Stránka 1 z 1

LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - HLASUJEME

PříspěvekNapsal: pát 30. lis 2012 23:39:43
od Sigel
Na základě dvou "žádostí" prodlužuju vkládání do neděle.
Vymýšlím rychleji, než bych čekala... :D
Pro tento měsíc se nechte inspirovat ostrovy a kontinenty, které (ať už byly bájné, skutečné, či něco mezi) zmizely v hloubi moří a času. Přemýšlejte o jejich podobě, o jejich přírodě, která byla jedinečná, o kulturách, které na nich vzkvétaly. Nechte svou fantazii volně putovat časoprostorem a prostřednictvím svého šperku vyneste ztracený kontinent znovu na denní světlo. Můžete ztvárnit dávné bájné civilizace, tak, jak si je představujete, můžete zrekonstruovat atmosféru ostrova, který kdysi skutečně existoval, ale můžete cokoliv z toho také zachytit v podobě tichého čekání na mořském dně (musí být ale patrné, že to, co je nyní pod vodou, bylo kdysi souší).

Jako námět si tedy zvolte potopený kontinent / ostrov, který existuje buď v bájích a fantastických teoriích, nebo je reálný. Zbytek je ovšem jen a jen na vás. Můžete si vymyslet vlastní rostlinné a živočišné druhy, vlastní civilizace a kultury. Budou to magií vládnoucí kmeny, nebo civilizace disponující technologiemi, o kterých se nám ani nesnilo? Bude to tichý ostrov, na kterém lidská noha nikdy nespočinula? To náleží vaší představivosti. Technikám ani stylu se meze nekladou, jen jako obvykle žádám, abyste nedělali šperk podle cizího schématu (samozřejmě se to nevztahuje na návody typu "jak na brick stitch", opravdu mám na mysli jen návody na konkrétní šperky).

Následující seznam slouží jako malé vodítko, není nutné se ho držet.
Ostrovy a kontinenty bájné: Atlanida, Lemurie, Mu, Hyperborea, Avalon, Kumari Kandam...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ostrovy a kontinenty skutečné: Zealandia, Kerguelen Plateau, Théra, Krakatoa...
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Btw, když zadáte v googlemaps tyhle souřadnice: 31.264466,-24.145615 a přiblížíte si to, je tam na mořském dně taková obdélná struktura tvořená dokonale rovnými liniemi, mému v geologii nepoučenému zraku to nepřipadá jako přírodní útvar... Dlouhé je to asi 120 km. Ztracené dávné technologie? ;) Atlantida to nejspíš není, ale je hezké si to představovat...
P.S.: Omlouvám se za ten román, za to můžou povinné normostrany školních seminárek...

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj

PříspěvekNapsal: ned 06. led 2013 20:09:28
od mnaaauu
KDyž se Dávno ztracený ráj spojí s mou láskou k Řecku, nemůže vzniknout nic jiného než Bájná Atlantida.. Teorii kde byla je hodně, já zastávám samozřejmně tu řeckou ;-) a to, že SAntorini (nejkrásnější řecký ostrov), je pozustatek právě Atlantídy ... Proto jsem na dvě časti náhrdelníku, které symbolizují pevninu zvolila řecký vzor, doprostřed posadila Poseidonův chram a vše zahalila mořem, zelení a jistým tajemnem, který Atlantida už sama o sobě nabízí... ;-)

Obrázek

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - vkládejte do 24.1. 23:

PříspěvekNapsal: čtv 17. led 2013 18:42:34
od anchesenamon26
Není to šperk a není to celé z korálků, takže nevím zda je to platný příspěvek... Nicméně dávno ztracený ráj si představuju takto - Dobu, kdy ještě nebyli lidé, kdy krajina byla panenská a bez známek zásahu člověka do přírody...

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - vkládejte do 27.1.

PříspěvekNapsal: čtv 24. led 2013 13:32:00
od Anavi
Tohle je moje brána do ztraceného světa (měděný drát, zlomky apatitu, opalitu a karneolu)
Obrázek
Obrázek

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - vkládejte do 27.1.

PříspěvekNapsal: sob 26. led 2013 11:05:51
od gianelle
Toto je moje představa o ztraceném ráji. Po staré civilizaci nezbylo skoro nic, jen pár tajuplných artefaktů vyzdvižených z mořského dna a spousta otázek. Jací byli lidé, kteří je vytvořili? Kdy žili a proč se jejich domov stal součástí mořských hlubin? K čemu tyto předměty vlastně sloužily? Byly to pomůcky místního šamana a nebo šperk, kterým se zdobila královna této dávné ostrovní říše?

Keramika z Rocco-korálky - tady ty "antik" věci na mě prostě působí velmi tajemně a říkala jsem si že jako pozůstatek po dávno ztracené civilizaci by mohly fungovat, k tomu úžasné dlouhatánské říční perly a fosilní korál a k tomu rokajl z GB Beads - topaz s travertinem, otřesně nepravidelný.

Obrázek
Obrázek

Sciurus caninus ovillus

PříspěvekNapsal: ned 27. led 2013 12:05:43
od jilinka
Před spojením civilizací Atlanty a Tidy vzkvétala tidská kultura mnohem lépe, než atlantská, staří Tiďané chovali nám neznámé druhy zvířat, například zvířátko s latinským názvem Sciurus caninus které již dávno vyhynulo a bývalo něčím mezi veverkou a psem. Obrázek
Tiďané chovali toto užitečné zvíře jako domácího mazlíčka, ale mimo to také využívali jeho kudrnatou srst pro spřádání vlny, zejména u poddruhu ovillus, který ztvárnil starověký umělec také v tomto případě. Jde o jediný dochovaný exemplář sošky tohoto zvířete. Fragmenty, vyzvednuté ze dna moře, byly zrestaurovány a po ukončení složitého procesu restaurace a konzervace artefaktů byly spolu s dalšími komponenty zavěšeny na soudobý řetěz.
Obrázek

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - HLASUJEME

PříspěvekNapsal: pon 28. led 2013 1:07:51
od Sigel
Váhala jsem, jestli je výtvor anchesenamon26 dost korálkový, nakonec jsem se rozhodla ji v soutěži nechat, pokud to někomu vadí, prostě jí nedá hlas.

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - HLASUJEME

PříspěvekNapsal: pon 28. led 2013 12:41:33
od Aishule
no tak tady není pochyb - mnaaauuu

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - HLASUJEME

PříspěvekNapsal: pon 28. led 2013 19:53:12
od Hanina24
Za mě Gianelle, protože se mi trefila do vkusu ;)

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - HLASUJEME

PříspěvekNapsal: pon 28. led 2013 20:20:22
od Bouřka
Ač málo příspěvků, vybrat někoho bylo teda fakt těžký. Mnaauuu - veledílo skvěle vystihující téma. Hluboká poklona. Anchesenamon - rozhodně to pojala nezvykle a originálně a za to si zaslouží uznání. Anavi - kouzelný přívěsek, který se mi moc líbí. Jen vstoupit. Gi - starobyle vyhlížející etno. Dobová krasavice či krasavec by nepohrdli. Jilinka - svěží dílko se zde málo vídanou technikou a artefaktem k sežrání. Nakonec sem dala hlas jí, páč doprovodný komentář a Sciurus caninus subsp. ovillus mě dostaly ;)

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - HLASUJEME

PříspěvekNapsal: čtv 31. led 2013 12:00:33
od anchesenamon26
Hlasuju pro Gi, její náhrdelník mě prostě nadchnul. *applause*

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - HLASUJEME

PříspěvekNapsal: čtv 31. led 2013 23:40:41
od jilinka
tak snaha byla :D
gratuluji vítězce i Gi a těším se na další téma :)

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - HLASUJEME

PříspěvekNapsal: pát 01. úno 2013 9:51:06
od JaneSam
Taktéž gratulace vítězce *applause* a s novým tématem sem *rofl1*

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - HLASUJEME

PříspěvekNapsal: pát 01. úno 2013 11:06:03
od mnaaauu
*jump* dííkyyy všem :-) a gratulka i jilince a gi :-D připravili jste mi horké chvilky :-D byl to boj ;-) téma mam připravené, uložene v pc, ale jsem do pulnoci v práci, takže ho vložím,počitam tak v pul jedne,hned co budu doma :-) takže jehly, nitě,koralky,dratky a nebo polymery do pozoru! Mate se na co těšit :-D a ještě jednou děkuji za všechny hlasy :-D

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - HLASUJEME

PříspěvekNapsal: pát 01. úno 2013 17:30:03
od Sigel
Gratuluju vítězce a děkuji za skvělé příspěvky!