Hedvábí

Všechno co nezapadá do předchozích sekcí

Hedvábí

Příspěvekod Hanina24 » čtv 02. říj 2014 19:06:59

Navštívila jsem kurz korálkové výšivky s hedvábím u Kat-ji a chtěla bych si vyzkoušet jak se hedvábí barví... Před lety jsme se to učili ve výtvarce, ale už jsem zapoměla jak se to dělá ;) Nemáte někdo s barvením hedvábí zkušenosti? Jaké barvy jsou nejvhodnější (do mikrovlnky, zažehlovací...) a jsou potřeba nějaké speciální pomůcky? A máte někdo zkušenost s výrobou "shibori ribbon"? Prodávají ho jen v zahraničí a je docela drahé... Děkuju moc za rady *wave*
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Hedvábí

Příspěvekod Ála » pát 03. říj 2014 15:11:19

Já občas hedvábí maluju. Používám barvy Javana zažehlovací. No, speciální...dá se koupit napínací rám na hedvábí, mně ho vyrobil tatínek, jinak štětce používám normální...
Uživatelský avatar
Ála
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1303
Registrován: stř 10. čer 2009 8:14:31
Bydliště: Ústí nad Labem
Úroveň: Pokročilý, stále se učící a žasnoucí

Re: Hedvábí

Příspěvekod Morag » čtv 16. říj 2014 14:10:48

Co se týče rámů, tak můj tip jsou vypínací rámy na sušení háčkovaných záclon - kdysi je měla každá ženská. Vyrobí se poměrně snadno - stlučete patřičný rám a ten po obvodu nahusto opatříte žabkama na záclony. Nám v chodbě do prádelny zůstaly ty na krátké záclony po parapet i na ty dlouhé od stropu až po zem. Do toho vypnete pruh hedvábí na šířku i na výšku a můžete malovat, co hrdlo ráčí :-) a pak z toho klidně i nastříhat na šaty, jak Blanka Matragi ;)
Morag
 
Příspěvky: 414
Registrován: sob 13. dub 2013 18:33:40


Zpět na Ostatní techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron