Stránka 1 z 1

Soutěž šitého šperku

PříspěvekNapsal: sob 31. pro 2011 9:56:32
od Feline
Všechny Vás zdravím. Přispívám poprvé, tak doufám, že jsem svůj přípspěvek zařadila dobře. Objevila jsem soutěž šitého šperku, který pořádá časopis Korálki a OKTA. Nenašla jsem tady o ní žádnou zmínku, tak na ni upozorňuji. Hlasovat lze zatím přes internet a od ledna i prostřednictvím SMS - informace prý budou v novém čísle časopisu. Domnívala jsem se, že budou soutěžit šperky, které jsou originály a které jejich autorky skutečně samy vymyslely, bohužel převážná část je k dohledání n internetu. Právě ty pak mají nejvíc hlasů, takže mi trochu uniká smysl soutěže. Jaký je Váš názor?

Re: Soutěž šitého šperku

PříspěvekNapsal: sob 31. pro 2011 10:55:20
od gianelle
No, těžko říct.
Jsou to prostě "líbivé" a celkem "jednoduché" věci, takže se ani nedivím že se široké veřejnosti líbí. Dost možná hlasují i ne-šičky, které třeba netuší, že daná věc je vyrobená podle sto let profláklého návodu. Pokud s takovým takovýmto využitím návodu nemá problém jeho autor nebo pravidla soutěže, nevidím v tom problém.
Na druhou stranu, i u věci podle návodu se dá hodnotit třeba barevné ladění nebo technické provedení ... z vlastní zkušenosti musím říct že na originální, ale "odfláknutý" šperk je mnohem smutnější pohled.
(druhá věc - podmínkou soutěže bylo poslat šperk poštou, což zase leze do peněz a člověk nikdy neví, zda balíček skutečně a v pořádku dorazí do místa určení, a to jak cestou tam, tak cestou zpět, asi bych neměla odvahu poslat takto nějaký "kus", na kterém mi skutečně záleží)
BTW kdyby někdo chtěl, soutěž najde tady: http://www.koralki.rooya.cz/soutez.php?id=9
(u mě vede ten náramek s "prádlem" ;) *rofl1* )

Re: Soutěž šitého šperku

PříspěvekNapsal: sob 31. pro 2011 22:40:25
od Stepule
Koukala jsem na to v časopise, přišlo mi to jako přehlídka realizací návodů z internetu.
Souhlasím s Nelou, že náramek se spoďárama je opravdu originální :D dostal ode mne bod.
Pokud je toto první ročník soutěže, myslím, že se bude vyvíjet k lepšímu jako třeba "Letní tvoření na Spirále" a v příštích kolech se můžeme dočkat překvapení.

Re: Soutěž šitého šperku

PříspěvekNapsal: úte 03. led 2012 21:05:20
od Winterie
Mě se líbí kromě prádla i nápad na ovce. Některý věci ale bohužel vypadají na fotkách líp než ve skutečnosti a šperk kterej je nádherně zpracovanej, originální (poupravením technik) a opravdu hezkej je tam jen jeden.

Re: Soutěž šitého šperku

PříspěvekNapsal: úte 03. led 2012 21:54:11
od Teri
Taky jsem se byla na ty šperky podívat naživo v rooye a zarazilo mě, jakej je to u některejch rozdíl - na fotce vypadají parádně a přitom bych se na ně bála šáhnout aby se nerozpadly... Nicméně je pravda, že tam mám svůj výtvor taky, tak asi nemám co kecat... No a k originalitě nevím, no, myslím, že i šperk podle návodu se dá udělat originálně, bohužel tady jich moc není. Každopádně nebejt z Prahy, tak se tam asi taky bojím něco poslat poštou...