Zimní sklářské pátky a Výstava skleněných betlémů v Ž.Brodě

Pořádáte výstavu svých prací a nebo máte tip na výstavu zaměřenou na šperk, bižuterii, sklo, drahé kameny či jiné oblasti uměleckého řemesla?

Zimní sklářské pátky a Výstava skleněných betlémů v Ž.Brodě

Příspěvekod Alena K. » úte 08. pro 2009 8:14:54

Zveme Vás na akci Zimní sklářské pátky v Železném Brodě. Akce začíná vždy v 10 hodin dopoledne exkurzí ve Sklářské škole. Budete provedeni školními dílnami a uvidíte broušení, rytí a malování skla, dále výrobu skleněných figurek nebo perlí a mimo jiné i proslulou školní huť. Po 2 pátky, kdy jsou školní prázdniny a exkurze zde tedy není možná, můžete místo toho absolvovat opět v 10 hodin dopoledne exkurzi v provozovně firmy DETESK. Po exkurzi se už po dalších místech pohybujete individuálně - lze navštívit místní Muzeum s expozcí skla, udělat si vlastní náhrdelník ve firmě KORTAN-SKLO BIŽUTERIE (tamtéž také zhlédnete předvádění výroby vinutých perlí nebo figurek), prohlédnout si díla současných sklářských umělců v Galerii na Rynku a navštívit firemní prodejnu firmy Detesk.
Zároveň doporučujeme navštívit i akci souběžnou (není součástí Zim.skl.pátků) - Výstava skleněných betlémů v Městské galerii Vlastimila Rady v přízemí železnobrodské radnice. Zde se můžete pokochat 48 skleněnými betlémy, od těch historických až po současné, moderní, z rukou studentů zdejší sklářské školy.
Největší betlém čítá přes 100 figurek, jiný je kopií betléma, darovaného letos papeži.
Podrobnosti, otvírací doby apod. najdete na http://www.kortanglass.com v odkazu Aktuality.
Alena K.
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 30. črc 2009 11:32:42

Zpět na Výstavy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron