Jak ukončit náramek

Práce s lankem, vlascem, šňůrkami, navlékání a další techniky

Jak ukončit náramek

Příspěvekod Jytka » pon 19. srp 2013 15:48:06

Prosím o radu ohledně ukončení náramku. Už po druhé se mi přetrhla nit u amerického zapínání. Asi jsem to dělala špatně, jen jsem na konci řádku provlékla nit (monofilovou) očkem od zapínání a šla na další řadu, což jsem vždy opakovala a očko bylo nakonec chyceno 4-5 niťmi a myslela jsem, že to stačí (viz rozostřeně http://www.beadforum.cz/viewtopic.php?f=14&t=8502) . Možná jsem tam měla dát spojovací kroužek, nejlépe dvojitý, aby se to nevyvlíklo. Četla jsem i něco o kalotě, ale to jsem moc nepochopila. Můžete mi prosím poradit jak to nejlépe provést. Díky
Uživatelský avatar
Jytka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 175
Registrován: stř 17. čer 2009 20:46:03
Bydliště: Kladno

Re: Jak ukončit náramek

Příspěvekod gianelle » pon 19. srp 2013 16:13:14

Pokud je to možné, snažím se nikdy nepřišívat zapínání "napevno" k výrobku. Kovodíly mohou být ostré a navíc je to často nejnamáhanější část výrobku. Kdyby se ta monofilka zachytávala do kroužku, trochu by to pomohlo, ale z obyčejného kroužku se může ta nit snadno vyvléknout, dvojitý by byl určitě lepší.

Já jinak u šitých věcí používám kousek většího rokajlu (třeba 8/0), který pevně přišiju na konec výrobku a do tohoto korálku provléknu spojovací kroužek a do tohoto kroužku teprve připevním zapínání. Drží to i při poměrně častém nošení a zapínání se dá navíc snadno vyměnit (třeba když později usoudím že by se hodil jiný pokov komponentů, když potřebuju výrobek prodloužit atd.)).
Dobře je to vidět třeba na této náušnici - háček je zavěšený za spojovací kroužek, který je zachycený do většího rokajlu na horní straně náušnice http://gianelle.beadforum.cz/gallery/ea ... 5storm.jpg

Kalota se teoreticky taky dá použít, já osobně jsem ji dříve poměrně dost využívala i na šité věci (i na monofilovou nit) - prostě jsem na konec navlekla kalotu a návlekový materiál jsem v kalotě pevně zauzlovala a nebo tam přivázala malý rokajl a kalotu jsem zavřela, ale v poslední době se kalotám spíš vyhýbám a používám je jenom v kombinaci se zamačkávacím rokajlem na zakončení lanka.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jak ukončit náramek

Příspěvekod Jytka » pon 19. srp 2013 20:12:03

Díky moc za tipy, vyzkouším co tam nejlépe půjde. Mimochodem ukončení bez mezičlánku, jak jsem to dělala, popisovali ve dvou knížkách o korálkování.
Uživatelský avatar
Jytka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 175
Registrován: stř 17. čer 2009 20:46:03
Bydliště: Kladno


Zpět na Navlékání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron