Stránka 1 z 1

Zajímavý přívěsek kočička - jak na to?

PříspěvekNapsal: stř 30. led 2013 19:15:59
od flerovka
Nevíte prosím jak se šije tento přívěsek?
http://biser.info/node/334719

Jako korálkářka nejsem sice úplný začátečník, ale tohle jsem zatím nikdy předtím nešila. Schéma tam je, ale nějak netuším jak přesně se to šije. Nemáte někdo nějaký návod na šití tohoto typu?

Re: Zajímavý přívěsek kočička - jak na to?

PříspěvekNapsal: stř 30. led 2013 19:49:35
od gianelle
to vypadá na brick stitch/cihlový steh, udělala bych si jednu řadu žebříčkovým stehem - "ladder stitch" - tu nejdelší, od hlavy po přední tlapku a dál pokračovala plochým cihlovým stehem - návody jsou třeba tu http://koralky.safiya.cz/siti.html

Re: Zajímavý přívěsek kočička - jak na to?

PříspěvekNapsal: pát 01. úno 2013 0:01:18
od mnaaauu
pročetla jsem komentáře pod tím, autorka píše, že je nejlepší začít hlavou, jestli to chápu tak střed hlavy a pak na každou stranu cihlovým stehem došít ty očka a zbytek hlavy a pak prý až delat tělo a pak nožky ;) Celá číča je na monofilce a ocásek na drátku.. :mrgreen: to je výzva :D čiči nemusím, ale vím komu se to dá věnovat ))) zkusím jí, až najdu volnou chvilku a pokud se povede, dám info ;-)

Re: Zajímavý přívěsek kočička - jak na to?

PříspěvekNapsal: ned 03. úno 2013 23:02:51
od mnaaauu
TAk jsem ušila čičinu :mrgreen: super není to težké ;-)

trošku jsem pooznačovala nákres......... začíná se tou červenou svislou čárou kterou jsem vyznačila (1), uděláš základ na Brick stitch, neboli cihlový steh http://www.fler.cz/magazin/zakladni-ste ... avingu-442 tady je to skvele vysvetleno......... KDyž máš ten řetízek korálků, tak se začíná šít hlava... od prostředka do prava (2).... a pak od prostředka doleva (3).. když máš hlavičku, ušiješ to bříško (4) a pak hřbet kočky (5) a další je tlapka (6) se šijou záda ;-) (7) nakonec je (8) ty čtyři koralky u packy které jsem označila tečkama a tím se spojí telíčko s nožkou..... ;-) a nakonec ocasek, píše že ten na drátek, ale já to udelala na nymo a nahoře ho přišila k hlave, protože to venuju jako přívesek na krk ;-) ty svislé čáry nahlave značí jakým smerem se to šije... v ruce máš tu kočku vodorovně ne takhle nastojáka... Pokud trošku ovládáš cihlový steh, tak to pujde ;-)

Re: Zajímavý přívěsek kočička - jak na to?

PříspěvekNapsal: úte 05. úno 2013 13:34:24
od kajmii
Díky za návod, je super!!!