"Sluneční amulet" - středový korálek propadá

Korálkové placičky, kolečka, lístečky a jiné drobné ploché objekty

"Sluneční amulet" - středový korálek propadá

Příspěvekod VeronikaZet » pon 19. říj 2015 16:23:48

Zdravím,
koupila jsem si nádherný freeform mix, jehož součástí byl i plochý korálek (dle mého úsudku jako stvořený pro obšití - inspirace ve "Slunečním amuletu")... Tak jsem ho obšila. Problém je v tom, že středový korálek u ostatních korálků moc nedrží, tzn. jedna polovina středového korálku jako by propadne a druhá polovina je nad obšitím..
Děkuji za radu...snad nebudu muset úplně párat...
VeronikaZet
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 19. říj 2015 15:26:17
Úroveň: Mírně pokročilá

Re: "Sluneční amulet" - středový korálek propadá

Příspěvekod gianelle » pon 19. říj 2015 21:13:04

No ... mě napadá akorát tohle - pokud je to korálek vyloženě toho samého tvaru, co jsem měla v původním "slunečním amuletu" (takže ten co je tu na fotce http://www.fler.cz/zbozi/freeform-mix-4 ... an-6477045), tak je možné, že je problém s dotažením té základní nitě, na kterou se šije první řada. Pokud ale je to korálek nějakého jiného tvaru, tak je možné, že prostě nemá dost "rovnou" tu boční hranu a tím pádem se na té hraně ta první řada vůbec neudrží. Řešení ... bohužel v obou případech nezbyde, než to přešít. U případu jedna pak akorát víc utáhnout základní nitě, u případu dva pak záleží, jaký má korálek tvar. Pokud je hrana jenom velice mírně zaoblená a dá se na ní udržet aspoň ta základní nit, tak bych zkusila na ušití první řady použít farfalle, ty jsou jako první řada v cihlovém stehu naprosto super, krásně drží tvar a z korálku nesjíždí. Pokud má korálek ale vyloženě čočkovitý tvar, tak se s tím už nedá udělat nic a nejlepší by bylo jej první obšít jako kabošon a až potom na něj šít cihlový steh.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: "Sluneční amulet" - středový korálek propadá

Příspěvekod VeronikaZet » úte 20. říj 2015 6:30:34

Já to tušila...grrrrrrrr, no aspoň se procvičím... :(
Díky za tip, ty farfalle budou super...to mě vůbec nenapadlo...korálek je stejný jako na Slunečním amuletu...on možná bude větší problém v utahování následujících řad, které jsou utahovány víc než je třeba a celý přívěšek se tudíž prohýbá... No není to pevné a kompaktní jak to má být... (Aspoň, že jsou to barvy lahodící mému oku...ale to vlastně není moje zásluha :D :D )
Prostě a jednodušše (i když se slzou v oku) to předělám... Díky *thup*
VeronikaZet
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 19. říj 2015 15:26:17
Úroveň: Mírně pokročilá


Zpět na Ploché objekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron