háčkovaná dutinka?

Háčkované šperky, háčkované dutinky, frivolitky. Ostatní háčkování prosím do sekce Ostatni techniky.

háčkovaná dutinka?

Příspěvekod Anilah3 » úte 03. bře 2015 20:35:59

Ahoj, chtěla bych se zeptat jak je důležité aby všechny korálky byly stejné velikosti? Nějak mi nevychází vzor a už nevím čím jiným by to mohlo být
Anilah3
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 03. bře 2015 19:44:22
Úroveň: začátečník

Re: háčkovaná dutinka?

Příspěvekod kikina » stř 04. bře 2015 9:55:35

No, já háčkuji ze směsek na freeform od Gianelle, takže velikost korálků může být v zásadě hodně rozdílná ;)

Pro háčkování dutinek se vzory je tedy asi lepší mít stejné velikosti, ale aby Ti vzor vůbec nevycházel, to se mi moc nezdá. Spíš by měl vypadat trošku jinak, nebude tak "učesaný" nebo ten vzorek bude plasticky vystupovat. Záleží taky na tom, co myslíš tou nestejnou velikostí korálků. Jsou každá barva jiné velikosti? Nebo i v rámci jedné barvy různě velké?
Vzor by ale měl vyjít tak jako tak, ten se odvíjí od počtu korálků a ne od velikosti.
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: háčkovaná dutinka?

Příspěvekod gianelle » stř 04. bře 2015 10:13:27

Sice neháčkuju, ale myslím že u vzorovaných dutinek je nejvhodnější, aby byly pokud možno stejně velké, protože jinak by to ten vzor mohlo trošku deformovat ... samozřejmě záleží i na tom jaký ten vzor je a záleží i na tom, jak velký je rozdíl mezi jednotlivými velikostmi (myslím že 11/0 a 10/0 udělá menší neplechu než 11/0 a 6/0).
Nejlepší by bylo hodit sem fotku, třeba přijdem na to kde je problém ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!


Zpět na Háčkování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron