Program na tvoření vzorů

Mřížky, grafy, předlohy a vzory a korálkářský software. Pozor - zde neřešíme návody a postupy na konkrétní techniky, ale pouze barevné mřížky, grafy a předlohy pro konkrétní vzor či motiv (nezávislé na technice či typu výrobku) - a také případné zdroje prázdných mřížek či grafů a nebo software či webové služby pro tvorbu vlastních předloh.
Dodržujte prosím Pravidla fóra a následující pokyny:
Mřížky, grafy, předlohy a vzory a korálkářský software. Pozor - zde neřešíme návody a postupy na konkrétní techniky, ale pouze barevné mřížky, grafy a předlohy pro konkrétní vzor či motiv (nezávislé na technice či typu výrobku) - a také případné zdroje prázdných mřížek či grafů a nebo software či webové služby pro tvorbu vlastních předloh.

Program na tvoření vzorů

Příspěvekod Terezka » sob 07. lis 2009 11:02:55

poměrně fajn program :-) nebaví mě prázdný grafy barvit pastelkou totiž *rofl1*
http://www.beadtool.net/
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: Program na tvoření vzorů

Příspěvekod romča » sob 07. lis 2009 16:53:18

Super prográmek, díky!

Setapouch - je k tomu naprosto primitivní tutorial, to pochopíš i bez angličtiny ;)
Uživatelský avatar
romča
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 09. čer 2009 15:16:52
Bydliště: Česká Lípa
Úroveň: pokročilý závislák, stále se učící

Re: Program na tvoření vzorů

Příspěvekod jilinka » sob 07. lis 2009 22:30:10

Terezka píše:poměrně fajn program :-) nebaví mě prázdný grafy barvit pastelkou totiž *rofl1*
http://www.beadtool.net/

jinak to je super prográmek... ještě tak kdyby uměl ty trojúhelníky... to by byl už dokonalost sama
jilinka
 

Re: Program na tvoření vzorů

Příspěvekod Terezka » sob 07. lis 2009 23:23:05

jilinka píše:
Terezka píše:poměrně fajn program :-) nebaví mě prázdný grafy barvit pastelkou totiž *rofl1*
http://www.beadtool.net/

jinak to je super prográmek... ještě tak kdyby uměl ty trojúhelníky... to by byl už dokonalost sama

zkus napsat autorům *jump*
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: Program na tvoření vzorů

Příspěvekod vera714 » stř 25. lis 2009 15:19:18

už som si stiahla......naozaj super len neviete niekto ako sa zväčšuje tá základná veľkosť formátu na ktorý sa má potom kresliť alebo ako sa aspoň dá otočiť na šírku???
Uživatelský avatar
vera714
 
Příspěvky: 277
Registrován: pát 12. čer 2009 6:46:35
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Program na tvoření vzorů

Příspěvekod kajmii » čtv 10. pro 2009 14:04:49

Jak s tim pracujete, když se výslednej obrázek nedá ani uložit ani vytisknout bez zaplacení licence? nebo dá?
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Program na tvoření vzorů

Příspěvekod gianelle » čtv 10. pro 2009 14:45:13

jen mě tak napadlo ... print screen?
(nevím jestli se to dá, zkusím to instnout na domácí stroj a pak si s tím pohraju)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Program na tvoření vzorů

Příspěvekod vera714 » čtv 10. pro 2009 17:41:55

gianelle píše:jen mě tak napadlo ... print screen?
(nevím jestli se to dá, zkusím to instnout na domácí stroj a pak si s tím pohraju)


print screen v tom programe nefunguje, aspoň mne nie
Uživatelský avatar
vera714
 
Příspěvky: 277
Registrován: pát 12. čer 2009 6:46:35
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Program na tvoření vzorů

Příspěvekod kajmii » pon 14. pro 2009 14:38:11

vera714 píše:
gianelle píše:jen mě tak napadlo ... print screen?
(nevím jestli se to dá, zkusím to instnout na domácí stroj a pak si s tím pohraju)


print screen v tom programe nefunguje, aspoň mne nie



mě taky ne.
to budou mít asi dobře ošetřený proti pirátům...
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Program na tvoření vzorů

Příspěvekod Terík » sob 26. pro 2009 10:57:04

kajmii píše:
vera714 píše:
gianelle píše:jen mě tak napadlo ... print screen?
(nevím jestli se to dá, zkusím to instnout na domácí stroj a pak si s tím pohraju)


print screen v tom programe nefunguje, aspoň mne nie



mě taky ne.
to budou mít asi dobře ošetřený proti pirátům...


Já mám Vistu, tak jsem zkusila moje oblíbené "Výstřižky" a funguje to. Uložit se to dá v pohodě ;)
Uživatelský avatar
Terík
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 521
Registrován: pát 09. říj 2009 13:25:13
Úroveň: Half Beader, half Ninja

Re: Program na tvoření vzorů

Příspěvekod kajmii » sob 26. pro 2009 14:24:28

Já mám XP. Co jsou to výstřižky ve Vistách?
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Program na tvoření vzorů

Příspěvekod Yuki » ned 27. pro 2009 10:34:24

Ve Windows XP funguje ctrl+printscreen. Zkuste (:
Yuki
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 25. čer 2009 13:48:29

Re: Program na tvoření vzorů

Příspěvekod Terík » ned 27. pro 2009 11:03:59

kajmii píše:Já mám XP. Co jsou to výstřižky ve Vistách?

Nevi, jestli je to v XP, ale tady se to tak jmenuje, otevřeš si ten prográmek, vybereš místo na obrazovce a ono ti to z něj udělá obrázek...šikovná věcička ;)
Uživatelský avatar
Terík
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 521
Registrován: pát 09. říj 2009 13:25:13
Úroveň: Half Beader, half Ninja

Re: Program na tvoření vzorů

Příspěvekod Dragita » stř 14. črc 2010 12:56:21

holky mám Xp a moc dobře funguje program FastStone Capture, je to stejný princip, vybereš si jak velký místo chceš zachytit a hotovo, je zdarma *jump*
Uživatelský avatar
Dragita
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 513
Registrován: stř 03. bře 2010 23:15:26
Bydliště: Brno
Úroveň: v některých věcech bych řekkla pokročilá a určitých technikách ještě začátečník:)

Re: Program na tvoření vzorů

Příspěvekod Mili » pon 19. črc 2010 6:46:07

Parádní prográmek, něco podobného jsem hledala, protože mě také nebaví vybarvování jednotlivých políček ;) A XP mám na svém notebooku, tak až budu mít chvilku času, mažu si to tam dát *rofl1*
Uživatelský avatar
Mili
 
Příspěvky: 487
Registrován: sob 26. zář 2009 23:42:21
Bydliště: Praha 7-Holešovice
Úroveň: Mírně pokročilá; ráda přijmu pochvalu, rady i kritiku;-)

Re: Program na tvoření vzorů

Příspěvekod martinadk » pát 12. srp 2011 15:33:49

*applause* pěknej prográmek, ale stejně mám problém s tiskem nebo uložením...teda nefunguje *uaaa*
zkoušela printscreen, ctrl+prtscrn, FastStone Capture na slunečnici není free... poradíte mi někdo ???
hodinu jsem si hrála s předlohou na piráty z karibiku a ze zoufalství jsem pak fotila !!! monitor :roll:
"neexistuje ideální manžel. ideální manžel je svobodný"
http://martinakotlasova.webnode.cz/
http://www.fler.cz/martinadk
Uživatelský avatar
martinadk
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 616
Registrován: ned 01. kvě 2011 14:40:22
Bydliště: havl.brod
Úroveň: pokročilý? něco umím spoustu ne ;-)

Re: Program na tvoření vzorů

Příspěvekod Hroška » pát 12. srp 2011 16:34:03

martinadk píše:*applause* pěknej prográmek, ale stejně mám problém s tiskem nebo uložením...teda nefunguje *uaaa*
zkoušela printscreen, ctrl+prtscrn, FastStone Capture na slunečnici není free... poradíte mi někdo ???
hodinu jsem si hrála s předlohou na piráty z karibiku a ze zoufalství jsem pak fotila !!! monitor :roll:


me funguje GIMP - je to free programek, ktery se da vyuzit i k uprave fotek treba ;)
a staci ho pustit a dat "soubor>create>snimek z obrazovky>nastavit prislusne pozadavky" a je to ;)
http://www.gimp.cz/
ceske stranky ;)
Uživatelský avatar
Hroška
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 591
Registrován: úte 30. čer 2009 17:45:13
Bydliště: Praha/Albr. n. Orl. (u HK)

Re: Program na tvoření vzorů

Příspěvekod martinadk » ned 14. srp 2011 17:17:31

Hroška píše:
martinadk píše:*applause* pěknej prográmek, ale stejně mám problém s tiskem nebo uložením...teda nefunguje *uaaa*
zkoušela printscreen, ctrl+prtscrn, FastStone Capture na slunečnici není free... poradíte mi někdo ???
hodinu jsem si hrála s předlohou na piráty z karibiku a ze zoufalství jsem pak fotila !!! monitor :roll:


me funguje GIMP - je to free programek, ktery se da vyuzit i k uprave fotek treba ;)
a staci ho pustit a dat "soubor>create>snimek z obrazovky>nastavit prislusne pozadavky" a je to ;)
http://www.gimp.cz/
ceske stranky ;)


*wor* díky moc- gimp má chlap i nainstalovanej, ale já v tom nedělám... :oops:
našla jsem to !!!
tak se asi místo učení photoshopu budu učit v gympu *wave*
"neexistuje ideální manžel. ideální manžel je svobodný"
http://martinakotlasova.webnode.cz/
http://www.fler.cz/martinadk
Uživatelský avatar
martinadk
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 616
Registrován: ned 01. kvě 2011 14:40:22
Bydliště: havl.brod
Úroveň: pokročilý? něco umím spoustu ne ;-)

Re: Program na tvoření vzorů

Příspěvekod Hroška » ned 14. srp 2011 19:57:22

martinadk píše:
Hroška píše:
martinadk píše:*applause* pěknej prográmek, ale stejně mám problém s tiskem nebo uložením...teda nefunguje *uaaa*
zkoušela printscreen, ctrl+prtscrn, FastStone Capture na slunečnici není free... poradíte mi někdo ???
hodinu jsem si hrála s předlohou na piráty z karibiku a ze zoufalství jsem pak fotila !!! monitor :roll:


me funguje GIMP - je to free programek, ktery se da vyuzit i k uprave fotek treba ;)
a staci ho pustit a dat "soubor>create>snimek z obrazovky>nastavit prislusne pozadavky" a je to ;)
http://www.gimp.cz/
ceske stranky ;)


*wor* díky moc- gimp má chlap i nainstalovanej, ale já v tom nedělám... :oops:
našla jsem to !!!
tak se asi místo učení photoshopu budu učit v gympu *wave*


mno ma to tu vyhodu ze je naprosto free a tudiz clovek nemusi nic resit a melo by v nem jit vse co jde ve photoshopu..
taky se snazim naucit ruzne figle.. doporucuji i ruzna videa na youtube ;) a hlavne zkouset!
Uživatelský avatar
Hroška
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 591
Registrován: úte 30. čer 2009 17:45:13
Bydliště: Praha/Albr. n. Orl. (u HK)

Re: Program na tvoření vzorů

Příspěvekod Kriss » pát 09. zář 2011 7:11:25

Moc by se mi líbilo vytvořit si nějaký vzor a pak si ho vytisknout, jelikož jsem zrovna od mé drahé polovičky k narozeninám dostala tiskárnu.
Ale nějak se v tom nevyznám, mohly by jste mi poradit, ze kterého programu jdou vzory tisknout.
Předchozí diskusi jsem moc neporozuměla, jen že si mám stáhnout nějaký gymp ??? :roll:

Já našla ještě tohle: http://www.e-perle.com/e-boutique/perlographe/index.php

Ale nerozumím tomu, hlavně se bojím, že si nějakým stahováním zaviruju počátač nebo začnu stahovat něco placeného, jsem prostě počítačový tupec, omlouvám se.
Kriss
 
Příspěvky: 395
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:31:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Úroveň: začátečník - internetový samouk

Re: Program na tvoření vzorů

Příspěvekod gianelle » pát 09. zář 2011 7:31:00

není se vůbec čeho bát ;)
Ta předchozí diskuze byla o tom, že existuje program na dělání vzorů, ale ten zřejmě existuje v placené "plné" a neplacené "zkušební" verzi, ale problém je v tom, že ta zkušební verze ti nedovolí ukládat hotové předlohy nebo je tisknout. Můžeš to vyřešit tak, že si zaplatíš plnou verzi a nebo to zkusíš obejít.
Obejít se to dá pomocí programů, které umí "zachytit" aktuální stav obrazovky a uložit to jako obrázek. A to umí zrovna ten Gimp, o kterém jsme se tu bavily, je to grafický editor na úpravy fotek a je úplně, ale úplně zadarmo.
Obavy z virů jsou na místě, ale pokud máš solidní a pravidelně aktualizovaný antivirový program, měl by zachytit většinu hrozeb (pokud ho nemáš, tak si ho nejdřív pořiď - i když pevně věřím tomu že při stažení Gimpu a toho korálkového programu by ti nic hrozit nemělo) No a pokud bys začla stahovat něco placeného, určitě bys na to přišla buď přímo na té stránce a nebo při instalaci by to po tobě chtělo licenční kód a bez něj by to nešlo instalovat.
No, a jestli nechceš nic instalovat, mohlo by se ti líbit toto: viewtopic.php?f=74&t=5641#p49550
jednoduchý princip -> nahraješ tam obrázek, nastavíš výsledné parametry vzoru -> ono ti to vyflusne daný vzor v podobě obrázku, který můžeš dál upravovat, uložit si nebo vytisknout
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Program na tvoření vzorů

Příspěvekod Kriss » pát 09. zář 2011 7:37:59

Děkuji, antivirový program mám nějaký AVAST, to nám dělal kamarád, co se v tom vyzná.
Tak já zkusím nejdřív ten odkaz cos mi napsala a pak kdyžtak s tím gympem, chtěla bych něco kde se to dá tisknout, když už mi koupil tu tiskárnu, abych jí pořádně využila ;)
Ještě jednou moc děkuju, kdyby byl problém tak se ozvu :D
Kriss
 
Příspěvky: 395
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:31:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Úroveň: začátečník - internetový samouk

Re: Program na tvoření vzorů

Příspěvekod Kriss » pon 12. zář 2011 12:36:30

Tak už jsem si ten program stáhla i ten Gymp, ted jen nevím, jestli tam mám tak prťavou velikost té osnovy, ve které se pracuje je proto, že nemám plnou verzi nebo proto, že to neumím rozšířit, ale jinak to vypadá moc hezky.
Kriss
 
Příspěvky: 395
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:31:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Úroveň: začátečník - internetový samouk

Re: Program na tvoření vzorů

Příspěvekod gianelle » pon 12. zář 2011 12:52:24

zkus v Gimpu (měkké i ;)) i nějaké funkce na další úpravy obrázků. Do programu přeneseš mřížku jenom v takové velikosti, v jaké se ti zobrazí na monitoru. V Gimpu ale můžeš taky zmenšovat a zvětšovat obrázky, upravovat jas a kontrast, aplikovat efekty ... prozkoumej co ten program umí ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Program na tvoření vzorů

Příspěvekod wexl » čtv 03. čer 2021 10:38:41

Funkce v programu jsou ve zkušební verzi značně ořezány.
Pokud někdo potřebuje vytvářet, ukládat, tisknout a jednoduše a komfortně měnit návrhy a to velmi jednoduše a rychle, pak se mu koupě za 50 dolarů jistě vyplatí.
Pokud jde o nahodilé použití, pak doporučený Gimp, nebo lépe Snagit umí sejmout obrazovku i když chráněný program vypne funkci PrintScreen.
wexl
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 03. čer 2021 10:29:44
Úroveň: začátečník

Re: Program na tvoření vzorů

Příspěvekod wexl » čtv 03. čer 2021 11:28:39

Pro ty co nechtějí koupit, nebo neumí komfortně obejít ochranu Free verze, doporučuji zkuste obyčejný excel který toto vše zvládne taky.Postup - Tabulka, počet sloupců a řádků naformátovat na čtverce a uložit jako šablonu třeba délka šířka náramek.
Pak lze zjednodušeně barvou výplně (plechovka) vyplňovat jednotlivá políčka nebo s pravým tlčítkem a tahem myši více polí.
S Controlem a klikem různá pole. Lze i využít funkce vložení obrazce, obrázek a pod. Ale to už není tak jednoduché, je potřeba nastavit průhlednost, velikost atd. Uložení, historie a tisk je samozřejmostí. Prostě excel funguje.
wexl
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 03. čer 2021 10:29:44
Úroveň: začátečník


Zpět na Mřížky, grafy, předlohy a vzory, programy na tvorbu vzorů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron