Seminarka - prosba o Vase nazory

Obecná diskuze o korálcích a korálkování

Seminarka - prosba o Vase nazory

Příspěvekod Naja » úte 01. pro 2009 22:38:02

Ahojte vsichni,
mam na Vas velikananaskou prosbu. Zpracovavam seminarku na Teorii rozhodovani a porovnavam jednotlive koralkove e-shopy (nehledejte v nich nejaky system-jsou tam jak mi zrovna padly pod ruce) a rada bych znala Vase nazory na:
1) kvalitu komponentu (hl. postribrenych - nyty, jehly, nausnice, zapinani) a rokajlu nabizenych v jednotlivych obchodech.
2) Popr. i zda je pro Vas dulezitejsi cena nebo kvalita (chapu ze nejlepsi je pomer cena/kvalita), ale zda radeji koupite levnejsi ale trochu horsi material/rokajl, nebo naopak.
3) dodaci dobu a spokojenost s jednotlivymi e-shopy.
Moc Vas prosim o chvilicku Vaseho casu a slibuju, ze jakmile seminarku dodelam napisu co mi vyslo :-) Predem Vam nastotisickrat mooooc dekuji za odpovedi. *flow*

E-shopy:
a) koralky.net
b) naspirale.cz
c) koralek-obchod.cz
d) modryobchod.cz
e) koralkycz.cz
f) starbeads.cz
g) ceske-koralky.cz
h) koralky4you.cz
Naja
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř 24. čer 2009 22:41:46
Bydliště: Praha

Re: Seminarka - prosba o Vase nazory

Příspěvekod jusnina » úte 01. pro 2009 23:17:05

Takže 1) Komponenty beru předevšímz FABOSU a ten tu vypsaný nemáš. Ag na Silver Components.
2) Cena/kvalita jak kdy. Když o něčem vím že je aušus, tak to nevezmu, bylo by mi pak stydno nabízet to k prodeji. Ale chce to vyzkoušet pár eshopů, tam se poměr cena/kvalita taky dost liší. Takže vlastně e na to smysluplně odpovědě nedá.
3) eshopy. Spokojenost víceméně se všema, jen Spirála má hodně dlouhý dodací lhůty. Proč kdekoliv jinde to jde do druhýho dne? A Korálky4you jsou kapitola sama pro sebe. Kdo se má vyznat v jejich periodickým končení a nekončení....
Modrej je super v okamžitým dodání, posílají zboží dřív než dostanou platbu.
jusnina
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 13. črc 2009 9:43:44
Bydliště: Plzeň

Re: Seminarka - prosba o Vase nazory

Příspěvekod jilinka » úte 01. pro 2009 23:57:46

takže můj názor:

E-shopy:
a) koralky.net - OK, neutrál, + mají TOHO
b) naspirale.cz - OK, patří k mám oblíbeným, + mají TOHO
c) koralek-obchod.cz - nejoblíbenější - mají nejrychlejší dodávku, - nemají TOHO, + mají nymo a levný FIMO
d) modryobchod.cz - zatím jsem nenakupovala,
e) koralkycz.cz - OK, super výběr korálek
f) starbeads.cz - OK, super výběr korálek
g) ceske-koralky.cz - OK, bezvadné korálky
h) koralky4you.cz - obtěžuje příliš častými maily, neprůhledný systém slev, připadá mi to, že jak se paní vyspí, taková je dnes cena... Navíc se mi nelíbí moc design stránek. Nejdelší dodací lhůty, co jsem zatím zažila, o neustálém uzavírání obchůdku a jeho otevírání nemluvě.

Ještě mám hodně oblíbený obchůdek glass4you.cz - jejich ohňovky a sluníčka jsou úžasná.

Pokud jde o kvalitu versus cenu, pak čínský rokajl nechci ani zadara, raději si připlatím za pořádný Jablonex nebo TOHO. V rámci stejného zboží ale samozřejmě hledám pak obchod, kde je to nejlevnější.
Někdy ale raději koupím něco i dráž, když je někde široký sortiment a nemusím tudíž platit poštovné x krát.
jilinka
 

Re: Seminarka - prosba o Vase nazory

Příspěvekod Sigel » stř 02. pro 2009 16:06:19

S komponenty moc zkušenost nemám, korálkuju něco přes rok a mám buď z rooya, ale jsou blbý, nebo z koralky.net, ty jsou dražší, ale fajn. Stříbrný nekupuju. Zásadně si radši připlatím za kvalitu, ze šmejdu vzejde leda šmejd, a z toho pak nemám vůbec radost. Nakupuju v e-shpoech: koralky.net, maj všeho docela fajn výběr, případný vyšší ceny mi neva, krátký dodací lhůty jsou fajn a vůbec nejradši si vyzvedávám osobně, maj hodně poboček a od listpoadu supr otvírací dobu, čímž odpadá poštovný. Naspirale.cz - TOHO, TOHO, TOHO!!!!!!!!!!!!! lepší ceny a pro mě zajímavější nabídka barev než na koralky.net, taky mám odtud bezva plasťáky. Koralek-obchod.cz - tak tenhle fakt miluju. Nemají sice TOHO, ale jinak... Nakupuju tu hlavně minerály, nymo, fimo, bezva směsky voskových perlí; kdo má rád Swarovski (já teda ne), tak si určitě přijde na svý. Ostatní e-shopy neznám, ale díkes za seznámek, mrknu na ně!
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: Seminarka - prosba o Vase nazory

Příspěvekod Winterie » stř 02. pro 2009 22:09:14

Chci si to "vošahat" takže pouze kamenný obchody
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl.
A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Jan Werich
Uživatelský avatar
Winterie
 
Příspěvky: 495
Registrován: ned 14. čer 2009 20:21:44
Bydliště: Praha
Úroveň: ta co nic neumí ale do všeho kecá

Re: Seminarka - prosba o Vase nazory

Příspěvekod Eiffa » pát 04. pro 2009 17:49:54

1) komponenty jsem z techto obchodu nebrala, zatim jenz Rooyi nebo bijoux components.rokajl- super na koralky.net, ostatní nevim.
2) Spis kvalita, pokud to neni to nejdrazssi, napr. rokajl cinskej fakt ne, japonskej taky ne, staci mi ceskej
3) koralky.net-tam sou rychlí, supr zboží, spirala tak do tydne, ok, koralek obchod taky tak nak, koralkycz tyden (asi), krasny zbozi, koralky4you ceny ok, doruceni taky.
Uživatelský avatar
Eiffa
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 938
Registrován: čtv 11. čer 2009 18:58:21

Re: Seminarka - prosba o Vase nazory

Příspěvekod Mili » čtv 07. led 2010 20:08:43

1) S postříbřenými věcmi které nakupuji většinou v Rooye jsem spokojená a to se všemi vyjmenovanými….i s rokajlem
2) Je pro mě důležitá cena, ale pokud je to šunt, tak to v žádném případě neberu, protože by mi to zkazilo mou práci. Dávám přednost osahání a na první pohled většinou vidím jaké je co kvality
3)
a) koralek-obchod.cz - mají asi nejrychlejší dodávku
b) koralkycz.cz - přijatelný výběr korálků
c) starbeads.cz - hezké kousky a dodání také v pořádku
d) ceske-koralky.cz - fajn výběr
s ostatními nemám zkušenosti... *jump*
Uživatelský avatar
Mili
 
Příspěvky: 487
Registrován: sob 26. zář 2009 23:42:21
Bydliště: Praha 7-Holešovice
Úroveň: Mírně pokročilá; ráda přijmu pochvalu, rady i kritiku;-)


Zpět na Korálky obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků