Potrubní pošta

Techniky pro šití šňůr, které mají kulatý nebo n-úhelníkový průřez

Potrubní pošta

Příspěvekod Zerina » sob 13. črc 2013 10:55:56

Ahoj, ptřebovala bych poradit. Začala jem dělat potrubní poštu na monofilové niti a i když utahuju jak se dá, tak mi přijde, že není pořádně pevná. Teda tvar drží, ale připadá mi, že po té niti ty perličky nějak klouzají. Tak bych se chtěla zeptat, jestli to je normální vlastnost potrubní pošty, nebo jestli mám zkusit vlasec nebo nějaký jiný materiál na navlékání?
Předem děkuji. Zerina
Zerina
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát 06. dub 2012 14:46:08
Úroveň: začátečník

Re: Potrubní pošta

Příspěvekod mnaaauu » pon 15. črc 2013 14:49:25

Zerina píše:Ahoj, ptřebovala bych poradit. Začala jem dělat potrubní poštu na monofilové niti a i když utahuju jak se dá, tak mi přijde, že není pořádně pevná. Teda tvar drží, ale připadá mi, že po té niti ty perličky nějak klouzají. Tak bych se chtěla zeptat, jestli to je normální vlastnost potrubní pošty, nebo jestli mám zkusit vlasec nebo nějaký jiný materiál na navlékání?
Předem děkuji. Zerina


Ona je potrubka taková pevná nepevná :D já jí šiju na nymo. Drží tvar, ale ty rokajly okolo tech perliček uplně na pevno nemám.
diana.k.h
Uživatelský avatar
mnaaauu
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 668
Registrován: úte 02. srp 2011 18:08:41
Bydliště: Kutná Hora
Úroveň: už trochu více pokročilá :-)

Re: Potrubní pošta

Příspěvekod Zerina » pon 15. črc 2013 21:03:21

Děkuju za odpověď.Začala jsem ji pak nakonec šít vlascem a připadá mi,že to drží o něco lépe.Jen to navazování vlastce je hrozná dřina.
Zerina
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát 06. dub 2012 14:46:08
Úroveň: začátečník

Re: Potrubní pošta

Příspěvekod mnaaauu » úte 16. črc 2013 10:34:54

Zerina píše:Děkuju za odpověď.Začala jsem ji pak nakonec šít vlascem a připadá mi,že to drží o něco lépe.Jen to navazování vlastce je hrozná dřina.


Naprosto tě chápu. Proto nejsem kamaradka s vlascem :D Všechno šiju na nymo...
diana.k.h
Uživatelský avatar
mnaaauu
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 668
Registrován: úte 02. srp 2011 18:08:41
Bydliště: Kutná Hora
Úroveň: už trochu více pokročilá :-)

Re: Potrubní pošta

Příspěvekod Morag » čtv 18. črc 2013 9:17:57

Jestli mohu připojit svůj postřeh - raději mám S-lon, protože narozdíl od nyma nepruží a mám pocit, že proto líp utahuje. Ale může to být subjektivní.
Morag
 
Příspěvky: 414
Registrován: sob 13. dub 2013 18:33:40


Zpět na Kulaté šňůry, dutinky, spirály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron