Lepící pryskyřice

Tipy pro samotnou práci s pryskyřicí, motivy na zalévání, kombinace s jinými materiály atd.

Lepící pryskyřice

Příspěvekod Hellsinki » sob 29. říj 2011 9:24:04

Ahoj holky,

mám problém se zalíváním větších předmětů. Pryskyřici odměřuji přesně, rozmíchám si jí, zaliju náušnice a ty ztuhnou úplně bez problémů, ale větší věci (přívěsky, držáky na kabelku) mi neztuhnou. V ploše jsou takové vlásečnicové místa, kde pryskyřice lepí a hned vedle je zase normálně tuhá. Nevíte některá čím to může být?

Díky za každou radu *jump*
Hellsinki
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte 21. črc 2009 13:01:10
Bydliště: Most

Re: Lepící pryskyřice

Příspěvekod Střípek štěstí » sob 29. říj 2011 12:21:00

myslím, že to bude špatně rozmíchaná pryskyřice s tvrdidlem,
pokud se tyto 2.složky pořádně nesmíchají dohomady tvoží to právě ty vlásečnice.
To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, kdy přestanou mít strach.
Uživatelský avatar
Střípek štěstí
Moderátor
 
Příspěvky: 469
Registrován: ned 28. čer 2009 13:48:50
Bydliště: Zlín
Úroveň: stálý student, pořád je co zlepšovat a učit se

Re: Lepící pryskyřice

Příspěvekod Hellsinki » sob 29. říj 2011 18:43:05

Střípek štěstí píše:myslím, že to bude špatně rozmíchaná pryskyřice s tvrdidlem,
pokud se tyto 2.složky pořádně nesmíchají dohomady tvoží to právě ty vlásečnice.


ale jak to, že jiné věci zalité stejnou pryskyřicí jsou v pořádku? :(
Hellsinki
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte 21. črc 2009 13:01:10
Bydliště: Most

Re: Lepící pryskyřice

Příspěvekod ditafl » stř 21. lis 2012 11:20:39

Mám úplně stejný problém. Začal asi před měsícem. Během léta jsem zalívala mnoho výrobků a to i hned napoprvé úplně bez problémů. Nyní míchám "jako blázen" poctivě 15min a to vehementně, přesto mám také na větších plochách (většinou při krajích) lepivé tenoučké mapky. Ve fóru jsem se dočetla, že některá děvčata pryskyřici při míchání zahřívají. Vzhledem k tomu, že v létě jsem tento problém neřešila, je skutečně možné, že je chladno a tedy i spojení obou složek je proto horší. Chystám se tedy vyzkoušet s nahříváním. Je to moje poslední naděje, už jsem z toho také dost zoufalá, s hrůzou očekávat, jak vše dopadne a některé výrobky pryskyřicovat již po několikáté, což samozřejmě vede k tomu, že většinou přetečou... Tedy jak vyzkouším, napíši. A ty jsi někam pokročila?
ditafl
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 21. lis 2012 8:26:29

Re: Lepící pryskyřice

Příspěvekod Baaarca » čtv 14. lis 2013 16:12:06

Je teda nějaká oficiální verze toho, co dělat, když pryskyřice dostatečně neztuhne a lepí? Zalít ještě jednou? A co dělat pro to, aby to nelepilo znova?
Baaarca
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 14. lis 2013 16:09:23


Zpět na Křišťálová pryskyřice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron