2012 16:43:07

Já teda třpytky nemíchám do pryskyřice, to se mi vůbec neosvědčilo. Používám je takto: na připravené lůžko naleji potřebné množství pryskyřice, třpytky naberu brčkem a lůžko posypu. Sypu tak dlouho, dokud nedosáhnu požadovaného efektu. Krásně se tak i míchají třpytky. Chce to pořád zkoušet a zkoušet nové postupy než si najdeš ten svůj..
pajahu
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 02. srp 2012 16:34:03
Bydliště: Hradec Králové
Úroveň: Středně pokročilá

Re: Použití glitrů - jak?

Příspěvekod mlulu » pát 05. říj 2012 19:24:41

Super postrehy - mňa ešte napadlo :idea: :idea: (len nápad) - ak majú glitre tendenci sa usádzať -nebolo by zaujímavé naliať polovicu živice do lôžka necháť uschnúť a nato naliať druhú vrstvu s glitrami? že keď sa usadia tak budú vlastne v strede a nie na dne? Skúšal to niekto?
mlulu
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 21. kvě 2012 14:29:57
Bydliště: Slovakia, Sečovce
Úroveň: stále sa učím a skúšam niečo nové :o)

Re: Použití glitrů - jak?

Příspěvekod Miss Tattooo » sob 06. říj 2012 19:53:41

mlulu píše:Super postrehy - mňa ešte napadlo :idea: :idea: (len nápad) - ak majú glitre tendenci sa usádzať -nebolo by zaujímavé naliať polovicu živice do lôžka necháť uschnúť a nato naliať druhú vrstvu s glitrami? že keď sa usadia tak budú vlastne v strede a nie na dne? Skúšal to niekto?

Takhle to dělám já...
Uživatelský avatar
Miss Tattooo
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 1975
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:56:07
Bydliště: Plzen
Úroveň: Lehce pokročilá přátelská osoba nesnášející nevyžádané rady :o)


Zpět na Křišťálová pryskyřice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron