Návrhy a připomínky

Návody, pravidla, návrhy a připomínky k provozu fóra

Re: Návrhy a připomínky - hlasování!

Příspěvekod renda » pon 30. kvě 2011 8:18:50

To je pravda, s tou přehledností *wave*
Uživatelský avatar
renda
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned 14. úno 2010 9:22:08
Bydliště: Brandýs nad Labem
Úroveň: pomalu se učím a vítám rady i kritiky

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod Morgainne » čtv 09. úno 2012 13:07:12

Gi, napadla mě teď jedna věc ... chtěla jsem si vyfiltrovat všechny příspěvky, kde jsem vkládala svoje nový kousky a zjistila jsem, že to nejde (nebo že to neumím ;) ).
Jestli to funguje a jen já jsem nepřišla na to, jak, tak prosím o nasměrování a jestli ne, tak bych měla dotaz, jestli se to dá udělat. Kolikrát bych se totiž chtěla podívat, co který člen fóra vložil za výrobky a moc mě nezajímá, že mezitím vložil padesát komentářů ostatním nebo se zúčastnil výměnného balíčku a tam má dalších třicet komentářů.
Šlo by to?
Uživatelský avatar
Morgainne
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1141
Registrován: pát 20. lis 2009 8:21:41
Bydliště: Brno

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod gianelle » čtv 09. úno 2012 13:24:31

Morgainne, na tuto funkci už se ptali někteří uživatelé dříve, v současné době na to neexistuje žádná samostatná funkce na jedno kliknutí, ale dá se toho dosáhnout tak, že přes pokročilé vyhledávání necháš vyhledat všechna témata založená danou osobou v dané sekci fóra. Trochu krkolomné, ale celkem funkční.
Na stránce
search.php
vyplníš následující:
"Vyhledat autora" zadáš nick své oběti
"Prohledat fóra" označíš "Galerie -Tvoje výtvory" nebo nějaké konkrétní subfórum, kdybys hledala jenom náušnice
"Prohledávat subfóra" ano
"Hledat uvnitř" Pouze první příspěvek tématu
zbytek můžeš nechat tak jak je.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod Morgainne » pát 10. úno 2012 12:18:46

gianelle píše:Morgainne, na tuto funkci už se ptali někteří uživatelé dříve, v současné době na to neexistuje žádná samostatná funkce na jedno kliknutí, ale dá se toho dosáhnout tak, že přes pokročilé vyhledávání necháš vyhledat všechna témata založená danou osobou v dané sekci fóra. Trochu krkolomné, ale celkem funkční.
Na stránce
http://www.beadforum.cz/search.php
vyplníš následující:
"Vyhledat autora" zadáš nick své oběti
"Prohledat fóra" označíš "Galerie -Tvoje výtvory" nebo nějaké konkrétní subfórum, kdybys hledala jenom náušnice
"Prohledávat subfóra" ano
"Hledat uvnitř" Pouze první příspěvek tématu
zbytek můžeš nechat tak jak je.


Děkuju moc, funguje to :-) Možná by nebylo špatné celý postup někam vyvěsit (pokud to už teda někde není :oops: )
Uživatelský avatar
Morgainne
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1141
Registrován: pát 20. lis 2009 8:21:41
Bydliště: Brno

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod gianelle » pát 10. úno 2012 13:45:01

Jo, někde to vyvěsím ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod Zantaraz » stř 18. dub 2012 12:29:40

Tak server už je doma takže pro lidi kteří by rádi své obrázky permanentně na netu jsem zřídil úložiště:
Odkaz
Those who will not follow, are doomed to lead.
Maille Code V2.0 T5.2 R4.9 Ep.f Ffp6.1 MAl.a Wg$ C$e G0.8-1.6 I3.38-6.8 N12.6 Paj Dajd Xa1g18 S03
JZ-chain
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Uživatelský avatar
Zantaraz
 
Příspěvky: 77
Registrován: pát 16. bře 2012 17:38:46
Bydliště: Ostrava
Úroveň: specializace: chainmaill - pokročilý

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod tkoudyna » čtv 17. kvě 2012 15:36:02

Já bych sem taky přidala nějaký chat nebo tak něco....aby jsem mohly diskutovat společně :)
tkoudyna
 
Příspěvky: 163
Registrován: úte 15. kvě 2012 15:40:56
Bydliště: Dlouhá Loučka
Úroveň: začátečník

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod Twiggina » úte 27. lis 2012 20:41:08

Ahoj Gi,
jsem tu hotovej mlíčňák, ale jeden dotaz bych měla.
Když kliknu v diskusi na odkaz, tak se mi zobrazí na stejné záložce jako je fórum. Pokud se tam zavrtám do prohlížení, tak si musím potom otevřít novou záložku a nahodit nově fórum.
Mám samozřejmě zakliknuto "otevírat odkazy v nové záložce". Na jiných webech mi to funguje, ale zde bohužel.
Netuším jak jsou na tom ostatní, tudíž nevím zda je problém u mě, nebo to máš ty tak nastavené.
Docela bych uvítala kdyby se odkazy otevíraly vedle a fórum mi zůstalo na své záložce.
Včera jsem tu tak zuřivě listovala, že jsem si vytvořila asi 20 záložek a zírala na to jak sáně v létě. :shock: *rofl1*
Budu ráda za každou radu či případnou odpověď.
Hezký večer *flow*
Uživatelský avatar
Twiggina
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob 20. říj 2012 23:01:35
Bydliště: Adamov u Českých Budějovic
Úroveň: Pokročilost? Těžko definovat, věnuji se této činnosti cca 40 let, ale to nemusí mít žádný vliv. :)

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod gianelle » stř 28. lis 2012 9:34:20

Něco podobného se tady už dřív řešilo.
Sice by byla možnost přenastavit fórum tak, aby se všechny odkazy na fóru automaticky otvíraly do nové záložky nebo okna, ale to dělat nechci, protože ne každému uživateli to tak vyhovuje.
Nevím jaký používáš prohlížeč a jakou funkci tam máš zapnutou, ale jestli chceš otevírat odkazy v nové záložce, můžeš zkusit třeba klikat na odkazy, které chceš otevřít v nové záložce, kolečkem myši (aspoň ve firefoxu to funguje), nebo klikat s přidržením klávesy CTRL nebo otvírat odkazy přes pravé tlačítko (na odkaz klikneš pravým tlačítkem a vybereš "otevřít odkaz v nové záložce)
(něco podobného se řešilo tady viewtopic.php?f=8&t=2&p=39927)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod Twiggina » stř 28. lis 2012 9:55:21

Tak to vidíš, blbá hlava trpí celý tělo, hlavně že vím, že má myš pravej klik právě na tohle. Ve víru prohlížecí vášně mi to vůbec nedocvaklo. :o :D
Ovšem to kolečko je rychlekší a lepší, dík za radu a myslím, že už není co řešit.
Pomohlas mi na 100%. *applause* *thup* *wave*
Uživatelský avatar
Twiggina
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob 20. říj 2012 23:01:35
Bydliště: Adamov u Českých Budějovic
Úroveň: Pokročilost? Těžko definovat, věnuji se této činnosti cca 40 let, ale to nemusí mít žádný vliv. :)

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod kid » pon 03. pro 2012 0:46:11

Snad teď už píšu do správného tématu...omlouvám se, ale přečtení pravidel opravdu zabírá dost času, a tak tento můj příspěvek je už v tématu o pravidlech a příspěvcích....

Dobrý den, po přečtení pravidel vidím, že nejsem schopna je dodržet, ... nevím totiž kde mohu založit téma názorů a recenzí.. konkrétně mi jde o japonský rokaj Matsuno.. pokud toto téma existuje nemam tušení jak ho tady najít.. všímám si častých (řekla bych možná až zbytečných) napomenutí (takhle nenapomínám ani děti v práci a to je teprve zvěř) o tom, že si dotazovaný má progooglovat celý internet vč. tohoto fóra tam a zpátky a nevkládat zbytečné dotazy... těmto napomenutím upřímně nerozumím, až se bojím, že nacokoli se tu zeptám, dřív než odpověď mi přijde výtka, která mě odsud jen opět odradí... tak se tedy jen slušně ptám, jestli někde toto téma tady na fóru je...

Děkuji moc...
kid
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 23. srp 2012 12:29:27
Úroveň: začátečník

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod Twiggina » pon 03. pro 2012 1:09:11

re: kid
Ahoj :) jsem tu také jen chvilku, ale pokusím se poradit.
Matsuno najdeš v sekci rokajl zde: viewforum.php?f=92
Také jsem přechroustala pravidla a došla k názoru, že to chvilku potrvá než si to hlava přebere, ale jinak je tu fajn a Gi je velmi příjemná paní šéfová, ještě mě nikdy z dotazem do háje neposlala i když nebyl z nejchytřejších. :D
Jinak já zde pro vyhledání používám nahoře napravo "Hledat" a docela slušně to funguje.
Zadej Matsuno a vyběhnou na tebe dvě stránky kde se dočteš co už k Matsuno napsáno bylo, případně tam můžeš reagovat či se zeptat atp.
Tak hodně štěstí *wave* T.
Uživatelský avatar
Twiggina
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob 20. říj 2012 23:01:35
Bydliště: Adamov u Českých Budějovic
Úroveň: Pokročilost? Těžko definovat, věnuji se této činnosti cca 40 let, ale to nemusí mít žádný vliv. :)

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod Twiggina » pon 03. pro 2012 1:13:43

Ahoj Gi,
teď jsem si všimla jedné drobnosti. Je právě 01.12 a u příspěvku to háže o hodinu vís (letní čas).
Svět na tom nestojí, to jen pro tvé info. *wave* T.
Uživatelský avatar
Twiggina
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob 20. říj 2012 23:01:35
Bydliště: Adamov u Českých Budějovic
Úroveň: Pokročilost? Těžko definovat, věnuji se této činnosti cca 40 let, ale to nemusí mít žádný vliv. :)

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod gianelle » pon 03. pro 2012 2:47:25

Twiggina píše:Ahoj Gi,
teď jsem si všimla jedné drobnosti. Je právě 01.12 a u příspěvku to háže o hodinu vís (letní čas).
Svět na tom nestojí, to jen pro tvé info. *wave* T.

časové pásmo a letní/zimní čas si může každý uživatel nastavit v uživatelském panelu ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod gianelle » pon 03. pro 2012 3:39:40

kid píše:Snad teď už píšu do správného tématu...omlouvám se, ale přečtení pravidel opravdu zabírá dost času, a tak tento můj příspěvek je už v tématu o pravidlech a příspěvcích....

Dobrý den, po přečtení pravidel vidím, že nejsem schopna je dodržet, ... nevím totiž kde mohu založit téma názorů a recenzí.. konkrétně mi jde o japonský rokaj Matsuno.. pokud toto téma existuje nemam tušení jak ho tady najít.. všímám si častých (řekla bych možná až zbytečných) napomenutí (takhle nenapomínám ani děti v práci a to je teprve zvěř) o tom, že si dotazovaný má progooglovat celý internet vč. tohoto fóra tam a zpátky a nevkládat zbytečné dotazy... těmto napomenutím upřímně nerozumím, až se bojím, že nacokoli se tu zeptám, dřív než odpověď mi přijde výtka, která mě odsud jen opět odradí... tak se tedy jen slušně ptám, jestli někde toto téma tady na fóru je...

Děkuji moc...


Zdravím a děkuji za připomínku.

Uznávám že pravidla jsou tu formulována možná až moc tvrdě a obšírně (jo, mám občasné grafomanské choutky) a že často upozorňujeme uživatele na jejich porušení a moc mě mrzí, když to potom odradí rozumné a ohleduplné uživatele od přispívání, ale na druhou stranu nějaký řád je potřeba, každá komunita má nějaká pravidla a nováčci se musí někde dozvědět jak to tady chodí. Navíc se zde občas vyskytují i uživatelé naprosto "všehoschopní" (bezohlední, úmyslně škodící) a na ty není žádný postup dost tvrdý. Můžu ta pravidla zkusit trochu přepracovat, zestručnit a přehodnotit způsob jejich aplikace, ale stejně budu trvat na tom, aby tady nějaká pravidla byla a dodržovala se a i nadále, pokud někdo pravidla poruší, bude na to upozorněn.

Můj názor je ten, že spousta dotazů, na které se zde lidé ptají, byla již dříve někým položena a uspokojivě zodpovězena a potom není potřeba, aby se kvůli tomu samému dotazu zakládala stále nová a nová témata v různých sekcích fóra.
Prohledat fórum může člověk ručním procházením sekcí a nebo zadáním klíčového slova do políčka pro vyhledávání v pravém horním rohu každé stránky -> pak mu systém vyhledá všechny příspěvky, kde se vyskytlo vyhledávané slovo. V pokročilém vyhledávání navíc může omezit například prohledávané sekce fóra tak, aby našel skutečně jen relevantní příspěvky.
Pokud tazatel ve vyhledávání uspěje, najde všechny potřebné informace hezky pohromadě a může reagovat tak, aby byly všechny informace k tématu pohromadě pro případ, že je nějaký uživatel po něm bude znovu hledat. Pokud tazatel ve vyhledávání neuspěje, tak klidně může založit svoje vlastní téma v takové sekci fóra, která je pro něj nejvhodnější.
(a když už se uživatel přehlédne nebo splete, založí duplicitní téma a nebo se zeptá ve špatné sekci, nic se neděje, jsme jenom lidi - příspěvky přesuneme a duplicitní témata sloučíme a upozorníme ho, aby věděl, že se mu příspěvky neztratily a aby si příště dal větší pozor - v žádném případě tohoto tazatele nechceme "vyštvat" nebo mu znechutit přispívání, není v tom vůbec žádný zlý úmysl.

a teď k Matsunu. Zkusila bych buď vyhledávání, jak se již zmínila Twiggina, a nebo bych se rovnou podívala do sekce Rokajl viewtopic.php?f=92 . Přímo Matsuno se řeší v tomto tématu: viewtopic.php?f=92&t=5742

Přeju hodně zdaru nejen při tvoření a s jakýmkoliv dotazem ohledně fóra se na mně klidně kdykoliv obrať/te.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod kid » pon 03. pro 2012 19:08:23

Děkuji moc, vážím se vstřícné odpovědi ;) ano, do vyhledavace jsem tento vyraz zadavala, ale nic se tohoto tematu zvlast netykalo, ale kouknu na uvedene odkazy, dekuji moc :-)
kid
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 23. srp 2012 12:29:27
Úroveň: začátečník

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod jilinka » sob 19. led 2013 8:32:28

Ahoj, měla bych malý dotaz:
tak, jako je možné "sledovat" příspěvěk tím, že mi přijde odpověď mailem, nebylo by možné mít nějaké tlačítko "nesledovat", že by se mi téma, které takto označím, ani nezobrazovalo nikde v seznamu? Jde mi konkrétně o témata, která nemají nic společného se zaměřením fora a ani jinak mne nezajímají a ač chápu, že někoho zajímat můžou, mně v seznamu aktivních témat, která se jakžtakž snažím sledovat, tyto příspěvky poněkud překážejí.
Děkuji moc.
jilinka
 

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod Vladstraschna » sob 19. led 2013 9:37:14

To bych se pridala. Je s podivem, jaka jsou na koralkovacim foru temata :D
Moudrý slon nezkouší napodobovat motýla (Čínské přísloví)
http://www.vladstraschna.webgarden.cz/
Uživatelský avatar
Vladstraschna
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 412
Registrován: pát 07. říj 2011 11:56:35
Bydliště: Ostrava-Polanka
Úroveň: Šití - pokročilá s rezervou, drátování - totéž,cín - začátečník. Kritice a poučení se meze nekladou.

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod setapouch » sob 19. led 2013 10:59:42

Taky jsem pro...
Furt se něco děje...
http://www.vrbabinka.cz
setapouch
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 08. črc 2009 22:21:14
Bydliště: Vrchy
Úroveň: pokročilý student, dobře míněné rady a kritiky se přijímají

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod jilinka » ned 20. led 2013 8:00:33

tak a mám to, už nevidím toto téma v aktivních tématech :(
jilinka
 

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod soffka » stř 27. úno 2013 12:02:28

Děvčata, potřebuju poradit. Zapomněla jsem heslo, mám vygenerované nové, ale nemůžu najít, kde si tady zavedu nové heslo a tím změním to vygenerované. Děkuju za pomoc Jarka
soffka
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon 10. říj 2011 11:41:46
Bydliště: Břidličná
Úroveň: začátečník

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod kajmii » stř 27. úno 2013 12:31:20

soffka píše:Děvčata, potřebuju poradit. Zapomněla jsem heslo, mám vygenerované nové, ale nemůžu najít, kde si tady zavedu nové heslo a tím změním to vygenerované. Děkuju za pomoc Jarka

Uživatelský panel-Profil-Registrační údaje ;)
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod soffka » stř 27. úno 2013 14:27:49

kajmii, moc děkuju, hotovo! Hledala jsem a nenašla. Díky, chodím sem obdivovat krásné výrobky holek. Začala jsem s korálkama a chytlo mě to. Takže tady obdivuju a beru inspirace a návody. Přeju hezký den, nápady a šikovné ruce. Jarka
soffka
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon 10. říj 2011 11:41:46
Bydliště: Břidličná
Úroveň: začátečník

Předchozí

Zpět na Návod, pravidla a organizační věci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník