prázdný graf peyot 1-2-3-4

Mřížky, grafy, předlohy a vzory a korálkářský software. Pozor - zde neřešíme návody a postupy na konkrétní techniky, ale pouze barevné mřížky, grafy a předlohy pro konkrétní vzor či motiv (nezávislé na technice či typu výrobku) - a také případné zdroje prázdných mřížek či grafů a nebo software či webové služby pro tvorbu vlastních předloh.
Dodržujte prosím Pravidla fóra a následující pokyny:
Mřížky, grafy, předlohy a vzory a korálkářský software. Pozor - zde neřešíme návody a postupy na konkrétní techniky, ale pouze barevné mřížky, grafy a předlohy pro konkrétní vzor či motiv (nezávislé na technice či typu výrobku) - a také případné zdroje prázdných mřížek či grafů a nebo software či webové služby pro tvorbu vlastních předloh.

prázdný graf peyot 1-2-3-4

Příspěvekod TRZ04 » pon 07. lis 2011 15:58:09

Našla jsem krásný náramek, ale je peyotem a jsou tam zároveň v jedné řadě postupně 1, 2, 3 i 4 korálky. Snad jsem to popsala srozumitelně...např. 1-1-2-2-3-4-3-2-2-1-1-1-1-1-2-2-3-4-3-2-2-1-1 korálky v jedné řadě. Našla jsem plno prázných grafů na peyot např. ze 2 či ze 3 korálek, ale kombinovaný jsem nenašla. Poradíte mi? Předem díky *wave*
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: prázdný graf peyot 1-2-3-4

Příspěvekod gianelle » pon 07. lis 2011 16:35:05

to asi nenajdeš, ale zkusila jsem něco v tom stylu zbastlit - náhodně řazeno
Obrázek
a nebyl by problém to poskládat jakkoliv jinak, tady máš další variantu v .svg a když to otevřeš třeba v inkscape, tak si můžeš ty sloupce libovolně přesouvat, kopírovat, prodlužovat, vybarvovat a sestavit si libovolnou "konfiguraci"
http://www.gianelle.beadforum.cz/null/m ... egraph.svg
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: prázdný graf peyot 1-2-3-4

Příspěvekod Stepule » pon 07. lis 2011 23:40:02

Pochopila jsem to správně?
Obrázek
Lze vytisknout zkopírované do Wordu a zvětšené, nebo přes pravé tlačítko myši "vytisknout obrázek" v měřítku 1:1 (odpovídá cca rokajlu vel. 1,5 mm).
Na náramek se mi to zdá dost široké, snad to pomůže.
Těším se na fotky výtvorů! *wave*
Uživatelský avatar
Stepule
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 639
Registrován: sob 18. črc 2009 6:32:56

Re: prázdný graf peyot 1-2-3-4

Příspěvekod TRZ04 » úte 08. lis 2011 22:19:31

Teda holky, jste skvělé obě! Moc děkuji oběma. Stepule to pochopila úplně skvěle a to totiž tak, že jsem absolutně technicky neschopná. Uložit a vytisknout zvládám :D A i když bych uvítala i možnost si to upravit podle svých dalších potřeb, tak ty termíny, co píše Gi prostě nezvládám ;) Zítra mám volno, snad udělám rozkes a třeba i začnu. Moc tyhle placaté náramky nedělám, tak to třeba bude hodně široké (díky i za zkušenosti), ale prubnu to. Těším se na to, díky moc za velkou pomoc :D Jestli bude nějakej výsledek, určitě to sem hodím *jump*
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: prázdný graf peyot 1-2-3-4

Příspěvekod gianelle » úte 08. lis 2011 22:27:11

no, nějaký photoshop nebo podobný graf. editor určitě ovládáš - základní úpravy a přesuny toho vzoru zvládneš i v něm. Když si ale pořídíš nějaký vektorový grafický editor, já mám dost dobré zkušenosti s inkscape - http://inkscape.org/download/?lang=cs a otevřeš si tam ten .svg soubor, budeš tam moct velice jednoduše přesouvat ty "korálky" nebo celé "sloupce" korálků tak jak budeš chtít ...
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!


Zpět na Mřížky, grafy, předlohy a vzory, programy na tvorbu vzorů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron