krutenie obsitia rivolky

Různé způsoby obšívání kabošonů, vyšívání s korálky, našívání na filc, šperky ze sutašek

krutenie obsitia rivolky

Příspěvekod aleka » sob 08. čer 2013 19:15:15

dufam ze nezakladam duplicitnu temu, hladala som ako drak a nie len tu, ale odpoved som nenasla....poradte mi prosim, pri obsiti rivolky sa mi povacsinou to obsitie kruti- myslim pohybuje okolo rivolky, neobopina ju napevno. neviem kde robim chybu, alebo je to normalne? obsivala som zatial len 12mm, zaklad mam z 24koralok velkosti 11. najviac ma to stve na prstenoch, lebo tam sa to najviac "prejavuje". dakujem *wave*
aleka
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 637
Registrován: čtv 11. srp 2011 7:07:47
Bydliště: Slovensko
Úroveň: snaziaci sa zaciatocnik - samouk

Re: krutenie obsitia rivolky

Příspěvekod gianelle » sob 08. čer 2013 19:47:14

Občas se stane, že obšití na kabošonu nebo na rivolce nedrží pevně a dá se otáčet, je to celkem normální věc.
Je to většinou způsobené buď slabším utahováním a nebo tím, že občas je ta první řada prostě o něco málo delší než by měla být a rivolka tam prostě nesedí natěsno. Vyhnout se tomu není úplně jednoduché, občas se to prostě stane.
Pokud rivolka bezpečně drží uvnitř, většinou to není žádný problém.

PS: pokud máš, můžeš zkusit 12mm rivolky obšívat TOHO Treasures nebo Miyuki Delica 11/0, myslím že to půjde líp.
Já většinou na rivolky 12mm a 14 mm používám kombinaci Treasures/Delica 11/0 + kulatý 15/0 a na rivolky 10mm a 8 mm zase kombinaci kulatého rokajlu 11/0 a 15/0
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: krutenie obsitia rivolky

Příspěvekod aleka » ned 09. čer 2013 21:18:49

Dakujem, rivolka vnutri drzi, len mna to znervoznuje :x
TOHO Treasures, Miyuki Delica nemam, ani skusenost s nimi, ale ked budem nakupovat, urcite si kupim a vyskusam.
Este raz dik *wave* .
aleka
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 637
Registrován: čtv 11. srp 2011 7:07:47
Bydliště: Slovensko
Úroveň: snaziaci sa zaciatocnik - samouk

Re: krutenie obsitia rivolky

Příspěvekod kikina » stř 25. zář 2013 15:37:30

Chtěla bych se zeptat, jestli někdo máte v tomto směru vychytané Matsuno. Připadá mi, že je na šířce (hledím ze strany na korálek) trošičku větší než TR 11, ale na průměru zase malinko menší. Ale zase ne jako Delicy. U kabošonů je to asi jedno, tam se to prostě nějak vychytá, ale u těch rivolek mi to dělá trochu paseku. Tak když to Aleka nakousla tohle téma, napadlo mě, že se optám, jestli nemáte někdo nějaké tipy ;)
Díky.
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: krutenie obsitia rivolky

Příspěvekod CORRAL » pát 27. zář 2013 10:43:07

Jestli se nepletu, tak Matsuno je velikost 12 ;)
Uživatelský avatar
CORRAL
 
Příspěvky: 77
Registrován: stř 09. úno 2011 9:55:32

Re: krutenie obsitia rivolky

Příspěvekod kikina » pát 27. zář 2013 13:18:15

No, je, ale právě přeci by měly být tedy na tom pohledu ze strany menší než TR11. :?
Ale o to mi ani tak nejde, myslela jsem spíš, jestli nemá někdo vychytané ty počty na obšití rivolky, já jsem totiž nemehlo na měření, vždycky to nějak zbodám a málokdy se mi stane, že bych nepárala (i několikrát za sebou) :) A pochopitelně, když se konečně trefím, zapomenu si poznamenat ten počet, který byl OK ;)
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: krutenie obsitia rivolky

Příspěvekod gianelle » úte 01. říj 2013 8:04:47

CORRAL píše:Jestli se nepletu, tak Matsuno je velikost 12 ;)

no "papírově" ano, ale fyzicky je skutečně skoro stejné, ne-li mírně větší než TOHO 11 - navíc je takové trochu "hranatější". V naprosté většině se dá používat stejně jako TOHO 11, ale kvůli kapku jinému tvaru a trochu častějšímu výskytu nepravidelných kusů ale občas zlobí v nějakém extra geometrickém šití. Používám ho poměrně běžně, na 12mm kabošonek je ten základ tak 28 - 30 kousků Matsuna.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: krutenie obsitia rivolky

Příspěvekod maryf » úte 01. říj 2013 9:44:43

ja dávam 28 koralok na 12mm rivolku a 32 na 14mm, vecsinou pouzivam gulaty TOHO 11 a 15, matsuno mi pride rovnake, aj ked som zatial mala len take 3 balicky/farby...drzim palce
ži a nechaj žiť
Uživatelský avatar
maryf
 
Příspěvky: 434
Registrován: pát 11. kvě 2012 16:28:42
Bydliště: Dolný Kubín
Úroveň: zacatecnik rada sa ucim

Re: krutenie obsitia rivolky

Příspěvekod kikina » úte 01. říj 2013 11:33:36

Moc děkuji, mě právě nejvíc zlobí ty rivolky (ten počet jsem si ale hned poznamenala :) ). A pak taky při obšívání ohňovek, perličky jdou dobře, ale ohňovky, asi jak jsou hranaté a matsuno taky, tak tam to nesedí hezky.
Ale jinak se mi s ním šije i vyšívá dobře, tak abych ho nepomlouvala ;) A mají moc hezké ty kovové barvy - a neotírají se.
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník


Zpět na Obšívání kamenů, korálková výšivka, sutašky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron