Let's Hubble (Melanie de Miguel)

Diskuze týkající se korálkové literatury, recenze na knihy ...

Let's Hubble (Melanie de Miguel)

Příspěvekod gianelle » pát 24. črc 2015 17:04:52

Tak jsem si udělala radost ...
Trochu nemravně drahou radost, ale usoudila jsem, že je dobré si neustále rozšiřovat obzory ... tak jsem si pořídila knihu
Let's Hubble od Melanie de Miguel.
https://www.facebook.com/HubbleStitch?fref=ts
http://www.amazon.co.uk/Lets-Hubble-Jou ... 1909116475

Samotná technika je velice zajímavá a kupodivu se šije mnohem příjemněji, než jsem podle fotek očekávala a určitě tuto techniku v nějaké podobě zakomponuju do svých projektů. Připomíná mí takovou zvláštní kombinaci čtyřkorálku a herringbone stehu - po čtyřkorálku má způsob práce (i když hubble je pohodlnější než čtyřkorálek, šije se výrazně lépe a dá se utahovat), po herinku zase vzhled a pevnost.

Kniha je velice pěkně zpracovaná, vtipně napsaná, návody jsou jasné a přehledné a řekla bych, že podle ní pochopí základní principy stehu i začátečník, který sotva pochopil, kde má jehla ostrý a kde tupý konec a z angličtiny ovládá akorát tak korálkovou terminologii a to jenom částečně.

Kniha obsahuje 12 projektů a spoustu dalších inspiračních fotek nebo tipů k vyzkoušení.

Na druhou stranu ... autorka v knize poměrně rozsáhle a opakovaně popisuje základní principy techniky (je tam asi 1024 základních variant stehu - jednoduchá, dvojitá, trojitá, horizontálně prokládaná, vertikálně prokládáná, kruhová, dutinková a čert ví kolik toho ještě je ... - a všechny varianty jsou pěkně a přehledně rozepsány) - což ocení začátečník, ale pokročilejší korálkářka tady toto všechno okamžitě "zhltne" a bude se poohlížet po nášupu - složitějších projektech, které třeba mně osobně v knížce tak trochu chyběly. Což na druhou stranu může být ale výborná motivace nějaký takovýto složitější projekt zkusit vymyslet a ušít sama ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Let's Hubble (Melanie de Miguel)

Příspěvekod haany » sob 01. srp 2015 0:09:13

1024... *rofl1* *rofl1* *rofl1* *thup*
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.


Zpět na Knihy a časopisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků