Stránka 1 z 1

jak vytvořit stránky?

PříspěvekNapsal: pát 02. pro 2011 10:23:58
od martinadk
holky některé vaše stránky jsou úžasné.... nepodělily byste se o informace o tom kde je lepší si je vytvořit, jak udělat grafiku, kolik to stojí .... a tak vůbec :?:
*angel*

Re: jak vytvořit stránky?

PříspěvekNapsal: pát 02. pro 2011 11:44:55
od Vladstraschna
Jsou i stránky zdarma. Jelikož neumím z tohohle "oboru" absolutně nic, tak mám stránky na webgarden a vkládám obrázky podle už hotové šablony. Není to sice nejkrásnější, stoprocentně spokojená nejsem, ale návštěvnost mám i tak dost vysokou. Myslím, že přes google určitě najdeš více stránek zdarma. Bohužel si nevzpomenu na jiné.

Re: jak vytvořit stránky?

PříspěvekNapsal: pát 02. pro 2011 17:33:31
od gianelle
tak máš více možností, záleží to na finančních možnostech, času, zkušenostech, znalostech, ale základ bych shrnula takto:

1) instantní web nebo "blogovátko" typu webgarden, estranky, blogger.com, blog.cz a tak - většinou zdarma, jednoduše se s tím pracuje, zvládne to i začátečník, příspěvky vkládáš podobně jako třeba tady do fóra a není potřeba umět nic navíc. Nevýhoda - obvykle nezajímavý vzhled, často také přítomnost reklamy a ne všechno je nastavitelné dle tvých představ.
Estranky mají myslím i "lepší" placenou variantu.
Většinou nabízejí zdarma doménu ve tvaru neco.instantniweb.cz, ale lze zařídit i doména ve tvaru neco.cz
Řekla bych že pro naprostého začátečníka, který neví o co jde, je to asi "cesta nejmenšího odporu", jak finančně tak časově - a nikde není psáno že se v budoucnu nedá přejít na něco náročnějšího ;)

nebo si zařídit vlastní hosting (někdo, kdo má vlastní server, ti na tom serveru poskytne nějaký prostor a ty si na něj můžeš nahrát vlastní stránky, obvykle je to placená služba a poskytovatel hostingu zařídí i registraci domény (třeba beadforum.cz) - což je taky zpoplatněné, nenáročný uživatel se vejde do několika stovek ročně. Existuje i hosting zdarma a je vhodný na takové první osahání, ale většinou není spolehlivý a má mnoho omezení.
a potom si vybrat něco z následujícího

2) nechat si vyrobit web na míru - asi ideální řešení, pokud ti nevadí do toho investovat tisíce až desítky tisíc a nebo pokud máš ve svém okolí někoho, kdo ti takové stránky "za flašku" vyrobí.

3) redakční systém zdarma jako třeba Drupal http://www.drupal.cz/ nebo Joomla http://www.joomlaportal.cz/ Stačí překonat vlastní instalaci a pak dostaneš stránky s jednoduchou administrací, ale větší konfigurovatelností než jsou "instatní" weby.

4) vlastní stránky. Základní postup je následující. Založit si hosting (placený nebo zdarma) a začít studovat třeba http://www.jakpsatweb.cz/ nebo jiné podobně zaměřené weby, koupit si literaturu, navštívit kurz či školení.
Dál vám bude stačit obyčejný textový editor a případně jednoduchý grafický editor na obrázky a můžete se vyřádit.
Doporučila bych to zejména hračičkům,lidem s dostatkem času, kladným vztahem k počítačům a chutí se dále vzdělávat. Může se z toho stát příjemné hobby a solidní časožrout, ale také noční můra, pokud to člověka nebaví.

Re: jak vytvořit stránky?

PříspěvekNapsal: sob 03. pro 2011 8:14:40
od martinadk
díky, zkusím to prozkoumat a něco vytvořit.... někdy až bude čas :lol:

Re: jak vytvořit stránky?

PříspěvekNapsal: sob 03. pro 2011 10:02:22
od Střípek štěstí
Ahoj, skus www.webnode.cz, je to přehledné a i pro amatéry a mají celkem slušný výběr grafiky.

Re: jak vytvořit stránky?

PříspěvekNapsal: úte 06. pro 2011 16:57:19
od martinadk
Střípek štěstí píše:Ahoj, skus http://www.webnode.cz, je to přehledné a i pro amatéry a mají celkem slušný výběr grafiky.

tak jsem to zkusila :lol: je vážně jednoduché... jen teď mít čas doplňovat a popisovat fotky *wave* teda teď před vánocema totálně nestíhám

Re: jak vytvořit stránky?

PříspěvekNapsal: úte 24. pro 2013 21:56:19
od Anna93
Nebo vytvořit stránky se systémem wordpress. Také řešení :) Jednoduchý blogovací systém.

Re: jak vytvořit stránky?

PříspěvekNapsal: úte 24. pro 2013 22:40:52
od gianelle
Anna93 píše:Nebo vytvořit stránky se systémem wordpress. Také řešení :) Jednoduchý blogovací systém.

což je v podstatě možnost č. 3 v mém výčtu ;)

Re: jak vytvořit stránky?

PříspěvekNapsal: sob 07. čer 2014 12:04:05
od Morag
Co se týče hostingu zadarmo, tak třeba webzdarma.cz, ale má to určitá omezení.
Pokud jde o placený hosting, tak nejlepší zkušenosti mám s roští.cz (rosti.cz) - to je 50 kaček měsíčně, což je únosná cena vzhledem k obrovskému místu a výborný servis. Tuším kluci z Brna. Za rok a půl žáden problém vyjma jednoho párminutového výpadku, který jsem zaznamenala.
(v mém případě nejde o korálkářský, ale literární server se spoustou povídek, textu, fóra s hromadou obrázků, videí - zkrátka poměrně velká věc, ale běží bez problémů)