Herringbone dutinka

Techniky pro šití šňůr, které mají kulatý nebo n-úhelníkový průřez

Herringbone dutinka

Příspěvekod gianelle » sob 13. čer 2009 19:48:08

Herringbone dutinka ze šesti:
http://beadwork.about.com/library/weekly/aa042798.htm

a ze čtyř:
http://www.oceaniecreations.fr/blog/pro ... t=2&page=2

obdobně lze šít z jakéhokoliv sudého počtu korálků vyššího než dvě, ale nevím jak by se to šilo z víc než osmi korálků

"expres" ze čtyř
http://www.oceaniecreations.fr/blog/pro ... t=2&page=1

Fotonávod: herring ze čtyř, rovná
http://www.gianelle.beadforum.cz/navody/herring.php

Fotonávod: herring ze čtyř, kroucená
http://www.gianelle.beadforum.cz/navody ... erring.php

Spirála ze zahraničního fóra:
http://forum.ojewelry.net/viewtopic.php?f=17&t=13
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod Petra1993 » sob 04. črc 2009 22:50:31

ještě jsem našla jeden návod.. kdyby se někomu hodil ;) Obrázek
Petra1993
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte 16. čer 2009 14:41:21

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod Ledni-medvidek » stř 22. črc 2009 19:33:59

Gi, prosím nemáš nějaký návod toho po 4 ale ne s hranatým korálkem? Ale ptřebovala bychfakt ten začátek velice ale velice ednoduse vysvetlit.. me se to vczdy otaci at s snazim dodrzovat jak se da navod a stejne nic :-( dekuju
Ledni-medvidek
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 14. čer 2009 10:24:14

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod gianelle » stř 22. črc 2009 19:40:09

Ledni-medvidek píše:Gi, prosím nemáš nějaký návod toho po 4 ale ne s hranatým korálkem? Ale ptřebovala bychfakt ten začátek velice ale velice ednoduse vysvetlit.. me se to vczdy otaci at s snazim dodrzovat jak se da navod a stejne nic :-( dekuju

Jak otáčí? Prostě na začátek ušiješ něco jako ladder stitch normálně jako u plochého herinka, ale pak ho spojíš do kroužku, asi tak abys měla všechny čtyři korálky postavené dírkou nahoru
Kdyžtak mi dej čas, budu dělat fotonávod ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod Ledni-medvidek » stř 22. črc 2009 19:41:54

ráda si počkám, protoze to co jsi mi prave napsala je pro me spanische dorf :-)
Ledni-medvidek
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 14. čer 2009 10:24:14

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod gianelle » stř 22. črc 2009 19:45:12

Ledni-medvidek píše:ráda si počkám, protoze to co jsi mi prave napsala je pro me spanische dorf :-)

tak jo, zítra odpoledne na něj vletím ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod romča » čtv 23. črc 2009 10:08:17

http://www.beadingdaily.com/blogs/proje ... ariat.aspx

Tohle je dělané na herinkové spirále,musíš si to stáhnout, je to free project, já se to podle toho naučila, je to na str.2.....já to ale šiju zprava doleva *rofl1*
Uživatelský avatar
romča
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 09. čer 2009 15:16:52
Bydliště: Česká Lípa
Úroveň: pokročilý závislák, stále se učící

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod romča » čtv 23. črc 2009 10:11:10

Mám jiný problém: ušila jsem herr dutinku, navlíkla na lanko+korálek a potřebuju to zakončit, buď kalotou mebo podkůvkou, to už je fuk......jak to udělat, aby mi ta dutinka nesjížděla po lanku a nechrula se mi?
Dík za každou radu - nechystám se to prodávat ani nikde vystavovat, no, možná se tím tady pochlubím :shock:
Uživatelský avatar
romča
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 09. čer 2009 15:16:52
Bydliště: Česká Lípa
Úroveň: pokročilý závislák, stále se učící

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod gianelle » sob 25. črc 2009 20:11:34

Fotonávod přidán ;)

romča: já to většinou navleču tak natěsno, aby se to nemělo kam hýbat, ale ne tak moc, aby to bylo shrnuté, ale nikdy to moc nepomůže. Herinek je prostě herinek, skoro gumový, tím tuplem když je šitý na Nymu, na monofilce je tužší ...
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod Ledni-medvidek » ned 26. črc 2009 8:58:12

Gi děkuju moooc! Zkusim experimentovat a kdyz se zadari pochlubim se ti. Děkuju jeste jednou *thup1* *sew*
Ledni-medvidek
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 14. čer 2009 10:24:14

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod gianelle » sob 08. srp 2009 22:35:07

Objevila jsem zajímavou variaci, anebo co se stane když jeden ze čtyř korálků bude větší :D http://forum.ojewelry.net/viewtopic.php?f=17&t=13
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod jusnina » pon 18. led 2010 13:53:59

Já jsem asi abnormálně blbá a nějak nejsem schopná pochopit jak na to aby se to stáčelo do spirály. A přitom mi návody takový problém nedělají :twisted:
jusnina
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 13. črc 2009 9:43:44
Bydliště: Plzeň

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod regi.m » pon 18. led 2010 14:08:09

jusnina píše:Já jsem asi abnormálně blbá a nějak nejsem schopná pochopit jak na to aby se to stáčelo do spirály. A přitom mi návody takový problém nedělají :twisted:


Na www stránkách Gi je super fotonávod, já to podle toho vyzkoušela a šlo to *thup* .
regi.m
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte 09. čer 2009 15:50:59
Bydliště: Valašsko

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod regi.m » pon 18. led 2010 14:11:46

Ledni-medvidek píše:Gi děkuju moooc! Zkusim experimentovat a kdyz se zadari pochlubim se ti. Děkuju jeste jednou *thup1* *sew*


Šila jsem herrinek na vlasci a přišlo mi, že je dost tuhý, ten nekroucený se ani nepohnul.
regi.m
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte 09. čer 2009 15:50:59
Bydliště: Valašsko

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod regi.m » pon 18. led 2010 14:44:48

Spíš by mě zajímalo, jak se do herrinku vkládají normální korálky. Jsem samouk, napadá mě jedna možnost, ale vím, že to nebude ono, protože je to hooodně krkolomné. :oops:
Kdyby jste se někdo chtěli podělit o radu, elegantní řešení, budu ráda.
regi.m
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte 09. čer 2009 15:50:59
Bydliště: Valašsko

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod jusnina » pon 18. led 2010 17:34:56

Já se podle Gi naučila normální, ale ta spirála mi ne a nejde. Já si asi budu muset ty fotky stáhnout a ve photoshopu zrcadlově otočit. Nějak si to ten mozek neumí převést na levou ruku.
jusnina
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 13. črc 2009 9:43:44
Bydliště: Plzeň

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod Bouřka » pon 18. led 2010 17:58:58

regi.m píše:Spíš by mě zajímalo, jak se do herrinku vkládají normální korálky. Jsem samouk, napadá mě jedna možnost, ale vím, že to nebude ono, protože je to hooodně krkolomné. :oops:
Kdyby jste se někdo chtěli podělit o radu, elegantní řešení, budu ráda.


No, já to dělám tak, že navlíknu korálek a pokračuju, jako by tam nebyl. Prostě normální steh, akorát to vždycky vezmu přes ten korálek. Když to chci mít pevnější, tak se třeba vrátím o 2 až 3 řady rokajlů pod korálkem a opakovaně je prošiju. Snad je to trochu srozumitelný.
Uživatelský avatar
Bouřka
 
Příspěvky: 462
Registrován: úte 09. čer 2009 19:47:41

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod Likra » pon 18. led 2010 19:00:46

regi.m píše:Spíš by mě zajímalo, jak se do herrinku vkládají normální korálky. Jsem samouk, napadá mě jedna možnost, ale vím, že to nebude ono, protože je to hooodně krkolomné. :oops:
Kdyby jste se někdo chtěli podělit o radu, elegantní řešení, budu ráda.

Máš určitou délku herring spirály (například ze 4), pak navlékneš větší korálek, pak 2 rokajly, ze kterých děláš herring, protáhneš nit zpátky korálkem, pak zpátky a nahoru herring spirálou pod korálkem jako při normálním šití spirály, znovu korálkem, přidáš další 2 rokajly (máš tedy zase 4) pak zase zpátky korálkem a prošiješ herring pod korálkem, pak korálkem nahoru a jedním ze 4 rokajlů nad korálkem, a nyní můžeš pokračovat dále už herring spirálu.
Doufám, že jsem to napsala dost srozumitelně.
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod gianelle » pon 18. led 2010 19:28:38

jusnina píše:Já se podle Gi naučila normální, ale ta spirála mi ne a nejde. Já si asi budu muset ty fotky stáhnout a ve photoshopu zrcadlově otočit. Nějak si to ten mozek neumí převést na levou ruku.

ono to je to samé, netřeba převádět na levou ruku, jde tam jenom o to kolika korálkama se jde dolů a kolika nahoru, na spirálu musíš pokaždé dvěma korálkama dolů a jednom jedním - nejvrchnějším nahoru
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod regi.m » pon 18. led 2010 19:46:43

Bouřka píše:
regi.m píše:Spíš by mě zajímalo, jak se do herrinku vkládají normální korálky. Jsem samouk, napadá mě jedna možnost, ale vím, že to nebude ono, protože je to hooodně krkolomné. :oops:
Kdyby jste se někdo chtěli podělit o radu, elegantní řešení, budu ráda.


No, já to dělám tak, že navlíknu korálek a pokračuju, jako by tam nebyl. Prostě normální steh, akorát to vždycky vezmu přes ten korálek. Když to chci mít pevnější, tak se třeba vrátím o 2 až 3 řady rokajlů pod korálkem a opakovaně je prošiju. Snad je to trochu srozumitelný.


Děkuji, i Libušce. Holky, nechci to zakřiknout, ale já to chápu. Ona ta deskriptivní geometrie k něčemu na škole byla, nějakou představivost mám :D . Díky mooooc.
regi.m
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte 09. čer 2009 15:50:59
Bydliště: Valašsko

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod jusnina » pon 18. led 2010 21:26:32

gianelle píše:
jusnina píše:Já se podle Gi naučila normální, ale ta spirála mi ne a nejde. Já si asi budu muset ty fotky stáhnout a ve photoshopu zrcadlově otočit. Nějak si to ten mozek neumí převést na levou ruku.

ono to je to samé, netřeba převádět na levou ruku, jde tam jenom o to kolika korálkama se jde dolů a kolika nahoru, na spirálu musíš pokaždé dvěma korálkama dolů a jednom jedním - nejvrchnějším nahoru


To dělám, ale asi blbě, protože je pak ta nit vidět zvenku. A to udělám v každý řadě jednou, nebo dvakrát? Řadou myslím jedno patro. Já si fakt připadam jak ten největší blb!
jusnina
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 13. črc 2009 9:43:44
Bydliště: Plzeň

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod gianelle » pon 18. led 2010 22:14:53

Dělá se to v jednom patře dvakrát, musí se při tom pořádně utahovat, v několika prvních řadách může ta niť být fakt vidět, ale to pak stačí šoupnout do kaplíku. Po pár řadách už začne být vidět, jak se ty dvě dvojice (u dutinky ze čtyř) začínají jakoby "obtáčet" kolem sebe
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod regi.m » úte 19. led 2010 9:35:23

gianelle píše:Dělá se to v jednom patře dvakrát, musí se při tom pořádně utahovat, v několika prvních řadách může ta niť být fakt vidět, ale to pak stačí šoupnout do kaplíku. Po pár řadách už začne být vidět, jak se ty dvě dvojice (u dutinky ze čtyř) začínají jakoby "obtáčet" kolem sebe


Tak teď mám brouka v hlavě. Takže dvakrát v jednom patře? Hm...a já to dělala jen jednou....jakoby když v jednom patře jsou dva kroky, jedním začínám a druhým dodělávám "patro", tak jsem to dělala - kroutila až v tom druhém kroku.

Obrázek
regi.m
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte 09. čer 2009 15:50:59
Bydliště: Valašsko

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod gianelle » úte 19. led 2010 15:07:32

No, ono je těch způsobů nejspíš víc, já kroutím v každém patře ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod jusnina » stř 20. led 2010 13:52:10

Největší dík všem co pomohly. Ono na tom fakt zas tak moc neni. Sice to asi dělam nějak podivně, ale hlavně že se to kroutí :-)))
Obrázek
jusnina
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 13. črc 2009 9:43:44
Bydliště: Plzeň

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod regi.m » čtv 21. led 2010 8:02:53

gianelle píše:No, ono je těch způsobů nejspíš víc, já kroutím v každém patře ;)


To já nevím, kolik je způsobů ;) , já tohle vydedukovala podle tvého návodu, jenže zjevně jsem to vydedukovala špatně :( . Asi bylo dílem náhody, že se to i u toho sekaného rokajlu docela hezky kroutilo. Nicméně tohle jsem teda zkusila po radě, že se to "kroutí" (dva korálky dolů, jedním nahoru) v každém kroku u jednoho patra, čili vlasně v jednom patře dvakrát. A tohle je zatím začátek. Kroutí se to tedy samo a o velké poznání lépe.
Mooooc díky za rady. *thup*

Obrázek
regi.m
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte 09. čer 2009 15:50:59
Bydliště: Valašsko

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod Ave » ned 24. led 2010 13:30:02

Ten návod od Gi je skvělej, fakt se to kroutí :-)! jak ale přidělám kaplík, mořím se s tím a není to ono. Pokud to dám na paměťák nebo lanko tak to jde, ale musí existovat nějakej fígl jak zakončit, aniž bych protáhla něco skrz.... prosím, poradí někdo?
Ave
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 12. čer 2009 15:55:15

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod kiwika » ned 24. led 2010 14:04:26

Já to prostě nevydržim, večer to taky zkusim, to by bylo abych to kroucení taky nezdolala *rofl1*
Uživatelský avatar
kiwika
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 362
Registrován: pon 29. čer 2009 18:53:31
Bydliště: Kladno
Úroveň: mírně pokročilá a přijímám kritiku a dobré rady!

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod gianelle » ned 24. led 2010 14:46:56

Jestli to šiješ ze čtyř (ze šesti by to už bylo na kalotu moc masivní), dá se to celkem v pohodě ukončit kalotou, prostě ji tam přišiješ. Nebo kaplíkem - za nitě na konci roury zachytneš ketlovací jehlu, protáhneš zevnitř kaplíkem a na volném konci dělám očko. Ten kaplík asi bude chtít trochu experimentování, ale s tou kalotou to jde vždycky.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Herringbone dutinka

Příspěvekod Ave » ned 24. led 2010 20:17:34

Jo, zatím ze 4, líbí se mi to stím kaplíkem, doufám, že se to nevyvlíkne z těch nití a díky moc!
Ave
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 12. čer 2009 15:55:15

Další

Zpět na Kulaté šňůry, dutinky, spirály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron