kompletní návod na plný 3D trojúhelník

Prostorové geometrické útvary, korálkové korálky, šité a obšívané kuličky, jiné prostorové objekty.

kompletní návod na plný 3D trojúhelník

Příspěvekod MarketaNM » ned 12. led 2014 10:09:38

Zdravím všechny na fóru. Doufám, že nedabluji téma, které už je někde zodpovězeno, ale procházela jsem fórum dost dlouho, tak snad ne. Potřebovala bych kompletní návod na plné 3D trojúhelníky (kombinace peyotte a herringbone stehu). Vím, jak se šijí ty ploché a tady na fóru jsem si někde přečetla, že pro vypouklý tvar se prostě použijí do těch rohů šitých herringbone stehem o trochu větší korálky. To mi dává smysl, ale jaké velikosti by tyto korálky měly být, když šiju ten peyotte japonským rokajlem č. 11? Japonský rokajl č. 8 se mi na to zdá velký. Pak taky nevím, jestli se prostě ušije každý trojúhelník zvlášť a prostě se sešijí k sobě (ale asi bych nevěděla, jak v rozích) nebo je nějaký jiný fígl. Díky moc.
MarketaNM
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 12. led 2014 9:57:48
Úroveň: snad střední

Re: kompletní návod na plný 3D trojúhelník

Příspěvekod gianelle » ned 12. led 2014 11:04:21

Postup je naprosto stejný jako při plochém plném - a při použití kvalitního (japonského) rokajlu (nejlépe Delica, ale stačí i kulatý "japonec") není potřeba ani jinou velikost používat, při pořádném utahování se trojúhelník natvaruje do prostoru sám. Vynikne to ale jenom u větších kusů, u malých trojúhelníčků (řekněme do 10 řad) to vůbec nevynikne.

Při použití českého rokajlu se to dá ošidit tou trochu větší velikostí v rohu (jako u mořské hvědice), ale ten rozdíl ve velikosti by měl být spíš menší, řekla bych tak maximálně o jednu, dvě velikosti - ale tam by zase mohl nastat problém s barvami, takže bych spíš zkusila "japonskou" variantu.

Pak se k němu obvykle druhá polovina ani nepřidává. Kdybych ho ale chtěla ušít "dvojitý", ušila bych obě poloviny zvlášť, přičemž jedna polovina by měla o jednu řadu víc než ta druhá a zároveň by se v poslední řadě jedné poloviny dával do rohů jenom jeden rokajl (u druhé poloviny by se v poslední řadě dávaly do rohů klasicky dva rokajly) a obě půlky se sešijou klasicky peyotem, korálky na obvodu (i v rozích) do sebe krásně zapadnou.

jéé, až teď jsem si všimla e-mailové adresy, ahoooj *wave*
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: kompletní návod na plný 3D trojúhelník

Příspěvekod MarketaNM » ned 12. led 2014 12:59:02

Ahoj Neli,
díky za bleskovou odpověď. Říkáš, že při pořádném utahování se to natvaruje samo? No, tak nevím, kde to mastím. Dělala jsem jeden trojúhelník, dost velký, použila jsem TOHO č. 11, vyšla z toho krásná, myslím, že i přiměřeně utahovaná, ale placička, při šití se to ani nemělo tendenci nějak zvedat do prostoru, tak nevím, řečeno s klasikem, kde udělali soudruzi z NDR chybu ... Jestli málo utahuju ten herrinek?
MarketaNM
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 12. led 2014 9:57:48
Úroveň: snad střední

Re: kompletní návod na plný 3D trojúhelník

Příspěvekod gianelle » ned 12. led 2014 13:24:39

Nedávno jsem šila takové trojúhelníčky z kulatého Toha a Matsuna (délka hrany asi 4 centimetry) a tvarovalo se to sice jen tak zlehka, ale znatelně. S Delicou nebo Treasures je to tvarování takové "dramatičtější".
Koncem ledna budu učit v Krámku, tak jestli budeš mít čas, zastav se a vem ho s sebou, mrkneme se na to.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: kompletní návod na plný 3D trojúhelník

Příspěvekod Tangled » ned 19. led 2014 11:40:35

Já jsem teď šila takovou pitominku z 15' - Treasures se tvarovaly a Round to potom srovnaly zase do placičky.
Obrázek
Nevím, jak moc je to z té fotky vidět :oops:
Uživatelský avatar
Tangled
 
Příspěvky: 470
Registrován: čtv 21. čer 2012 14:00:47
Bydliště: Kořenov

Re: kompletní návod na plný 3D trojúhelník

Příspěvekod mimuse489 » pon 20. led 2014 11:25:33

ja jsem ho delala tak, ze jsen udelala dva 2D trojuhelniky. u jednoho jsem nrudelala posledni radu a pak oba sesila a dala mezi ne koralek, snad jsem ti pomohla ;)
mimuse489
 
Příspěvky: 30
Registrován: pon 20. led 2014 11:10:23
Úroveň: pořád něco zkouším ;)

Re: kompletní návod na plný 3D trojúhelník

Příspěvekod MarketaNM » ned 02. úno 2014 11:27:39

Díky moc, vyzkouším, zatím jsem šila jen jeden trojúhelník z Toho Treasures, nakonec se to pěkně natvarovalo taky, mrkněte na www.anabel27.com, jsou tam krásné vzory. Jsem z nich nadšená, šití je jednoduché a výsledek úžasně efektní. Tvoření zdar! (a málo přetržených nití)
MarketaNM
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 12. led 2014 9:57:48
Úroveň: snad střední


Zpět na Prostorové objekty, obšívané kuličky, korálkové korálky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník