Jak vypadá váš pracovní prostor?

Obecná diskuze o korálcích a korálkování

Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod gianelle » sob 25. pro 2010 11:45:18

Je tu nějak mrtvo, tak mě napadlo ... jak vypadá prostor, kde tvoříte? Fotky vítány, za sebe dodám později ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod renda » sob 25. pro 2010 12:53:30

Mrtvo tu je, já třeba jakožto začátečník sem nedávám výtvory, protože laťka je tu vysoko, a to co se teď učím už tu vše bylo :lol: , taky spousta lidí má málo času (teď mám chvilku mezi kynutím těsta, na přání manžela já blbec peču další vánočku, no asi je to láska *rofl1* ) a svůj pracovní bordel sem klidně dám a uklízet ho nebudu, tak se taky nestyď :lol: . Můj korálkopočítačový stůl a vedle roh s korálkobordýlkem, ale tříděným (jenže podle zvrhlých kritérií *rofl1* ) Obrázek
Uživatelský avatar
renda
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned 14. úno 2010 9:22:08
Bydliště: Brandýs nad Labem
Úroveň: pomalu se učím a vítám rady i kritiky

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod Miss Tattooo » sob 25. pro 2010 13:01:07

Fotku časem pořídím, nicméně to bude těžké, protože jsem úchyl a korálky jsou všude. Nejmilovanější místo je roh gauče, kam si vždycky natahám "jen to nejnutnější", na čem zrovna pracuju a dopadne to tak, že jednou týdně odnáším dvě kila krámů na své místo na komodu do ložnice. Přála bych si pracovní stůl, ale jaksi se nám nikam nevejde, neboť partnerův PC stůl je posvátný, i když vyjímečně hnusný... Ale korálky, dráty a kleště přece nejsou nepořádek ne? :)
Uživatelský avatar
Miss Tattooo
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 1975
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:56:07
Bydliště: Plzen
Úroveň: Lehce pokročilá přátelská osoba nesnášející nevyžádané rady :o)

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod renda » sob 25. pro 2010 13:22:12

To přítelovi nedělej, já počítačový stůl používám, protože jiné místo nemám, nikomu to ale nedoporučuju, víte třeba jak se přemlouvá klávesnice k vydání kusu pokrouceného bižuterního drátu? Těžko, zapadne mezi klávesy napoprvé, má na to obvykle přesný tvar *rofl1* , a pak dlooooooooooouho nechce ven.
Uživatelský avatar
renda
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned 14. úno 2010 9:22:08
Bydliště: Brandýs nad Labem
Úroveň: pomalu se učím a vítám rady i kritiky

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod gianelle » sob 25. pro 2010 13:26:15

já se nestydím, jen jsem též zástupce druhu "korálkářka migrující" a holt teď právě nemám nikde žádné pracovní místo rozbordelené :D a fotit sem prázdný psací stůl by nebylo ono ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod TRZ04 » sob 25. pro 2010 14:53:03

renda píše:To přítelovi nedělej, já počítačový stůl používám, protože jiné místo nemám, nikomu to ale nedoporučuju, víte třeba jak se přemlouvá klávesnice k vydání kusu pokrouceného bižuterního drátu? Těžko, zapadne mezi klávesy napoprvé, má na to obvykle přesný tvar *rofl1* , a pak dlooooooooooouho nechce ven.

:D Přesně...když jsem viděla tu fotku, tak mě prvně napadlo: Jak se asi dolují ty korálky, co zapadly do klávesnice :D
Já svůj stůl mám, ale je to v dětským pokoji, kde zatím nejsou děti. Až budou, tak nevím, kam se postěhuju. Fotku dodám později, neb jsem právě v práci. Ale to odnášení tuny nejnutnějších korálek do obýváku znám taky :D :D
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod Elissa » sob 25. pro 2010 15:22:40

Také se dohaduji neustále s klávesnicí :-) každý měsíc jí otočím a to by jste nevěřily, kolik korálků se odtamtud vysype. Minulý týden mi tam někam zmizela jehla a už jsem jí nenašla :-))
Jinak můj pracovní prostor je všude :-) To co potřebuji si dávám do košíčku a přenáším to různě po domě :-)
Uživatelský avatar
Elissa
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1154
Registrován: pon 12. črc 2010 19:47:22
Bydliště: Nehvizdy
Úroveň: řekla bych že pokročilý, stále se učím a mám co dohánět

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod Miss Tattooo » sob 25. pro 2010 18:00:50

Tak se mi zdá, že těch fotek moc nebude, neboť druh "migrující korálkářka" je velmi rozšířený! *rofl1*
Uživatelský avatar
Miss Tattooo
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 1975
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:56:07
Bydliště: Plzen
Úroveň: Lehce pokročilá přátelská osoba nesnášející nevyžádané rady :o)

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod gianelle » sob 25. pro 2010 18:03:29

tak to musí migrující korálkářka vyfotit až se někde dočasně utáboří ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod bradhal » sob 25. pro 2010 19:07:26

Jsem také migrující korálkářka plus migrující vyšívačka, která se navíc loni na vánoce přestěhovala do nového nedostavěného nezabydleného domu. Takže zatím měly přednost věci jako omítky, zateplení, pak třeba koberec, postel... ale je tu jedna místnost, kde plánuju budoucí "dílnu". Na korálky, na vyšívání, na ostatní ručprčky, na semínka a květináče... A tam už bych to chtěla mít v nějaké komodě (komodách), pěkně roztříděné.
bradhal
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 12. pro 2010 13:15:12

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod gianelle » sob 25. pro 2010 19:44:00

Migrující korálkářka se usadila na posteli, na noční stolek posadila notebook a teďka v poklidu obšívá šutrák a přitom čučí na Fringe ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod Elissa » ned 26. pro 2010 18:52:56

Tak jsem se taky usadila včera večer na pohádku a vyfotila, kde většinou tvořím :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Elissa
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1154
Registrován: pon 12. črc 2010 19:47:22
Bydliště: Nehvizdy
Úroveň: řekla bych že pokročilý, stále se učím a mám co dohánět

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod Terezka » ned 26. pro 2010 21:00:10

můj domácí pracovní prostor
jinak taky migruji všude možně :-)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
zrovna nekorálkuju, takže ukazuju bordel při vyšívání :-D
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod Mayim » ned 26. pro 2010 22:35:25

Terezko, odkud máš ten kalendář??? to je sen... *rofl1*

taky se hlásím do skupiny migrujících korálkářek, většinou si k TV beru jen zrovna rozdělanou věc (momentálně to je další monument podle ukrajinských předloh). Pracovní bordel je ale v tuhle chvíli lehce opomíjen, protože jsem se začala čerstvě pracovně (půlúvazkově; mimochodem, nevěděl by někdo o něčem hodně flexibilním?) přesouvat do Prahy a až se tam usadím trochu stabilněji a s jistějším bydlením (současné není špatné, ale...), přestěhuju i korálky.
Jestliže já nejsem pro sebe, kdo je pro mě? A když jsem jenom pro sebe, co jsem? A jestliže ne nyní, pak kdy?
Uživatelský avatar
Mayim
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 504
Registrován: stř 10. čer 2009 13:55:09
Úroveň: věčný mírně pokročilý... kritika vítána :-)

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod Terezka » ned 26. pro 2010 22:37:35

pravidelně už v září rabuju Bontonland :-D
(letos raboval kamarád :-D )
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod claretus » pon 27. pro 2010 13:24:14

Take by se mi hodil pracovní stůl, nebo spíš rovnou pracovní pokoj někde v podkroví kam by něměly přístup mamky ruce který vmžiku sesypou všechny korálky do jednoho pytlíčku a ostatní bordel do druhýho :D. Jinak pracuju zásadně na posteli, v jednom rohu noťas na učebnicích (jak se konečně hoděj :), půl postele korálků, kam beru "jen" to nejnutnější ...na konci dne úspěšně přestěhuju všechny korálky k sobě do postele a jdu si lehnout k televizi
EX NATURA VIVERE SUMMUM BONUM EST
claretus
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 01. zář 2010 9:05:35
Bydliště: Ústí nad Labem a tak trochu i Praha

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod Margot » ned 09. led 2011 20:10:35

většínou dřepím v obýváku... na křesle, pokud se mi odtud podaří vystrnadit králíky :-D jinak po nekonečných nadávkách přítele jsem začala při korálkování používat podnos s vyšším okrajem (ovšem ty mrchy korálky se pokaždý vysypou jenom tehdy, když ho zrovna nemám, no není to záhada? :-D a na tom podnose si samozřejmě pokaždý rozdahám "jenom" ty korálky, co potřebuju... jenže když člověk na každou věc potřebuje něco jinýho, tak tam je po 2 vyráběcích večerech bordel jak v tanku a ten toho co hledám zaboha nenajdu :-D znáte to,ne? :-D
Uživatelský avatar
Margot
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 204
Registrován: sob 10. črc 2010 17:38:07
Bydliště: Gottwaldov čili Zlín :-)
Úroveň: skoropokročilá korálkářka :-)

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod Likra » pon 10. led 2011 18:12:51

Takové podnosy s vyšším okrajem používám také, mám jich několik i s víky, v každé takové krabici něco rozdělaného a k tomu příslušné korálky. Několik uzavřených tak leží na sobě, pak si vytáhnu, na čem chci zrovna dělat. Mám je položené na gauči hned vedle křesla, ve kterém sedávám s prací na klíně (u stolu se mi špatně dělá). Z druhé strany křesla několik dalších krabic rokajlu a jiného materiálu, který právě "nutně" potřebuji. Už to ani neschovávám, protože když někdo přijde, stejně chce vidět, co dělám.
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod Tabytha » ned 23. led 2011 16:20:54

Ač jsem také migrující a v nové bytě jsme zatím celkem bez nábytku, jsem nyní usazená v obýváku na zemi a opírám se o tučňáka... *jept*

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Tabytha
 
Příspěvky: 46
Registrován: úte 17. srp 2010 20:33:28
Bydliště: Plzeň

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod ecica » ned 23. led 2011 16:51:18

Ten tučňák je boží *jump*
ecica
 
Příspěvky: 195
Registrován: čtv 09. pro 2010 15:57:01

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod Tabytha » ned 23. led 2011 19:18:11

Děkuju :-) Toho jsem dostala od dětí, když jsem končila s učením *jump*
Uživatelský avatar
Tabytha
 
Příspěvky: 46
Registrován: úte 17. srp 2010 20:33:28
Bydliště: Plzeň

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod yentl » pon 24. led 2011 8:33:51

Miss Tattooo píše:Fotku časem pořídím, nicméně to bude těžké, protože jsem úchyl a korálky jsou všude. Nejmilovanější místo je roh gauče, kam si vždycky natahám "jen to nejnutnější", na čem zrovna pracuju a dopadne to tak, že jednou týdně odnáším dvě kila krámů na své místo na komodu do ložnice. Přála bych si pracovní stůl, ale jaksi se nám nikam nevejde, neboť partnerův PC stůl je posvátný, i když vyjímečně hnusný... Ale korálky, dráty a kleště přece nejsou nepořádek ne? :)

Chi,umím si živě představit "jen to nejnutnější" *rofl1* Já jich mám plnou přepravku pod stolečkem.Zajímalo by mě,podle čeho je třídíte?Můj systém je rokajl(nejvíc),podle barev,pak zvlášť ohňovky,vše ostatní(mačkané,minerály atd.),komponenty a návlekový mat.mám dohromady.
yentl
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob 17. črc 2010 16:55:24
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod renda » pon 24. led 2011 8:52:19

Třídím hodně ujetě, něco podle druhu, něco podle obchodu, odkud přišly, zvlášť voskovky, krabička brusy, krabička mačkanice, krabička nejnovějšho nákupu (protože mám pocit, že ze všeho HNED! něco udělám, a ten starej matroš jsem už viděla *rofl1* ), krabicí směsí (nechce se mi je třídit), rokajl, na ten mám víc krabic, něco v sáčkách, něco ve zkumavkách. Jedině v japonečkách jsem teď udělala opravdu pořádek, získala jsem krabice (od balení rybích závitků pro prodejny) a rozdělila zvlášť 11/0 a 15/0, na to abych třídila ještě Toha a Delici jich je málo. Na komponenty mám krabice z přihrádkama, a šňůrky a dráty a kanice a lanka dohromady v další čurbeskrabici. A pak mám ještě krabici lepší matroš, tam je nějaká ta vinutka a šutérky, který tam spinkaj, protože jsem si ještě netroufla obšívat :D
Uživatelský avatar
renda
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned 14. úno 2010 9:22:08
Bydliště: Brandýs nad Labem
Úroveň: pomalu se učím a vítám rady i kritiky

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod ecica » pon 24. led 2011 11:10:47

Já jsem k předloňským vánocům dostala od manžela úžasnou skříňku na korálky. Udělal mi do ní i asi 90 krabiček z plexislka aby na ně bylo vidět.
Jen pro představu - složená má rozmry 60x30x30cm (bez nožiček), a malé krabičky 7x7cm jsou v dolním prostoru na sobě ve 3 patrech. Ale to na fotce není moc vidět.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ecica
 
Příspěvky: 195
Registrován: čtv 09. pro 2010 15:57:01

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod renda » pon 24. led 2011 12:27:34

Krásná zásobička *thup* , kolik to asi váží? A mají ty plexisklový krabky víčka? Já mám takovou skřinku na šitíčko, ale ty přihrádečky nevim, kdo by vyrobil, máš šikovnýho muže *thup*
Uživatelský avatar
renda
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned 14. úno 2010 9:22:08
Bydliště: Brandýs nad Labem
Úroveň: pomalu se učím a vítám rady i kritiky

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod haany » pon 24. led 2011 16:57:52

Nadherne, fakt super zasoba *thup* *applause*
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod ecica » pon 24. led 2011 17:27:07

Tahle je asi 3x větší než klasická škříňka na šití. Takže se tam toho vejde opravdu hodně. Ale už mi to nestačí :D . Krabičky jsou bez víček, ale sedí přesně na sebe, takže víčka nejsou nutná. KOlik to váží si oprvadu netroufnu říct. Já jí moc nepoponáším. Spíš jen postrkávám *rofl1*
ecica
 
Příspěvky: 195
Registrován: čtv 09. pro 2010 15:57:01

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod Péťa » pon 24. led 2011 20:06:36

Ty jo *applause* , pochvala šikovnému muži *thup* , krásný úložný prostor.
Uživatelský avatar
Péťa
 
Příspěvky: 462
Registrován: stř 13. říj 2010 15:23:52
Bydliště: Praha 9 - Rajská zahrada
Úroveň: pokročilý začátečník, vítám konstruktivní kritiku

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod Miss Tattooo » úte 25. led 2011 2:05:19

Tyjo, ecico, manžel je třída! Super! *applause* *applause*
Jinak můj systém třídění je docela v normě, mám takové boží látkové boxy se zipem, v červeném jsou komponenty a návlekový, v oranžovém krabičky rokajl okoukaný, v plechovce šití - jehly, nymo, vlasce a flitry, koš s Toho 11 a koš s větším rokajlem, husí košík s kleštěma a pilníkem a osteofixem a milión košíčků a krabiček - znáte to. Jo a ještě bych zapomněla na úchylnej kufřík, kde mám ohňovky a voskovky. Jo a ještě pět pořadačů na mačkané a řetízky a tak. Bože :mrgreen:
Uživatelský avatar
Miss Tattooo
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 1975
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:56:07
Bydliště: Plzen
Úroveň: Lehce pokročilá přátelská osoba nesnášející nevyžádané rady :o)

Re: Jak vypadá váš pracovní prostor?

Příspěvekod ecica » úte 25. led 2011 10:34:29

Holky díky, manželovi to vyřídím. Ten určitě bude rád, že ho probírám se ženskýma *rofl1* . Přiznám se, že když mi ty krabičky vyráběl (lepil dohromady), tak mi vyhrožoval, že jestli se mi nebudou líbit, tak se se mnou rozvede *rofl1*
ecica
 
Příspěvky: 195
Registrován: čtv 09. pro 2010 15:57:01

Další

Zpět na Korálky obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků