Zajímavý přívěsek kočička - jak na to?

Korálkové placičky, kolečka, lístečky a jiné drobné ploché objekty

Zajímavý přívěsek kočička - jak na to?

Příspěvekod flerovka » stř 30. led 2013 19:15:59

Nevíte prosím jak se šije tento přívěsek?
http://biser.info/node/334719

Jako korálkářka nejsem sice úplný začátečník, ale tohle jsem zatím nikdy předtím nešila. Schéma tam je, ale nějak netuším jak přesně se to šije. Nemáte někdo nějaký návod na šití tohoto typu?
flerovka
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 09. pro 2011 19:45:59
Úroveň: mírně pokročilý

Re: Zajímavý přívěsek kočička - jak na to?

Příspěvekod gianelle » stř 30. led 2013 19:49:35

to vypadá na brick stitch/cihlový steh, udělala bych si jednu řadu žebříčkovým stehem - "ladder stitch" - tu nejdelší, od hlavy po přední tlapku a dál pokračovala plochým cihlovým stehem - návody jsou třeba tu http://koralky.safiya.cz/siti.html
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Zajímavý přívěsek kočička - jak na to?

Příspěvekod mnaaauu » pát 01. úno 2013 0:01:18

pročetla jsem komentáře pod tím, autorka píše, že je nejlepší začít hlavou, jestli to chápu tak střed hlavy a pak na každou stranu cihlovým stehem došít ty očka a zbytek hlavy a pak prý až delat tělo a pak nožky ;) Celá číča je na monofilce a ocásek na drátku.. :mrgreen: to je výzva :D čiči nemusím, ale vím komu se to dá věnovat ))) zkusím jí, až najdu volnou chvilku a pokud se povede, dám info ;-)
diana.k.h
Uživatelský avatar
mnaaauu
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 668
Registrován: úte 02. srp 2011 18:08:41
Bydliště: Kutná Hora
Úroveň: už trochu více pokročilá :-)

Re: Zajímavý přívěsek kočička - jak na to?

Příspěvekod mnaaauu » ned 03. úno 2013 23:02:51

TAk jsem ušila čičinu :mrgreen: super není to težké ;-)

trošku jsem pooznačovala nákres......... začíná se tou červenou svislou čárou kterou jsem vyznačila (1), uděláš základ na Brick stitch, neboli cihlový steh http://www.fler.cz/magazin/zakladni-ste ... avingu-442 tady je to skvele vysvetleno......... KDyž máš ten řetízek korálků, tak se začíná šít hlava... od prostředka do prava (2).... a pak od prostředka doleva (3).. když máš hlavičku, ušiješ to bříško (4) a pak hřbet kočky (5) a další je tlapka (6) se šijou záda ;-) (7) nakonec je (8) ty čtyři koralky u packy které jsem označila tečkama a tím se spojí telíčko s nožkou..... ;-) a nakonec ocasek, píše že ten na drátek, ale já to udelala na nymo a nahoře ho přišila k hlave, protože to venuju jako přívesek na krk ;-) ty svislé čáry nahlave značí jakým smerem se to šije... v ruce máš tu kočku vodorovně ne takhle nastojáka... Pokud trošku ovládáš cihlový steh, tak to pujde ;-)
Přílohy
342a80d5d381.jpg
342a80d5d381.jpg (47.42 KiB) Zobrazeno 4533 krát
DSC05327.JPG
diana.k.h
Uživatelský avatar
mnaaauu
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 668
Registrován: úte 02. srp 2011 18:08:41
Bydliště: Kutná Hora
Úroveň: už trochu více pokročilá :-)

Re: Zajímavý přívěsek kočička - jak na to?

Příspěvekod kajmii » úte 05. úno 2013 13:34:24

Díky za návod, je super!!!
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01


Zpět na Ploché objekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků