Čo so zvyškami korálok?

Obecná diskuze o korálcích a korálkování

Čo so zvyškami korálok?

Příspěvekod haany » sob 29. led 2011 22:44:07

Ahojte!
Viete mi niekto poradit, co s malymi zvyskami koralok? Pre lepsiu predstavu, myslim priblizne taketo a mensie:

Obrázek

Citala som temu o vyuziti sklenenych zlomkov, ale Fimo pouzivat neplanujem, tak neviem, co s nimi.
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

Re: Čo so zvyškami korálok?

Příspěvekod vera714 » sob 29. led 2011 22:55:15

dokupiť ďalšie : P
alebo ak by si mala viac zvyškov ktoré by k sebe farebne ladili tak ich zmiesat a mas z toho originálnu farebnú zmes, ktoru môžeš využiť na čokoľvek
Uživatelský avatar
vera714
 
Příspěvky: 277
Registrován: pát 12. čer 2009 6:46:35
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Čo so zvyškami korálok?

Příspěvekod renda » sob 29. led 2011 22:56:07

Schovat, usyslit, nedat, ;) budou se hodit, například pod vinutku s větší dírkou je někdy potřeba, aby neprolezl nýtek, mezi větší korálky na ketlované náušnice, taky u drátování jich na některé výtvory potřebuješ jen trošku, při šití barevně odlišit poutko od přívěsku, udělat zvířátku očička, , kytičky budou potřebovat barevný střed a motejlci skvrny... *rofl1*
Uživatelský avatar
renda
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned 14. úno 2010 9:22:08
Bydliště: Brandýs nad Labem
Úroveň: pomalu se učím a vítám rady i kritiky

Re: Čo so zvyškami korálok?

Příspěvekod gianelle » sob 29. led 2011 23:12:03

zbytky "sesypávám" do barevně sladěných směsí. Jakmile mám nějakých korálků tak málo, že už je mi blbé je nechávat v samostatném sáčku, hodím je do směsky, do které se nejvíc hodí. Někdy ty směsky nafotím. Ono se to pak hodí když něco tvoříš a chybí ti "něco modrého", tak si vysypeš modrou zbytkovou směsku a tam se vždycky něco najde.
(akorát japonský rokajl tam nesypu, protože tam je dost velká pravděpodobnost že někdy dokoupím stejný)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Čo so zvyškami korálok?

Příspěvekod haany » sob 29. led 2011 23:23:50

vera - ked prave take uz zohnat nikde neviem :D
renda - nedam, nikomu :D Vidis, ketlovane nausnice! To ma prave chytilo - vcera som urobila prve, podla tvojich dobrych rad, do jednej supravy 8-) - skvely napad! Aj tie zvieratka su dobry napad ;)
gi - asi to tak urobim, tie farebne zmesi. Inak, minule sa mi stalo, ze mi pri jednom tkanom naramku na konci dochadzali koralky, pozrela som do svojich odlozenych sackov a nasla som presne take iste :D

Dakujem vam vsetkym za podnetne rady 8-)
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

Re: Čo so zvyškami korálok?

Příspěvekod Mayim » ned 30. led 2011 10:34:11

zbytky bez milosti sesypávám do jednoho velkého kelímku, v kterém se tvoří směs blíže neurčitelné barevnosti a typu (hromadit se to začalo skoro před dvěma lety, kdy jsem přes aukro koupila několik sáčků korálků a jeden z toho byl tzv. "odpad" - ale ne korálky na vyhození, pouze zbytky. Dotyčná mě tímhle dost inspirovala, do té nádoby jsem doma přisypala několik směsek, na které už jsem se nemohla dívat, a od té doby tam přisypávám a) několik korálků, které mi zůstanou po šití a už se mi je nechce třídit zpátky, b) korálky, které se čas od času někde vykulí při luxování, zametání atd., c)korálky, které si třeba nadšeně koupím a pak nějak nevím, co s nimi...). Občas, pokud potřebuju menší množství něčeho, stačí pohrabat...
Jestliže já nejsem pro sebe, kdo je pro mě? A když jsem jenom pro sebe, co jsem? A jestliže ne nyní, pak kdy?
Uživatelský avatar
Mayim
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 504
Registrován: stř 10. čer 2009 13:55:09
Úroveň: věčný mírně pokročilý... kritika vítána :-)

Re: Čo so zvyškami korálok?

Příspěvekod haany » ned 30. led 2011 15:30:20

Diky aj tebe, mayim! (Mimochodom, mas krasny avatar 8-) )

Asi urobim taky kompromis - co sa mi podari farebne zladit a pretriedit, to potriedim, zvysok nasypem do jednej nadobky a bude :)
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.


Zpět na Korálky obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků