Pizza - domácí

I korálkářky občas musí jíst ...

Pizza - domácí

Příspěvekod Pipet » pát 26. čer 2009 15:26:29

Těsto:
- 250 g hladké mouky, dvě lžíce oleje (nejlépe olivový), sůl, půl šálku mléka (tak deci??), 15g droždí (třetinka kostky), lžička cukru.
- Připravíme kvásek z vlažného mléka, cukru a rozdrobeného droždí a necháme chvíli kynout. Pak vypracujeme s moukou a olejem vláčné nelepivé těsto, uplácáme kuličku, posypeme moukou a pod utěrkou necháme na teplém místě kynout. Těsto je vykynuté, když zdvojnásobí svůj objem. (Když se lepí, přidáme mouku, když je moc hutné, trošku mléka.)

Rajčatová omáčka na pizzu:
- 1-2 oloupané a nadrobno nakrájené stroužky česneku, 1 lžička olivového oleje, 200 g rajčatového protlaku, 100 g rajčatové šťávy, 1/2 lžičky soli, 1 lžička sušené bazalky, 2 lžičky sušeného oregana, špetka černého pepře.
- Na mírném ohni osmažíme na oleji česnek dorůžova (nesmí zhnědnout). Přidáme ostatní přísady a promícháme. Je-li směs příliš hustá, rozředíme ji rajčatovou šťávou. Dusíme pod pokličkou na mírném plameni 15 minut.

Kečupová omajda po pipetčinu (Jako fakt občas nemám nervy se patlat s tou rajčatovou=)):
Asi půl hrnku kečupu nebo rajčatového protlaku, sušený česnek, po půl lžičce sušené bazalky a oregana, trošku osolit=) Koření si dejte podle chuti, my máme rádi takhle, Italy by asi klepla pepka=)

Dávka těsta mi vyjde na jeden plech (jíme hranatou pizzu=). Dávám na pečicí papír, ale lépe se asi těsto bude roztahovat na plechu vymazaném olejem (Ale ještě jsem to nezkoušela, připálit by se nemělo...). Nebo udělám 8 minipizz.
Nahoru napatlat a naskládat na co máte chuť, peču při 170-180°C asi 20 minut. Když jsem pekla na víc stupňů, byla hotová dřív, ale připaloval se mi ten sýr nahoře.

Dobrou chuť, měli jsme včera na večeři a byla výýýborná! *thup*
Pipet
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 24. čer 2009 8:45:17

Re: Pizza - domácí

Příspěvekod pomeranca » pát 26. čer 2009 15:56:52

já pizzu dělám jen z mouky, vody a kvasnic... A taky jde :-)
Tu omáčku šidím snad ještě víc :-D plácnu na těsto rajčatové pyré, posypu bazalkou a je hotovo :D
korálky forever
Uživatelský avatar
pomeranca
 
Příspěvky: 175
Registrován: čtv 18. čer 2009 7:25:34

Re: Pizza - domácí

Příspěvekod romča » ned 28. čer 2009 19:48:02

Já dělám těsto z hladké mouky, oleje, droždí - používám sušené, líp se skladuje,dýl vydrží a je pořád po ruce, vody, soli.....všechno by oko.
Na omajdu si v kutru rozemelu loupaná rajčata z konzervy, česnek podle chuti, sůl, někdy přidám rajč.protlak. No a zbytek klasika - těsto,salsa, šunka nebo něco podobného podle chuti a peněz, rajčata,papriky,žampiony,kukuřička - co kdo rád...........peču, peču, na konec sýr.
Vyrábím to cca z kila mouky, mám to na 3 plechy v horkovzdušce, neboť mám doma samé chlapy, z toho 1 puberťáka neobyčejné žravosti, do kterého to můžu házet lopatou. *rofl1*
Uživatelský avatar
romča
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 09. čer 2009 15:16:52
Bydliště: Česká Lípa
Úroveň: pokročilý závislák, stále se učící

Re: Pizza - domácí

Příspěvekod smilegirl » pon 29. čer 2009 12:51:40

Domácí pizzu si užívám, kam se hrabe mražená :-D

Těsto dělám trochu jednodušeji - prostě 3/4 sklenice vlažné vody, asi 1/3 droždí (zasypu špetkou cukru, páč kvasinky žerou cukr a serou alkohol, prostě se to rychleji rozpustí :lol: ), sůl, bazalka, lžíce oleje a dokud je voda, přidávám mouku až vznikne hladké těsto (nechávám půl hoďky vykynout).

Omáčku dělám z protlaku, olivového oleje, tymián, bazalka, oregáno, chilli, česnek, vůbec ji nevařím :))

Napatlám na těsto, které je roztažené na olejem potřeném plechu (vždycky se s tim peru :lol: ) na tu šunka a cibule. Peču asi 15 minut, pak teprve přidám sýr a nakrájené černé olivy (tak zamezím zmiňovanému připálení sýra).

No a navrch si děláme česnekový olej (lisovaný česnek utřený se špetkou soli a rozmíchaný v olivovém oleji), je fakt výbornej! (teda pro toho, kdo může česnek :-D)

Jinak naši přidávají do omáčky tuňáka a někdy místo šunky dávají lilek. Taky docela dobrý, ale já jsem klasik a konzerva :D

romants
, ty sušené kvasnice vyzkouším, droždí používám jednou za uherskej rok a tak se mi ten zbylej kousek vždycky zkazí :( jaký je poměr dávkování? stejný jako u klasického droždí?
Uživatelský avatar
smilegirl
 
Příspěvky: 98
Registrován: úte 09. čer 2009 15:06:20
Bydliště: Liberec
Úroveň: Nejraději ketlování - pokročilý a sem tam drátky - začátečník

Re: Pizza - domácí

Příspěvekod romča » úte 30. čer 2009 16:25:46

:lol: musíš se podívat na pytlíček, některé droždí je na 1kg, jiné na půl kila....vyzkoušela jsem jich už dost a musím konstatovat, že mezi nimi není rozdíl-kromě ceny- vykynulo mi vždycky pěkně všechno, i knedlik *rofl1*
Uživatelský avatar
romča
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 09. čer 2009 15:16:52
Bydliště: Česká Lípa
Úroveň: pokročilý závislák, stále se učící

Re: Pizza - domácí

Příspěvekod smilegirl » stř 01. črc 2009 9:34:29

Ok, děkuju :)
Uživatelský avatar
smilegirl
 
Příspěvky: 98
Registrován: úte 09. čer 2009 15:06:20
Bydliště: Liberec
Úroveň: Nejraději ketlování - pokročilý a sem tam drátky - začátečník

Re: Pizza - domácí

Příspěvekod Roza » stř 01. črc 2009 10:44:26

K tomu klasickému droždí: můžete jej v klidu dát do mrazáku a potom normálně rozpustit ve vlažném mléce nebo vodě co máte připravené na kvásek. Vždy krásně vykynou. A můžete jich mít v zásobě kolik chcete :lol:
Roza
 
Příspěvky: 459
Registrován: pon 15. čer 2009 21:12:32
Bydliště: Jarošov
Úroveň: snažím se být pokročilá, ale drhne to :-)

Re: Pizza - domácí

Příspěvekod smilegirl » stř 01. črc 2009 13:33:49

Roza píše:K tomu klasickému droždí: můžete jej v klidu dát do mrazáku a potom normálně rozpustit ve vlažném mléce nebo vodě co máte připravené na kvásek. Vždy krásně vykynou. A můžete jich mít v zásobě kolik chcete :lol:


Jéé Rozo, díky za typ :mrgreen:
Uživatelský avatar
smilegirl
 
Příspěvky: 98
Registrován: úte 09. čer 2009 15:06:20
Bydliště: Liberec
Úroveň: Nejraději ketlování - pokročilý a sem tam drátky - začátečník

Re: Pizza - domácí

Příspěvekod Roza » stř 01. črc 2009 13:42:11

smilegirl píše:
Roza píše:K tomu klasickému droždí: můžete jej v klidu dát do mrazáku a potom normálně rozpustit ve vlažném mléce nebo vodě co máte připravené na kvásek. Vždy krásně vykynou. A můžete jich mít v zásobě kolik chcete :lol:


Jéé Rozo, díky za typ :mrgreen:


Rádo se stalo, doma jsme na to přišly více méně náhodou. Kdysi jsme na zabíjačku pekli buchty a vypnuli nám elektriku. Co s nakynutým těstem? Dali jsme ho do mrazáku. Tak dobré buchty nikdy před tím nebyly *jump*
Roza
 
Příspěvky: 459
Registrován: pon 15. čer 2009 21:12:32
Bydliště: Jarošov
Úroveň: snažím se být pokročilá, ale drhne to :-)

Re: Pizza - domácí

Příspěvekod verulina » čtv 02. črc 2009 5:29:08

mě by absolutně nenapadlo dát droždí do mrazáku. Kolikrát jsem už vyhazovala plesnivé a rychle běžela do obchodu pro nové. Tuhle tvoji radu určitě využiju
verulina
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř 10. čer 2009 17:19:52
Bydliště: Rohatec

Re: Pizza - domácí

Příspěvekod K.Any » čtv 20. srp 2009 16:12:44

No včera jsem dělala čtyři pizzy na plech, mazec. Horko v kuchyni jako... !
Aaale dneska je to báječný, páč nemusím vařit. Je totiž ještě ze včera.. *jump* *jump* Juchůůůů.. :)
Mám recept od tchýně, je děsně jednoduchej a těstíčko je krásně tenké a moc dobré.
Tady je: 250g hl. mouky,
půl pytlíčku suš. droždí,
špetka soli, špetka curu,
5 lžic oleje (nejlépe olivový, ale když nejni, nic se neděje),
malý hrníček vlažné vody,
oregano a bazalka
No a kvedlat a kvedlat a kvedlat. Já to mixerem uhnětám asi za 2 minutky. Když se to nikde nelepí a je z toho úplně parádní těstíčko, tak ještě pomažu mělký plech máslem a rozválím to na slabou placku.
No a pak už je to jen na Vás co máte rádi.. Já teda miluji na pizze nejvíc hermelín, to bych se udlabala.. :)

Zkuste to a napište jsem zvědavá, jestli se Vám tenhle recept osvědčí tak jako mně.. *thup*
V každém okamžiku se rozhoduješ kým jsi a kým budeš.. Tvůj život je výsledkem Tvých myšlenek.
Uživatelský avatar
K.Any
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 11. čer 2009 8:24:21
Bydliště: České Budějovice


Zpět na Vaření

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků