Vaříme pro chlapa

I korálkářky občas musí jíst ...

Vaříme pro chlapa

Příspěvekod Terezka » úte 23. lis 2010 2:27:50

mám takový menší problémek - sama moc nemusím jídla typu řízek, knedlo - zelo, různé hutné omáčky a tak (jednou za čas mi to nevadí ale každý týden - :( ) radši si dám rybu nebo těstovinky...
jenomže doma s tim moc nepochodim...přítel je typickej řízkožrout - a mě to vážně leze na nerva - navíc už jsem ve fázi kdy mě ani příprava jídla nebaví :-)
nemáte nějaké typy, co teda uvařit - aby to bylo:
rychlé
jednoduché
nejlépe s masem
a na plotnu (zatím nemám troubu - z prostorových možností - prostě se klasický sporák do bytu nevejde :-D )
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: Vaříme pro chlapa

Příspěvekod Monna » úte 23. lis 2010 11:01:15

a co třeba buřt guláš? nebo kuřecí čínu, to je rychlé...k tomu chleba, nebo topinku..
Uživatelský avatar
Monna
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 730
Registrován: čtv 11. čer 2009 11:03:25
Bydliště: Klecany

Re: Vaříme pro chlapa

Příspěvekod Sigel » úte 23. lis 2010 12:07:03

Báječná varianta místo trouby je zainvestovat do remosky. Já jí mám a strašně si libuju, můj přítel masožrout taky. Do remosky prostě naházíš, co se Ti zlíbí a ono se to tam udělá skoro samo, existujou i remoskový kuchařky. Dá se v tom uvařit i polívka, prostě super. Takže můžeš dělat masitý jídla a nemáš s tím skoro žádný patlání.
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: Vaříme pro chlapa

Příspěvekod raficka » úte 23. lis 2010 12:19:08

jo,přesně,není nad remosku ! Já když jsme se před 3 roky sem přestěhovali a dělala se voda,plyn,ele...a bydleli jsme v tom a sporák jsem vůbec neměla,tak jsem v ní vařila pro řemeslníky a i pekla sladký,používali jsme ji i na chalupě i rodičů,moc dobrý vynález..muž a i syn jsou taky takoví,nejlíp klasika..vždy jsem se jim zavděčila,když jsem už nevěděla co,nějakej plátek masa,jako přírodní s cibulí a k tomu různá příloha,rýže apod
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 14. srp 2009 21:34:27
Bydliště: Pustá Kamenice,10km od Hlinska,16km od Poličky

Re: Vaříme pro chlapa

Příspěvekod TRZ04 » úte 23. lis 2010 12:58:24

Taky si chválím remosku. Teda vlastně se to jmenuje pečící pánev (peče to zespodu na rozdíl od remosky) a přítel se čertí, když tomu říkám remoska ;) S oblibou v tom dělám poměrně známé kovářské kotlety: brambory oloupat, nakrájet na plátky. Vyskládat do remosky, proložit cibiulí na kolečka, opepřit, osolit. Na to naklepané maso (osolit, opepřit, potřít hořčicí), na to ještě vrstvu brambor a cibule a zalít šlehačkou. Pečeme do zezlátnutí horní vstvy a měkkosti masa. Ještě v tom dělám játra v omáčce, kuřecí rarášky atd.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Vaříme pro chlapa

Příspěvekod Beriija » čtv 25. lis 2010 10:39:39

TRZ04 píše:Taky si chválím remosku. Teda vlastně se to jmenuje pečící pánev (peče to zespodu na rozdíl od remosky) a přítel se čertí, když tomu říkám remoska ;) S oblibou v tom dělám poměrně známé kovářské kotlety: brambory oloupat, nakrájet na plátky. Vyskládat do remosky, proložit cibiulí na kolečka, opepřit, osolit. Na to naklepané maso (osolit, opepřit, potřít hořčicí), na to ještě vrstvu brambor a cibule a zalít šlehačkou. Pečeme do zezlátnutí horní vstvy a měkkosti masa. Ještě v tom dělám játra v omáčce, kuřecí rarášky atd.


bodejť by se nečertil, když je to něco úplně jiného. remoska peče svrchu a už jsem se kvůli tomu xkrát vztekala.
vyšší koláč prostě nedává, nahoře spálí, dva cm pod povrchem tekuto. ale maso všechno úplně v pohodě, klidně celé kuře, zapékané těstoviny, masa, brambory, všechno. Jen s tím sladkým si příliš neporadí. Musí to být nízké. a listové těsto vůbec. to se nafoukne a fuj.

tak mě napadá, vy, co máte remosku, jak to u vás vypadá při pečení těsta (koláč, bábovkové těsto, prostě jakékoliv vyšší dvou cm), upeče se to normálně, nebo mám špatnou remosku, že to propeče jen vršek???
Beriija
 
Příspěvky: 137
Registrován: pát 03. črc 2009 10:08:39

Re: Vaříme pro chlapa

Příspěvekod Miss Tattooo » čtv 25. lis 2010 12:08:02

Beriija píše:
TRZ04 píše:Taky si chválím remosku. Teda vlastně se to jmenuje pečící pánev (peče to zespodu na rozdíl od remosky) a přítel se čertí, když tomu říkám remoska ;) S oblibou v tom dělám poměrně známé kovářské kotlety: brambory oloupat, nakrájet na plátky. Vyskládat do remosky, proložit cibiulí na kolečka, opepřit, osolit. Na to naklepané maso (osolit, opepřit, potřít hořčicí), na to ještě vrstvu brambor a cibule a zalít šlehačkou. Pečeme do zezlátnutí horní vstvy a měkkosti masa. Ještě v tom dělám játra v omáčce, kuřecí rarášky atd.


bodejť by se nečertil, když je to něco úplně jiného. remoska peče svrchu a už jsem se kvůli tomu xkrát vztekala.
vyšší koláč prostě nedává, nahoře spálí, dva cm pod povrchem tekuto. ale maso všechno úplně v pohodě, klidně celé kuře, zapékané těstoviny, masa, brambory, všechno. Jen s tím sladkým si příliš neporadí. Musí to být nízké. a listové těsto vůbec. to se nafoukne a fuj.

tak mě napadá, vy, co máte remosku, jak to u vás vypadá při pečení těsta (koláč, bábovkové těsto, prostě jakékoliv vyšší dvou cm), upeče se to normálně, nebo mám špatnou remosku, že to propeče jen vršek???


Já Ti nevím, v mojí se buchta nebo perník upéct dá, ale těsto tak do 5 - 6 cm, víc jsem ani nezkoušela.
Uživatelský avatar
Miss Tattooo
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 1975
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:56:07
Bydliště: Plzen
Úroveň: Lehce pokročilá přátelská osoba nesnášející nevyžádané rady :o)

Re: Vaříme pro chlapa

Příspěvekod TRZ04 » čtv 25. lis 2010 17:57:54

Já teda pekla v remosce jen jednou na chatě u tety a taky to buchtu upeklo normálně.
Já vím, že je mezi remoskou a pečící pánví rozdíl, ale kdo by se zdržoval s tak dlouhým názvem, když o tom mluví? *rofl1*
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Vaříme pro chlapa

Příspěvekod Sigel » čtv 25. lis 2010 21:55:45

Moje maminka dělala jednou v remosce (fakt v remosce, ne v pečící pánvi) buchtičky a upekly se dobře, akorát vyjely nahoru, takže byly asi 15 cm vysoký, ale jinak dobrý.
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: Vaříme pro chlapa

Příspěvekod Petulienka » pát 26. lis 2010 8:13:00

Ahoj Terezko,

s chlapem jedlíkem taky tak trošku bojuju ikdyž to není až zas takovy masozrout, ale občas už jsem zoufalá co uvařit, aby to bylo přesně jak říkáš ty rychle, jednoduché a ještě i nejlépe dobré :))

Jedno z jednoduchých jídel co dělám, je že osmahnu v normálním hrnci cibulku, hodím na to nějaké na kousky nakrajené maso trochu osmahnu, zaliju vodou pridam do toho nějakou nakrájenou papriku a rajčata (anebo i nějakou jinou zeleninu co mám po ruce) a ponecham svemu osudu, nez to všechno změkne, když mám dobrou náladu na to přecedím když ne tak mu trocha zeleniny neuškodí, stejně se skoro rozpadne, zahustím to, něčím ochutím (u nás vede chilli omáčka) a je to. Těstoviny si zvládne uvařit sám, knedlík případně taky umí koupit.

Když to chce pro změnu bez omáčky, naházím maso na pánev, k tomu mu přisypu nějakou zeleninku (klidně i nějakou zmrazenou směs) nebo na změnu oříšky, nějaká semínka, apod. Když mám dobrou náladu udělám k tomu pečené brambory v troubě, když ne tak chleba je taky jedlý.

Ani takové kuře na paprice není moc složité a zvladne se taky bez trouby...

Když mám více času udělám halušky s hromadou uzeného a se zelím, nebo knedlíky plněné uzeným se zelím.

Až budeš mít troubu tak naprosta jednoduchá záležitost je kuře na tisíc způsobu (na pivu, na zelí, nebo jen čistě kuře) nebo různá pečená masa.

Je pravda, že ten můj je sice jedlík, ale není zas až tak náročný. A říká se že když je hlad tak se s ní všechno :)
Má-li problém řešení nemá smysl dělat si starosti, nemá-li řešení starosti Ti nepomohou.
Petulienka
 
Příspěvky: 73
Registrován: sob 30. led 2010 12:18:32
Bydliště: Ostrava
Úroveň: Věčný začátečník, kritiku vítám :)

Re: Vaříme pro chlapa

Příspěvekod Beriija » pát 26. lis 2010 22:45:07

nojo, a co pak s chlapem, co, jak již bylo řečeno, žádá "řádnou večeři" ale navíc - nesmí tam být ani kousek upravené zeleniny. čerstvou ještě požere, ale vařenou, pečenou, v omáčce nedejbože, mi fakt nesní. Grrrr :D
Beriija
 
Příspěvky: 137
Registrován: pát 03. črc 2009 10:08:39

Re: Vaříme pro chlapa

Příspěvekod Terezka » pon 29. lis 2010 1:04:59

:-D nejhorší je, když tvrdí " jsem alergickej na..."
- česnek (to ještě pochopim)
- cukr (??)
- zeleninu (??!!!??)
- lepek (tak tady to už zavání - protože by musel být asi tak stokrát mrtvej :-D )
(upozorňuju že se futruje naprosto vším :-D )
ale jinak typy vyzkoušim :-) než zakoupim troubu (mám v plánu "mikrovlnku" co umí píct ) - to pak budou kotletky a výš zmiňované kuře tisíckrát jinak :-D
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: Vaříme pro chlapa

Příspěvekod Ťupka » pon 29. lis 2010 10:05:30

Děvčata, v Remosce upečete vpodstatě všechno. Jen musíte mít na paměti, že peče shora! Takže u bábovky, buchet... musíte péci až do okamžiku, když je vršek spíš tmavší, aby byl spodek upečený. Případně můžete buchtu ke konci přikrýt alobalem. Pekla jsem bábovky a buchty byly lepší než v troubě - měla jsem plynovou. Kuře jsem půlila, aby se nepřipékal vršek- je na Remosku poměrně vysoké. Tak pečení zdar! *thup*
Uživatelský avatar
Ťupka
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 311
Registrován: úte 02. úno 2010 13:03:37

Re: Vaříme pro chlapa

Příspěvekod Beriija » pon 29. lis 2010 12:23:21

Ťupka píše:Děvčata, v Remosce upečete vpodstatě všechno. Jen musíte mít na paměti, že peče shora! Takže u bábovky, buchet... musíte péci až do okamžiku, když je vršek spíš tmavší, aby byl spodek upečený. Případně můžete buchtu ke konci přikrýt alobalem. Pekla jsem bábovky a buchty byly lepší než v troubě - měla jsem plynovou. Kuře jsem půlila, aby se nepřipékal vršek- je na Remosku poměrně vysoké. Tak pečení zdar! *thup*

tak mám asi prapodivnou remosku :D kuře vcelku upeče naprosto v pohodě, není spálené, krása, když jsem jakési maso posypala sýrem a přikryla jednou vrstvou alobalu, ani se ten sýr po více jak půlhodině neroztekl, byl normálně netknutý.... hmmm :D
Beriija
 
Příspěvky: 137
Registrován: pát 03. črc 2009 10:08:39


Zpět na Vaření

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků