Preciosa velikost - jak měřit

Obecná diskuze ohledně rokajlu - velikosti, tvary, povrchové úpravy, kvalita, výrobci ...

Preciosa velikost - jak měřit

Příspěvekod hefilka » pon 10. úno 2014 20:54:19

Ahoj holky, sice šiju už nějakou dobu(nikdy jsem neřešila velikosti), ale teď když chci zkusit kuličku, tak jsem zjišťovala velikosti korálků. No a zjistila jsem, že to co si myslím, že je 11/0 asi neni. Protože když to změřím na tloušku tak to má 1,3mm a když průměr tak 1,9. No tak mi poradte jsou to 11 nebo malé 15tky. Jenom upozorňuji, že to není můj nejmenší rokajl, takže bych logicky usuzovala, že to je 11/0, ale všude kde jsem našla velikost korálků, tak se to měří na tloušťku. Projela jsem net a tohle forum třeba viewtopic.php?f=92&t=5166 a nikde není shoda. Jak měřit korálky, abych byla schopná obšít tu pitomou kouly?

Díky
hefilka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10. pro 2013 22:38:43
Úroveň: začátečník

Re: Preciosa velikost - jak měřit

Příspěvekod gianelle » pon 10. úno 2014 21:18:51

No, my když jsme to řešili posledně, tak jsme zjistili, že v těch převodních tabulkách se obvykle udává číslo v nulkové řadě (tedy údaj určující délku) a rozměr v milimetrech, který určuje průměr korálků - takže pokud jsi naměřila průměr 1,9 mm, měla by to být zhruba 12/0
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Preciosa velikost - jak měřit

Příspěvekod hefilka » pon 10. úno 2014 21:38:08

No s manželem jsme to teď zkoumali a došli jsme ke stejnému závěru. Mě teda hrozně štve, že to na ty pytlíky nemůžou napsat, co to je. Vím, že by s etím zdražili, ale asi by to hodně usnadnilo nakupování. Taky by bylo super, kdyby měl nějaký eshop kody stejné jako jsou v barevnici preciosy, zatím jsem žádný nenšla.

Díky
hefilka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10. pro 2013 22:38:43
Úroveň: začátečník


Zpět na Rokajl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron