Blednutí korálků?

Obecná diskuze o korálcích a korálkování

Blednutí korálků?

Příspěvekod Berfuška » pon 21. úno 2011 16:27:14

holky, mám takovou možná pitomou otázku, ale ještě jsem se s tím nesetkala... Je možné aby u skleněných korálků vybledla barva? dneska jsem totiž byla obviněna z toho, že dělám šunty a korálky ode mě blednou, tak chci vědět, jestli je to vůbec možný...
Uživatelský avatar
Berfuška
 
Příspěvky: 275
Registrován: sob 09. říj 2010 21:14:16
Bydliště: Stružnice okr. Česká Lípa

Re: Blednutí korálků?

Příspěvekod luciem87 » pon 21. úno 2011 16:37:32

viewtopic.php?f=4&t=1501

Zkus si přečíst tohle, s odírajícím se rokajlem jsem se setkala, ale s blednutím nee!
Uživatelský avatar
luciem87
 
Příspěvky: 155
Registrován: ned 04. dub 2010 19:18:37
Bydliště: Blansko
Úroveň: Věčný začátečník stále se nové věci učící a přijímající jakoukoli kritiku

Re: Blednutí korálků?

Příspěvekod Martina » pon 21. úno 2011 16:54:33

Já jsem udělala kámošce prstýnek a během 3 dnů jí sytě růžověfialkový odstín vybledl do sv. růžové, prý se s tím sprchovala (já jsem ji varovala předem), byla to Preciosa, tak jsem docela koukala...švagrové takhle vybledl stejný matroš jen tím, že ho nosila a zpotila se, tak nevim, kde udělali soudruzi chybu :evil: :x :evil:
Lidé začnou jednat rozumně teprve tehdy, když už vyčerpali všechny ostatní možnosti.
Uživatelský avatar
Martina
 
Příspěvky: 233
Registrován: sob 25. pro 2010 21:55:07
Bydliště: Žulová, okr. Jeseník

Re: Blednutí korálků?

Příspěvekod gianelle » pon 21. úno 2011 17:12:23

některé korálky jsou barvené na povrchu, takže tam je celkem pravděpodobné že ta barva může slézt. Třeba japonští výrobci uvádí, u kterých barev se toto může stát, co se preciosy týče, tak se nějakých tabulek asi nedoklikáš, ale co já usuzuju je že když si tady klikneš na rocailles -> crystal, tak všechny druhy co tam jsou, jsou vyrobené z průhledného skla a všechny "barvy" jsou aplikované jenom na povrch, podobně sekce chalk, ale tam je základ bílý.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Blednutí korálků?

Příspěvekod Majka » pon 21. úno 2011 19:54:42

Obzvlášť blednou ty "ceylon" (bílá obarvená na povrchu) - to jsou ty mléčně růžové, fialové, modré a podobně, stačí sluníčko bez mechanického podnětu.
Beads! Flowers! Freedom! Happiness!
http://www.maybijoux.cz
Uživatelský avatar
Majka
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1371
Registrován: stř 10. čer 2009 10:56:28
Bydliště: Praha 6

Re: Blednutí korálků?

Příspěvekod Sigel » pon 21. úno 2011 23:11:28

Korálky mi ještě nevybledly, ale s odíráním už jsem se potkala, a to na náušnicích na visací části, kde se to nemohlo třít o kůži, o šaty ani o zip nebo tak. Byl to galvanizovaný stříbrný Jablonex. Každopádně korálkářka s tím nic nenadělá, takže se netrap, že děláš šunty, s takovejma stížnostma se můžou jít bodnout!
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: Blednutí korálků?

Příspěvekod Berfuška » úte 22. úno 2011 15:19:51

Moc všem děkuji za komentáře! Moc mi pomohly...
Uživatelský avatar
Berfuška
 
Příspěvky: 275
Registrován: sob 09. říj 2010 21:14:16
Bydliště: Stružnice okr. Česká Lípa

Re: Blednutí korálků?

Příspěvekod Daniela » pát 25. úno 2011 14:18:59

Blednutí korálků je možné. Může blednou jak barva na povrchu tak barevný průtah v perličkách. Pokud se bude jednat o barevný průtah tak vždy po vyblednutí barvy zůstane jen bílý průtah. U těchto perliček je tím pádem i špatná odolnost a otěruvzdornost. Jedná se o určitý druh barev, které jsou používány. Většinou se poznají tak, že odstíny barev jsou velmi intenzivní, jasné (růžové,fialové, atd). Barvy, které mají dobré užitné vlastnosti - neblednou, mají dobré otěruvzdorné vlastnosti nejsou tak intenzivní. Pokud si nejste jisté stálostí barvy, tak raději doporučuji používat pro výrobky přímo barevné skloviny.
Daniela
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 25. úno 2011 13:54:36

Re: Blednutí korálků?

Příspěvekod Margot » pon 28. bře 2011 14:55:17

jojo, taky jsem se s tím teď setkala. mám šňůru na krk z růžové preciosy a tam, kde se korálky dotýkají krku barva brutálně vybledla...ze syté růžové na takovou skoro průhlednou... docela mě to štve... biju se za český korálky kudy chodím a ono tohle...skandál... *rofl1*
Uživatelský avatar
Margot
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 204
Registrován: sob 10. črc 2010 17:38:07
Bydliště: Gottwaldov čili Zlín :-)
Úroveň: skoropokročilá korálkářka :-)

Re: Blednutí korálků?

Příspěvekod leky » sob 14. pro 2013 0:37:26

Zdravím všechny korálkářky. Musím přispět na toto téma i svým postřehem... Mramor též bledne. Ze sytě růžové jemně růžová během pár slunných dní. Bohužel
leky
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte 14. srp 2012 22:42:15
Úroveň: začátečník

Re: Blednutí korálků?

Příspěvekod gianelle » ned 15. pro 2013 4:37:12

v podstatě cokoliv, co je dobarvované na povrchu (ať už je to plast, sklo nebo kámen) může slézt a nebo vyblednout. A právě kameny se dobarvujou hodně často (třeba proto, že v přírodní stavu jsou tak trochu nezajímavé - třeba zrovna ten mramor nebo některé acháty - a nebo proto, aby imitovaly vzácnější a dražší druhy kamenů)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!


Zpět na Korálky obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků