Jednoduché návody na korálkování

Obecná diskuze o korálcích a korálkování

Jednoduché návody na korálkování

Příspěvekod Metlicka » stř 07. led 2015 9:07:44

Dobrý den,

chtěla bych se s Vámi poradit ohledně korálkování. Dcera mi (Bůh ví proč) koupila k Vánocům poukaz na korálkyGlass4u, ovšem nepočítala s tím, že jsem dřevo a jen tak něco z nich nevykouzlím. Na stránkách má výrobce uvedeny také nějaké návody na korálkování, ale jsem z toho, přiznám se, jelen a zdají se mi příliš složité. :)
Již jsem brouzdala internetem a dívala se, co bych eventuélně mohla vytvořit, ale všechny výrobky a návody mi přijdou nad moje síly. Mohla by mi prosím nějaká dobrá duše poradit, s čím je dobré začít, jaké zvolit metody, případně, zdali je nutné si pořizovat ještě náčiní? :) Omlouvám se za hloupé dotazy, ale s korálkováním teprve začínám a nechci to jen tak vzdát. Dcera by byla smutná a asi by mi to neodpustila... V minulosti jsem už párkrát něco vytvořila, ale šlo spíše o náhodné a nepříliš vzhledné věci...
Je investice do knížky, případně příručky také vhodná či dokonce nezbytná nebo si vystačím pouze s informacemi na internetu?
Děkuji pěkně za každou odpověď, co neurazí. :)

Drahuše
Metlicka
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 07. led 2015 8:49:25
Úroveň: vysoká

Re: Jednoduché návody na korálkování

Příspěvekod gianelle » stř 07. led 2015 11:55:13

No, ty návody z glass4u teda nejsou moc pěkně zpracované, myslím že začátečník z toho moc nepobere ...
Základní techniky jsou moc pěkně shrnuty na této stránce
http://www.fusionbeads.com/Techniques
od navlékání, práce s lankem, práce s komponenty, ketlování ... myslím že po začátečníka je takový přehled ideální. Je sice v angličtině, ale jsou tam spousty fotek. Taky doporučuju najít si v okolí nějaký obchod s korálky, kde personál určitě rád poradí, jako pomůcky a nástroje pořídit do začátku - a koukla bych se taky jestli se v okolí nekoná nějaký dobrý kurz korálkování pro začátečníky, některé postupy je fakt lepší vidět naživo.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jednoduché návody na korálkování

Příspěvekod Metlicka » stř 07. led 2015 12:07:51

Dobrý den,

děkuji za rychlou odpověď.
Profil mi zřizovala má dcera a určitě je myšlený vážně. Ani nevím, co tu mám a nemám nastavené. Pokusím se vše doopravit.
Kurzy korálkování vyzjistím, určitě se i u nás v zapadákově nějaký kurz najde. :) Stránky, co jste mi poslala vypadají hezky, podrobně je prozkoumám. Můj ročník spíš ovládá ruštinu a trochu němčinu, tak aspoň konečně potrénuji i angličtinu.
Kamarádka už korálkuje nějakou dobu, tak snad mě nenechá ve štychu a taky mi pomůže. Jsem za tyto stránky moc ráda. Hned je člověku veseleji, když ví, kde může vyhledat pomoc a dostane se mu jí.

Až něco vytvořím a bude-li to alespoň za zlámanou grešli stát, přihodím obrázek. :)

Hezký den.
Metlicka
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 07. led 2015 8:49:25
Úroveň: vysoká

Re: Jednoduché návody na korálkování

Příspěvekod gianelle » stř 07. led 2015 12:10:38

ještě mě napadlo - v češtině je něco i tady
http://koralky.stoklasa.cz/koralky-a-bi ... -x2c011871
je tam spousta návodů od různých autorů a poměrně široký záběr technik - některé návody jsou zpracované kvalitněji, některé zase méně, ale pro přehled je to taky fajn
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jednoduché návody na korálkování

Příspěvekod Metlicka » stř 07. led 2015 12:13:11

Moc vám děkuji! :)
Metlicka
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 07. led 2015 8:49:25
Úroveň: vysoká

Re: Jednoduché návody na korálkování

Příspěvekod gianelle » stř 07. led 2015 12:13:39

Není zač, těším se na fotky výrobků :)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!


Zpět na Korálky obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků